Lux auto do 40 tyś

12 Lis 2015, 17:16

ktosia13 napisał(a): chociaż jak mówię trochę lipa mieć korek wstydu w Infiniti
echh te "burżuazyjne" mondrości :roll:
Powiedz mi, czy większym wstydem jest mieć gaz, czy fajne auto, które stoi pod blokiem/domem nieużywane bo nie stać mnie go zalać? :sly: wg mnie to drugie, bo nie widzę nic złego w LPG. Poza tym obecna nano magio technologia pozwala na ukrycie wlewu gazu pod klapką wlewu benzyny :yes: ale to tak btw

Rzecz jasna spalanie nie jest jedynym kosztem ponoszonym w trakcie użytkowania samochodu :ok:
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14080
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

12 Lis 2015, 18:28

Ludziska byłem dzisiaj oglądać Gs 300 i IS250 oraz IS 220 D ale jeździłem tylko GS 300 i 220D. Fajnie było silniczka nie słychać biegi zmieniają się tak że prawie wcale tego nie czuć no poezja. W IS 220 D i też fajnie było cichutko choć nie polecacie diesli Lexusa lecz jest jeden w Katowicach ( jak by ktoś był zainteresowany ) za coś około 53 tys i miał wymieniany silnik na nowy w ramach akcji serwisowej przy przebiegu bodajże 80 tys czy jakoś tak i teraz na nowym silniczku ma przejechane dopiero 9 tys :naughty:
Ale i tak chyba będę polował na GS 300 lub 430 lub IS 250 :wink:
kustosz12
Początkujący
 
Posty: 81
Prawo jazdy: 01 01 1993
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: kia sportage
Silnik: 1.6 benz
Paliwo: Benzyna
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2013

28 Lis 2015, 17:50

Witam ponownie po dłuższej przerwie.
Zanabyłem w końcu po wielkich bólach i przejściach Lexusa GS 300 z 2005 roku sprowadzony w 2009 roku z Niemiec. Po wizycie w ASO do wymiany poszły oba xenonki, wymienione i uzupełnione płyny i oleje oraz filtry. Badanie czujnikiem lakieru wykazało mniej więcej równą dopuszczalną grubość lakieru za wyjątkiem jednych drzwi gdzie grubość wyniosła 220 mikronów tzn o jakieś 50 więcej niż na pozostałych elementach.
Do wymiany jeszcze 3 z pośród 4 czujników powietrza w oponach bo wykazują jakieś błędy i nie są oryginalne.
Przebieg autka to 80 tys. I teraz moje pytanie do was, co jeszcze należałoby wymienić czy zregenerować w takim samochodzie ?
Pytanie drugie auto jeszcze na oponach letnich UNIROYAL RAINSPORT 2 235/45 ZR 17 W i no podczas jazdy z prędkością powyżej 60 km /h zaczyna byś słychać szum czy też dosyć głośny szum pochodzący od strony kół.Jeśli chodzi o silnik to cisza. Czy te opony tak mają że je tak słychać czy też możliwe że to bardziej łożyska do wymiany ?
kustosz12
Początkujący
 
Posty: 81
Prawo jazdy: 01 01 1993
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: kia sportage
Silnik: 1.6 benz
Paliwo: Benzyna
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2013

28 Lis 2015, 18:13

Nic nie ruszasz, pilnujesz oleju i wszystko w temacie :mrgreen:
Napisałem o oleju bo pierwsze dwa lata produkcji coś tam podobno lubiły sobie chlapnąć oliwki.
Opony musisz dokładnie sprawdzić... sądzę że będą do wymiany chociaż sprawdziłbym ich głośność w/g producenta. Ogólnie szukałbym cichych gumek żeby użyć komfortu Lex-a. A jest spora różnica pomiędzy oponami.
Tak sobie myślę czy nie przydałoby się sprawdzić zbieżności w dobrym zakładzie.
Łożyska zostawiłbym na sam koniec...
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10350
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

28 Lis 2015, 18:37

szybki aaaaaaa fajnie zobaczyć (przeczytać) powiew optymizmu :ok:
Szczególnie jak się już wymieniło parę rzeczy w ASO i człek doświadczył tych "przyjaznych" cen i teraz się zastanawia co wybrać wymianę czujników czy opony zimowe :lol: chyba że się coś jeszcze popsuje :mrgreen:
No ale jestem dobrej myśli.
W ASO podobno zrobili mi geometrię kół no ale sprawdzę jeszcze te inne rzeczy zanim dojde do tych łożysk. A np. rozrząd trzeba wymieniać czy tam je łańcuch i co wtedy ?
kustosz12
Początkujący
 
Posty: 81
Prawo jazdy: 01 01 1993
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: kia sportage
Silnik: 1.6 benz
Paliwo: Benzyna
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2013

28 Lis 2015, 19:02

Wrzucaj jakieś fotki albo rejestruj się na lexusforum - tam masz 10% rabatu na części w ASO :mrgreen:
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

28 Lis 2015, 20:07

Yyyy fotencje wrzucę (jak będę umiał) bo jam jest taki konserwatysta technologiczny i miłośnik gadżetów wszelakich na których nie do końca znajomość w najwyższym stopniu opanowaną posiadam.
A kolorek srebrny a w środeczku siwa skórka i czarne drewienko.
A na jakiej zasadzie te rabaty forumowe działają ?
kustosz12
Początkujący
 
Posty: 81
Prawo jazdy: 01 01 1993
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: kia sportage
Silnik: 1.6 benz
Paliwo: Benzyna
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2013

28 Lis 2015, 21:46

kustosz12 napisał(a):A na jakiej zasadzie te rabaty forumowe działają ?

Jest przedstawiciel ASO Lexus Warszawa na forum i przez niego :ok: Są tematy pozakładane do każdego modelu z pytaniami o ceny części i ich czas dostępu. Wysyłają też kurierem :)
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

30 Lis 2015, 15:05

kustosz12 moja rada jest taka nie idź zgodnie z mitologią oraz z wygodnictwem...
Jak nauczysz się serwisować Lexa to okaże się że jego użytkowanie w wielu przypadkach będzie tańsze niż myślisz... :mrgreen:

I tak:

- raczej trzymaj się z dala od ASO chyba że będzie sytuacja podbramkowa.
- znajdź sobie dostawców części OEM ale omijających ASO
- naucz się korzystać sprawnie z portalu ebay, allegro itp.
- części eksploatacyjne kupuj w różnych miejscach i pilnuj producentów bo np: łożysko w ASO będzie kosztować x2 co te same łożysko ale bez napisu Lex. Trzeba pilnować numerów danej części.
- no i znajdź mechanika który trochę myśli a nie jest wymieniaczem co oczywiście nie zwalnia Cię z nadzoru szczególnie jak wyślę Cię do aso po części.
- awarie elektro mechaniczne można naprawiać w wyspecjalizowanych firmach.


Dam Ci przykład:

Szukasz czujników ciśnienia opon wchodzisz na alledrogo i sprawdzasz wyskakuje Ci takie cuś: :)
[link do oferty na Allegro wygasł]
na wszelki wypadek spisujesz sobie nr. części (42607-50011) bo może jest coś podobnego w toyocie co będzie kosztować połowę ceny Lexusowej i jak masz już te cyferki to otwierasz stronkę
http://www.japan-parts.eu/?part=42607-5 ... EU&cars=ok
i wklejasz numer do tego naucz się korzystać z niej bo juz często sam rysunek techniczny sporo Ci podpowie.

Tak więc czujniki już rozpracowane :ok:
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10350
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

30 Lis 2015, 15:51

Wielkie dzięki Szybki za cenną pomoc. A znasz lub ktoś inny jakiegoś godnego mechanika Lexusowego z okolic Śląska ?
kustosz12
Początkujący
 
Posty: 81
Prawo jazdy: 01 01 1993
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: kia sportage
Silnik: 1.6 benz
Paliwo: Benzyna
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2013

16 Lut 2016, 09:59

Troche odswieze.
Minelo sporo czasu na poszukiwaniach czegos nadajacego sie do jazdy w tych pieniadach i stwierdzilem ze to nie ten pulap cenowy na leksa gs czy audi a8. Skonczylem fantazjowac o wielkiej limuzynie i zaczelem myslec o x5 e53 e90 lub a4 b7 ewentualnie jakies inne propozycje. Ale chcialbym sie skupic na tych 3 typach. Jakie silniki polecacie nie ukrywam ze oba bmw raczej szukam w 3.0i a audi w 1.8t, co do audi malo mocy ale czytalem ze rozwojowy silnik - takie mocne 200 koni bedzie juz ok dla tych sedanow od x5 oczekuje bardziej wygody i prezencji, aczkolwiek w kazdym z przypadkow im bogatsze wyposazenie tym lepiej. Prosilbym o jakies rady i propozycje. Pozdrawiam pulap ciagle max 40 tys.
uzik92
Nowicjusz
 
Posty: 11
Prawo jazdy: 22 03 1992
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Nie mam

16 Lut 2016, 18:32

BMW X5 znacznie droższe w utrzymaniu i nie jest to auto do pośmigania jak e90 330i. Całkowicie inne charakterem.
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

18 Lut 2016, 10:41

Witam po dłuższej przerwie.
Pomyślałem że podzielę się doświadczeniami z użytkowania Lexusa GS 300 z 2005 roku z 3 litrowym silnikiem benzynowym. Przejechałem nim w ciągu tych paru miesięcy koło 5 tys km. Jak na razie nic się nie psuje tylko trochę skrzypi deska rozdzielcza przy jeździe po nierownosciach ale podobno one tak mają. Jeszcze skrzypi klapa bagażnika przy otwieraniu i zamykaniu ale to może słowniczkiem wystarczy prześladować lub zawiasy. Trochę denerwuje ze na zimnym silniku biegi nie zwiększają się na niższych obrotach przez co spalanie wzrasta no i trochę silniczek wyje niepotrzebnie. Spalanie no mieszczą się w 10 litrach a na trasie przy jeździe do 130 km na h i tempomacie ostatnio miałem 7,8 litra średnie. Także jest nie źle. Ogólnie jestem zadowolony wygląd autka tez piękny choć w środku zamiast siwej wolałbym czarną lub kremową skórę. To tyle jeśli ktoś niezdecydowany ma pytania to walić śmiało jak będę umiał to odpowiem. Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję tym którzy mi tu pomagali na forum.
kustosz12
Początkujący
 
Posty: 81
Prawo jazdy: 01 01 1993
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: kia sportage
Silnik: 1.6 benz
Paliwo: Benzyna
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2013

18 Lut 2016, 13:12

Oleju silnikowego w większych ilościach nie wciąga? :)
Bezawaryjności :ok:
pkc
Zaawansowany
 
Posty: 715
Prawo jazdy: 10 08 2004
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: BMW E36 Audi A4 B8
Silnik: 328i 2.0TFSI

18 Lut 2016, 13:43

Gratuluję zakupu pochwal się zdjęciami :ok:
Nowe Fotki Mojego Auta są w tym temacie
fiat-seicento-900-krzycha-vt94145.htm
Krzychu
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 4854
Auto: VW POLO 6R
Silnik: 1.2 TDI CR 75 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010