Na Światłach od 17 kwietnia!

Co myślisz o jeździe z włączonymi światłami przez cały rok?

Jestem za
90
63%
Jestem przeciw
46
32%
Nie mam zdania
6
4%
Razem głosów : 142

11 Mar 2008, 01:38

spinex napisał(a):nieraz w trasie zdziwiłem się przy wyprzedzaniu, że jednak z naprzeciwka jedzie samochód. jazda na światłach mijania rzeczywiście polepsza widoczność samochodu, bezapelacyjnie :P


zgadzam sie kolego z tobą,
Ronek
Nowicjusz
 
Posty: 18
Miejscowość: Lubaczów

25 Mar 2008, 19:09

Ja jestem za jazdą z włączonymi światłami przez cały rok. Poprawi to bezpieczeństwo na drodze i zmniejszy się liczba wypadków. Wprawdzie w lecie, gdy świeci słońce światła są zbyteczne, ale lepiej zapalać zawsze niż czasami tego nie robić, gdy się uważa to za niepotrzebne, a później żałować jak będziemy mieli wypadek.
Matinho
Nowicjusz
 
Posty: 10
Miejscowość: Grybów

03 Kwi 2008, 12:06

ja myśle że to nikomu nie zaszkodzi
torres
Nowicjusz
 
Posty: 3

22 Lip 2008, 12:56

Podtrzymuje Za :)
Rumpel
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 21

25 Lip 2008, 18:02

Nie mam nic przeciwko.
Smok1996
Nowicjusz
 
Posty: 19
Miejscowość: Okolice Krakowa

02 Lis 2008, 11:47

Ja też jestem za jazdą z włączonymi światłami , cały rok . Jest wielka różnica , w widoczności , bez świateł , a ze światłami :!: . Na naszych krętych , wąskich drogach , obsadzonych drzewami, albo wielopasmowych
Widać że jedzie jakieś świecące. :P
raban
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 36
Miejscowość: Płock okolice
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Audi A6 Hybrid
    Hybrydowe Audi A6 to nowe oblicze limuzyny klasy business. Jego lekką karoserię osadzono na sportowym podwoziu. Wnętrze jest eleganckie i ergonomiczne, a kierowca i pasażerowie mają do dyspozycji wiele systemów wspomagających ...
    700 tysięcy aut elektrycznych na koniec 2017 r. w UE
    Ponad 200 tysięcy pojazdów elektrycznych zostanie zarejestrowanych w UE w 2017 r. Ogólna liczba aut z napędem elektrycznym poruszających się po drogach Starego Kontynentu może wynieść 700 tysięcy – prognozuje ...

03 Lis 2008, 09:56

raban napisał(a):Ja też jestem za jazdą z włączonymi światłami , cały rok . Jest wielka różnica , w widoczności , bez świateł , a ze światłami :!: . Na naszych krętych , wąskich drogach , obsadzonych drzewami, albo wielopasmowych
Widać że jedzie jakieś świecące. :P


A jak jedzie rowerem, albo idzie nieświecące to wolno rozjechać.
LukD
LukD
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 58
Miejscowość: Kraków Nowa Huta

03 Lis 2008, 10:41

Sorry :shock:
Gadamy o światłach i ich braku , co odczuwamy , a nie rozjeżdżaniu ludności :lol: :lol: :lol:
raban
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 36
Miejscowość: Płock okolice

03 Lis 2008, 11:13

raban napisał(a):Sorry :shock:
Gadamy o światłach i ich braku , co odczuwamy , a nie rozjeżdżaniu ludności :lol: :lol: :lol:


Dobrze. Zatem jak chcesz "odczuć" obecność pieszego lub rowerzysty, skoro zamiast patrzyć na całość sytuacji na drodze, wypatrujesz samych świateł?
LukD
LukD
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 58
Miejscowość: Kraków Nowa Huta

04 Lis 2008, 07:34

LukD napisał(a):
raban napisał(a):Sorry :shock:
Gadamy o światłach i ich braku , co odczuwamy , a nie rozjeżdżaniu ludności :lol: :lol: :lol:


Dobrze. Zatem jak chcesz "odczuć" obecność pieszego lub rowerzysty, skoro zamiast patrzyć na całość sytuacji na drodze, wypatrujesz samych świateł?



Ha ,ha :lol: dobre :lol:
Tyle lat jeździłam bez świateł latem i jakoś ich wypatrzyłam , nie tylko na jezdni , ale nawet nagle wpadających na jezdnię , {dziecko } :lol: :lol:
Cieplutko pozdrawiam ,nudzącego się . :lol:
raban
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 36
Miejscowość: Płock okolice

04 Lis 2008, 08:40

raban napisał(a):Tyle lat jeździłam bez świateł latem i jakoś ich wypatrzyłam , nie tylko na jezdni , ale nawet nagle wpadających na jezdnię , {dziecko } :lol: :lol:
Cieplutko pozdrawiam ,nudzącego się . :lol:


Tylko, że światła Twojego samochodu odwracają uwagę innych kierowców od tych uczestników ruchu. I odwrotnie - światła innych samochodów odwracają Twoją uwagę. I to nie są moje dywagacje - potwierdzają ten fakt zarówno badania laboratoryjne, jak i statystyki wypadkowości. Tyle lat jeździliśmy bez świateł i było coraz lepiej, to dlaczego teraz nagle jest gorzej?
Ale skoro, jak sama przyznajesz, światła są niepotrzebne, to czemu jesteś za ich świeceniem? Żarówki sprzedajesz czy paliwo?
Pozdrawiam również.
LukD
LukD
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 58
Miejscowość: Kraków Nowa Huta

11 Gru 2008, 15:09

8) popieram ustawkę:D jest dobrze z jednej str. bezpieczniej nawet
"Co Cię nie zabije to wzmocni...."
CzajnaNSZ
Nowicjusz
 
Posty: 3
Miejscowość: Szczytno

26 Sty 2009, 01:17

Od dwóch lat (jak w słoneczny dzień podczas wyprzedzania ledwo zobaczyłem szary pojazd na tle szarej drogi) zawsze mam mijania niezależnie od dnia i pory.
POPIERAM - koszty żadne, widzialność ew. przeciwnika +
ziemek56
 

01 Kwi 2009, 15:31

Zdecydowanie dobry przepis. Kiedy dojeżdżam do drogi, koło której rosną gęste krzaki, widać zza nich światła mijania nadjeżdżającego pojazdu.
shilay
Początkujący
 
Posty: 83
Miejscowość: Toruń
Prawo jazdy: 27 02 2008
Przebieg/rok: 8tys. km
Auto: BMW 320i E36
Silnik: M52B20 2.0 150KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1995

01 Kwi 2009, 15:35

shilay napisał(a):Zdecydowanie dobry przepis. Kiedy dojeżdżam do drogi, koło której rosną gęste krzaki, widać zza nich światła mijania nadjeżdżającego pojazdu.

No i co z tego, nawet jak widać? Wyprzedzasz na zakrętach?
A jak krzaki będą gęściejsze i akurat nie zobaczysz?
LukD
LukD
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 58
Miejscowość: Kraków Nowa Huta