Mały, żwawy z niedużym spalaniem do 15 tysięcy.

20 Wrz 2018, 16:39

To zakucie ma takie znaczenie że hoho :ok:
Czt nie będzie miał substytutu.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10408
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

20 Wrz 2018, 16:49

No chyba ze ktos chce wstawic jakas wielka suszarke to kucizna sie przyda:-)
Przy serii nie ma ona zadnego zaczenia.
bartez90
Aktywny
 
Posty: 399
Prawo jazdy: 26 06 2009
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Audi A4 B6
Silnik: 1.8T BEX 230 km
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

20 Wrz 2018, 21:25

Z tego co widzę to w budżecie jest jeszcze Swift 1.6 125km. Wizualnie trochę damski, ale colt chyba też (:
Err0r
Nowicjusz
 
Posty: 28
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Honda Accord VI
Silnik: 1.6i 115 km
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

23 Wrz 2018, 15:04

Jako, że w okolicy nie ma żadnych Coltów ani Yarisów w interesującej mnie konfiguracji to póki co oglądam GP.
Co sądzicie o tym egzemplarzu?
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Niby prywatna oferta, ale handlarz ewidentnie.
Mam dość blisko, cena chyba bardziej niż fajna.
Może na jutro udałoby się umówić na oglądanie, na coś szczególnie zwrócić uwagę?
Okazja, czy "okazja"?
Edit: VIN: ZFA19900000352299 (z dekodera wychodzi że jednak końcówka 2007r.)
cummulus
Nowicjusz
 
Posty: 27
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: Lexus IS 200
Silnik: 2.0 155KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

24 Wrz 2018, 15:12

No to byłem, oglądałem i wygląda całkiem przyzwoicie. Minusy: po odpaleniu coś świszczy za silnikiem, nie znam się ale odpaliłem identycznego który stał obok i tego nie było. Przykurzone zapocenie przy skrzyni biegów, świeższe na elastycznej rurze przed silnikiem, porysowane mocno felgi, urwany zaczep rolety pod szyberdachem, kierownica praktycznie pozbawiona lakieru na górze (jakość fiata czy przebieg skorygowany?), Przerysowane drzwi pasażera i bok, zamalowane miejscowo, mini wgniotka na błotniku, nie działa kluczyk matka, rezerwowe w porządku, biegi mulasto wchodzą w powownaniu do Lexa, ale to chyba standard w tym modelu, brak zimówek. Poza tym przyspiesza lepiej niż Lexus, nie stuka na nierównościach, hamuje równo i mocno, blacha wygląda na oryginał.
Widząc taki opis bralibyscie?
cummulus
Nowicjusz
 
Posty: 27
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: Lexus IS 200
Silnik: 2.0 155KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

24 Wrz 2018, 22:00

Wymieniłeś bzdety które jednak coś będą kosztować a cena jak za sporta normalna ale już za sztukę zarejestrowaną i raczej w dobrym stanie. Co do przyśpieszeń to tak bardzo bym nie popadał w euforie bo krótkie obcowanie z r4 i turbo vs małe pojemnościowo w ciężkiej budzie r6 może wypaczyć odczucia. Ogólnie ten fiat jest fajny ale czt daje Ci max odmianę w stosunku do lexa. Czyli małe, lekkie pudełeczko które w mieście daje konkret popis jazdy a fiat sport to zwyklak z dołożonym turbo. Nie wspomnę że czt po wyjęciu tylnej kanapy waży pewnie około 150kg.mniej niż punto...co przy małych pojemnościach jest więcej niż sporo.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10408
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Udany silnik 8AR-FTS turbo "200t" - Lexus
    Przez całe dekady Lexus konsekwentnie wyposażał swe samochody w benzynowe silniki wolnossące – od słynącej z wyjątkowej kultury pracy widlastej ósemki w pierwszym flagowym Lexusie LS 400, po pięciolitrowe V8 ...
    Silnik 1UR-FSE
    Turbodoładowaniem nie dysponuje natomiast 4,6-litrowy silnik 1UR-FSE. Tę jednostkę Lexus również montował pod maską swoich największych i najbardziej komfortowych limuzyn. W latach 2006-2017 motor był dostępny w modelu ...

24 Wrz 2018, 22:08

Dokładnie... Co prawda nie jeździłem tymi modelami, ale na samym papierze już takie Punto dostaje wciry. 120 koni to co to jest? Punto na sucho bez kierowcy waży 1155 kg... To więcej niż moja Megane, która jest segment wyżej. Daje to 11 kg na KM. To już IS200 miał lepsze parametry. WŁAŚNIE. IS200 będzie miał lepsze osiągi od tego Punto, pomijając elastyczność na jednym biegu bez wkręcania na obroty...

I jeszcze masz nieco rzeczy do roboty... Zastanów się. Jeśli chcesz normalne auto i czasem coś wyprzedzić to Punto będzie spoko, ale jak szukasz małej zabawki to się zawiedziesz... Colt to rozjedzie jak masło, pewnie Yaris tak samo (nie chce mi się porównywać). Colt nawet w elastyczności wypada lepiej, a nie ma turbo.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

24 Wrz 2018, 22:17

Zgadzam się z Tobą, jakkolwiek CZT nie ma obecnie w okolicy ani sztuki, nie licząc tego [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] do którego kawałek drogi już mam. Inna sprawa, że naprawdę wystarczy, że samochód będzie po prostu żwawy, a wyznacznikiem tej żwawości dla mnie jest te 10s. do 100km/h. Szybciej może być, ale to już nie jest warunek ( że micha bardziej się uśmiechnie to wiadomo).
cummulus
Nowicjusz
 
Posty: 27
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: Lexus IS 200
Silnik: 2.0 155KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

25 Wrz 2018, 09:39

Nie patrz na sekundy do setki, bo tego nigdy nie używasz. Patrz zawsze na elastyczność.
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010