Megane I 1.6 - stuki z przodu.

11 Cze 2018, 10:14

Mam problem z moją Megane. Od dłuższego czasu przy skręcaniu (obojętnie lewa/prawa) mam problem z występującym stukaniem, pojedynczym, takim głuchym. Ewidentnie dochodzą one z przodu pojazdu. Miałem straszne luzy na maglownicy oraz wyciek płynu wspomagania. Zamontowałem nową, ale stuki nie ustały. Nie występują one ciągle, w 80% towarzyszą one przy prędkości parkingowej, rzadziej przy jakiś większych. Najczęściej przy bardziej ostrych zakrętach. Co to może być? Przeguby? Po sprawdzeniu na SKP miałem do wymiany sworzeń wahacza oraz osłonę przegubu. Po wymianie również stuki nie ustał.
Shepard
Nowicjusz
 
Posty: 31
Prawo jazdy: 01 04 2016
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault Megane I classic
Silnik: 1.6 16v 110
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna

13 Cze 2018, 13:45

Shepard napisał(a):Nie występują one ciągle, w 80% towarzyszą one przy prędkości parkingowej, rzadziej przy jakiś większych.
Czyli głównie wtedy kiedy skręcasz kierownicę pod największym kątem. Sprawdź czy łożyska na McPhersonach nie stoją. Takie głuche stuknięcia podczas skrętu może generować sprężyna jak łożysko stoi to ona się wtedy skręca i podlega sporym naprężeniom.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Niebezpieczny wschód słońca
    Nisko położone słońce w okresie jesiennym może oślepiać kierowców i powodować niebezpieczne sytuacje na drodze. Szczególnie niebezpieczne jest pierwsze 15-45 minut po wschodzie słońca. Ryzyko oślepienia wzrasta ...