Kupno samochodu z zabranym dowodem rejestracyjnym

Kupno samochodu z zabranym dowodem rejestracyjnym

09 Lis 2010, 17:08

Witam
Mam takie pytanko:Chcę kupić samochód od którego w wyniku wypadku został zabrany dowód. Jak wtedy wygląda proces kupna i rejestracji, jakie dokumenty powinienem otrzymać od sprzedającego?
witek2874
Nowicjusz

Miejscowość: Rzeszów

Re: Kupno samochodu z zabranym dowodem rejestracyjnym

09 Lis 2010, 21:31

Było to już na forum , ale cóż powtórzmy to jeszcze raz .Napisze Ci jak ja to niedawno przerabiałem. A więc tak.......... sprzedający ma pokwitowanie zabranego dowodu z którego prawie nic nie wynika . W twoim interesie wskazane jest aby zarządać aby gostek dał Ci Zaświadczenie o wpisie pojazdu do ewidencji . Idzie ów jegomość do swojego WK , płaci 17 zł i dostaje taki papier . Na nim jest to co w DR i powód jego zatrzymania . Jest też również , jeśli była wydana karta pojazdu , jej numer ( ma Ci ją przekazać ) i są adnotacje urzędowe takie jak - gaz , hak , czy zastaw bankowy i kto jest właścicielem / wpółwłaścicielem . Sprawdzasz czy jest ważne OC ( ma dać Ci polise) . Jak wszystko jest w porządku , kupujesz .Kupiłeś , to w ciągu 14-tu dni idziesz do skarbówki . Na podstawie umowy, w moim przypadku karty pojazdu, opłacasz należny podatek . Z regóły płaci się od ceny rynkowej a nie od tego co na umowie.chyba że opłacisz rzeczoznawce i masz odpowiedni papier . Tu trzeba przekalkulować co się lepiej opłaca.Naprawiasz auto nie zapominając o tych 30-tu dniach na załatwienie ubezpieczenia OC ( może być wcześniej , trzeba patrzeć na date zakończenia umowy ).
Po naprawie robisz stosowny przegląd na SKP i odbierasz dowód rejestracyjny- oczywiście tam gdzie był zarejestrowany pojazd . Jeśli masz daleko możesz to załatwić korespondencyjnie . Warunek jest jeden - poprzedni właściciel musi zgłosić sprzedaż tego auta na Twoją osobe . Teraz masz wszystko aby dokonać rejestracji. Gdybym coś pominął to niech mnie ktoś poprawi .
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz

Prawo jazdy od: 01 01 1981
Auto: Fabia I , Fabia II
Silnik: 1,4 AME , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

09 Lis 2010, 22:52

bonifacy napisał(a): odbierasz dowód rejestracyjny

Po odbiorze DR zgłaszasz się ponownie na SKP zeby diagnosta dokonal wpis z przeglądu i wtedy azymut do Twojego WK...
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP

Miejscowość: Polska
Prawo jazdy od: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

10 Lis 2010, 18:37

wielkie dzięki chłopaki o taką wypowiedź mi chodziło, bardzo pomocne

[ Dodano: 12 Listopad 2010, 12:39 ]
sory że post pod postem, ale okazało się że sprzedający nie przerejestrował samochodu i jeździł rok na tablicach poprzedniego właściciela i jeszcze jak go kupował to robił to za pośrednictwem komisu. I co muszę teraz zrobić żeby go zarejstrować
witek2874
Nowicjusz

Miejscowość: Rzeszów

16 Lis 2010, 22:38

robisz to co wyżej ale po dowód rejestracyjny zgłaszasz się do urzędu gdzie to było zarejestrowane ostatnio.
Urząd wyda Ci dowód rejestracyjny jak będziesz miał:
- komplet umów kupna od tego co w dowodzie rejestracyjnym do Ciebie
- ważne OC
- ważne badanie techniczne
- ten co jest w dowodzie zgłosił sprzedaż i wszystko się zgadza.

pozdrawiam

Dariusz Sawicki
pozdrawiam

Dariusz Sawicki

Masz problem z rejestracją samochodu?
Daj znać zajmiemy się tym za Ciebie.
DariuszSawicki
Stały forumowicz

Miejscowość: Wrocław
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

[B] Corsa D 1,3CDTi / 207 1,6HDI / Fabia II 1,4TDI / Yaris II 1,4D-4D [B] Corsa D 1,3CDTi / 207 1,6HDI / Fabia II 1,4TDI / Yaris II 1,4D-4D
    Podstawowe kryteria zestawienia: - hatchback segmentu B - silnik diesla o mocy ok. 90KM - manualna skrzynia biegów - modele z okolic 2008r. Wytypowane modele do zestawienia: - Opel Corsa D 1,3 CDTi - 90KM - Peugeot ...
    Prowadzenie samochodu na głodzie Prowadzenie samochodu na głodzie
    Wielu kierowcom zdarza się prowadzić samochód, odczuwając głód, co skutkuje zmęczeniem oraz obniżoną koncentracją. Żeby tego uniknąć, część osób decyduje się na jedzenie w samochodzie, co jest równie ...

•  
    • Warto przeczytać
    • passat b5 german style
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Infiniti Q50
      Autosacrum 2009