Mycie auta

31 Sie 2017, 14:02

Poczytaj sobie jak myć samochód zeby nie uszkodzić lakieru. Ja odkąd przeczytałam ten artykuł stosuję się do wskazówek. Wcześniej byłam w stanie umyś auto płynem do mycia naczyń i spłukać wodą :D
janka
Nowicjusz
 
Posty: 13
Auto: Seat

22 Lut 2018, 20:08

Możesz pomyśleć o glince do czyszczenia lakieru z największych zabrudzeń. Mąż czyścił nią auto z dość dużych zabrudzeń i wszystko poszło świetnie. Jeśli nie wiesz jak stosować glinkę to tutaj jest poradnik z którego my korzystaliśmy ( link nieaktywny ) może Ci się przyda.
Ostatnio edytowany przez MotoAlbercik, 27 Lut 2018, 18:45, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Nieaktywny link
kuto21
Nowicjusz
 
Posty: 27
Auto: Skoda fabia

24 Wrz 2019, 13:22

zazwyczaj świeżo kupione auta przechodziły jakąś kosmetykę przed sprzedażą, najlepiej zmyć myjką ciśnieniową a potem szampon z woskiem, np taki Meguiars ultimate wash wax.
pawelherman
Nowicjusz
 
Posty: 3

10 Paź 2019, 14:12

Ja zwykle korzystam z usług myjni samoobsługowych. Moim zdanie to jeden z najlepszych sposobów na czyszczenie samochodu. Całe szczęście, że myjnie bezdotykowe są coraz popularniejsze.
crackers
Obserwowany
 
Posty: 1

24 Mar 2020, 08:53

Hej panowie! Mam pytanie odnośnie detergentów do mycia auta, ogólnie, felgi, coś do nabłyszczania, cały pakiet, jakie firmy polecacie i jakie dokładne środki? :)
Bziomek
Obserwowany
 
Posty: 2

07 Maj 2020, 13:45

Dołączam sie do pytania
bate
Nowicjusz
 
Posty: 7

24 Maj 2020, 12:37

Ja stosowałem różne szampony z woskiem bo nie wysuszają tak lakieru i powiem szczerze że różnicy jakiejś nie zaobserwowałem pozatym ze jeden bardziej pienił się od drugiego. Do nabłyszczania fajne środki ma Tenzi nakładasz na lakier psikając takim rozpylaczem i wcierasz. Nawet na słońcu jak robiłem jeden element z ciekawości to nie zostały smugi więc to całkiem dobre rozwiązanie bo nie zawsze możemy umyć auto w cieniu i je wytrzeć. Środek ten również nie powodował białego nalotu na uszczelkach i elementach plastikowych a to dodatkowy plus.

Czy pakiety opłaca się kupować? Nie zawsze środki jednego producenta są najlepsze do wszystkiego. Ja zawsze sam sobie je kompletuje :)
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9756
Zdjęcia: 34