Na Światłach od 17 kwietnia!

Co myślisz o jeździe z włączonymi światłami przez cały rok?

Jestem za
90
63%
Jestem przeciw
46
32%
Nie mam zdania
6
4%
Razem głosów : 142

Re: Na Światłach od 17 kwietnia!

26 Kwi 2007, 09:59

spider napisał(a):Masz rację, większość wypadków to głupota kierowców, ale to dostosowanie jazdy do jakości dróg, hmmm...

Czytanie ze zrozumieniem się kłania! Klamejro napisał o dostosowaniu prędkości do warunków na jezdni, a nie do jej jakości!

spider napisał(a):(...) Bardzo często zimą (np. 2 lata temu i wcześniej) warunki jazdy były takie, że "dostosowanie się do warunków panujących na drodze" oznacza pozostawienie auta na poboczu i nóżki. Trzy lata temu skasowałam auto jadąc 20-30km/h, auto zaczęło jechać jak na nartach i walnęłam w zlodowaciałą zaspę. Ja miałam szczęście, bo całe mnóstwo wózków siedziało w rowach i leżało na dachach.

A o łańcuchach słyszałeś (bo liczę, że jako człowiek rozsądny miałeś opony zimowe i jechałeś na odpowiednio wysokim biegu...)?

------------------------

roszej napisał(a):
kierowca jadacy samochodem z naprzeciwka jest w sanie szybciej mnie zauwazyc.

hmmm napewno głupie jest takie drążenie ale tak na dobrą sprawę po co kierowca jadący z naprzeciwka ma nas zauważyć...

No właśnie - po co ktokolwiek ma nas widzieć? W ogóle, to po co widzieć też pieszych, rowerzystów, furmanki, auta zaparkowane na drodze? No niech mi ktoś odpowie - PO CO W OGÓLE TRZEBA WIDZIEĆ? Przecież niewidomi też są wśród nas - ciekawe czemu nie jeżdżą samochodami?! Dlatego, że są niewidomi? Nieee! To niemożliwe - musi być inny powód...

A tak na poważnie, Roszej, przyznaj się co Ty palisz?! :roll:

roszej napisał(a):Jak juz wcześniej wspomniałem wzrośnie sprzedaż żarówek....a próbowaliscie sobie to wyobrazić? wymiana żarówek w desce rozdzielczej , podswietlenie itd ciekawi mnie jak bardzo ten przepis wpłynie (wpłynał) na rynek żarówek.
I talibowie wrócą do klewek kontynuować eksperymenty z wąglikiem!
Człowieku, rzuć to świństwo, bo Ci szkodzi...

Jak masz nowe auto i nie walniesz dzwona, to jeszcze Twój syn na dyskotegę będzie jeździł z oryginalnymi żarówkami (zwłaszcza tymi w desce), a jak kupujesz stargo trupa, to musisz się liczyć z wydatkami i zaakceptować je jakoczęść urody tego auta, a nie narzekać na nie.

Ech...
Pozdr
fourup
Nie udzielam porad na PW - tylko forum ogólne!
fourup
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Miejscowość: Kraków, Słomniki
Prawo jazdy od: 08 01 1999
Auto: Mercedes S124 250D
Silnik: OM602
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1990

26 Kwi 2007, 10:10

spider napisał(a):Masz rację, większość wypadków to głupota kierowców, ale to dostosowanie jazdy do jakości dróg, hmmm...

Czytanie ze zrozumieniem się kłania! Klamejro napisał o dostosowaniu prędkości do warunków na jezdni, a nie do jej jakości!

spider napisał(a):(...) Bardzo często zimą (np. 2 lata temu i wcześniej) warunki jazdy były takie, że "dostosowanie się do warunków panujących na drodze" oznacza pozostawienie auta na poboczu i nóżki. Trzy lata temu skasowałam auto jadąc 20-30km/h, auto zaczęło jechać jak na nartach i walnęłam w zlodowaciałą zaspę. Ja miałam szczęście, bo całe mnóstwo wózków siedziało w rowach i leżało na dachach.

A o łańcuchach słyszałeś (bo liczę, że jako człowiek rozsądny miałeś opony zimowe i jechałeś na odpowiednio wysokim biegu...)?

------------------------

roszej napisał(a):
kierowca jadacy samochodem z naprzeciwka jest w sanie szybciej mnie zauwazyc.

hmmm napewno głupie jest takie drążenie ale tak na dobrą sprawę po co kierowca jadący z naprzeciwka ma nas zauważyć...

No właśnie - po co ktokolwiek ma nas widzieć? W ogóle, to po co widzieć też pieszych, rowerzystów, furmanki, auta zaparkowane na drodze? No niech mi ktoś odpowie - PO CO W OGÓLE TRZEBA WIDZIEĆ? Przecież niewidomi też są wśród nas - ciekawe czemu nie jeżdżą samochodami?! Dlatego, że są niewidomi? Nieee! To niemożliwe - musi być inny powód...

A tak na poważnie, Roszej, przyznaj się co Ty palisz?! :roll:

roszej napisał(a):Jak juz wcześniej wspomniałem wzrośnie sprzedaż żarówek....a próbowaliscie sobie to wyobrazić? wymiana żarówek w desce rozdzielczej , podswietlenie itd ciekawi mnie jak bardzo ten przepis wpłynie (wpłynał) na rynek żarówek.
I talibowie wrócą do klewek kontynuować eksperymenty z wąglikiem!
Człowieku, rzuć to świństwo, bo Ci szkodzi...

Jak masz nowe auto i nie walniesz dzwona, to jeszcze Twój syn na dyskotegę będzie jeździł z oryginalnymi żarówkami (zwłaszcza tymi w desce), a jak kupujesz stargo trupa, to musisz się liczyć z wydatkami i zaakceptować je jakoczęść urody tego auta, a nie narzekać na nie.

Ech...
Pozdr
fourup
fourup
Zaawansowany
Awatar użytkownika

26 Kwi 2007, 10:13

Upss... Proszę moda o chlaśnięcie posta powyżej - klikło mi się... :oops:

BTW - a gdzie ikonka usuń ten post się podziała :roll: :?:
Pozdr
fourup
fourup
Zaawansowany
Awatar użytkownika

26 Kwi 2007, 18:27

fourup napisał(a):A o łańcuchach słyszałeś (bo liczę, że jako człowiek rozsądny miałeś opony zimowe i jechałeś na odpowiednio wysokim biegu...)?

A widziałeś kogoś na łańcuchach w województwach zachodnich, bądź północnych na głównej drodze, bądź w mieście jak jest cm śniegu i lód?
Ja nigdy.... :lol:
Ale wystarczyłaby szybka reakcja odpowiednich służb i nie byłoby ani lodu, ani śniegu.
spider
Nowicjusz
Awatar użytkownika

27 Kwi 2007, 09:52

spider napisał(a):(...) Ale wystarczyłaby szybka reakcja odpowiednich służb i nie byłoby ani lodu, ani śniegu.

Ach... niepoprawny teoretyk-idealista z Ciebie - żadnego miasta na świecie nie stać na wynajęcie takiej ilości sprzętu, aby w zimie wszystkie drogi były czarne... Zwłaszcza podczas opadów śniegu...

Nie bronię tutaj w żadnym wypadku drogowców, czy innych służb, a jedynie ustosunkowuję się do Twojej wypowiedzi.

Poza tym na całym świecie (prawie całym - tam gdzie pada czasem śnieg i bywa ślisko) czasem jeździ się na łańcuchach...
Pozdr
fourup
fourup
Zaawansowany
Awatar użytkownika

29 Kwi 2007, 14:54

Maki napisał(a):
Madaw napisał(a):Ja jestem częściowo za częściowo przeciw, ponieważ jazda na światłach jest ok, ale mogli zrobic przynajmniej tak, aby w czasie lata (lipiec i sierpień) w mieście można było jezdzic z wyłączonymi światlami a poza miastem z włączonymi...

A to niby czemu. W czym światła w mieście przeszkadzają. Jestem za.

Nie przeszkadzaja, ale bez sensu troche, jedziesz w mieście gdzie odstęp samochodu od drugiego samochodu to ok. 50 m., da sie zauważyć i do tego światła nie są wcale potrzebne, weź też pod uwage stanie w korku gdy świeci słońce latem, to po co mi w tedy światła? Po nic!

spider napisał(a):Wyobrażacie sobie kierowców wjeżdżających latem do miasta wracających z majówki, którzy mijając tablicę miasta, np. Toruń wszyscy jak jeden wyłanczają światła? Śmiesznie by to wyglądało

Chodziło mi o to żeby to nie był przymus żeby jeździć z włączonymi swiatłami w miescie latem. Nie każe każdemu wyłaczać świateł jak zobaczy nazwe miejscowości. Jak ktoś by chciał wyłaczyć to by wyłączył a jak nie to nie. Rozumiesz?
Madaw
Nowicjusz

Miejscowość: Kalisz
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

15 lat sukcesów Toyoty Prius 15 lat sukcesów Toyoty Prius
    15 lat temu została zaprezentowana pierwsza generacja Toyoty Prius, której debiutowi towarzyszyło hasło "w samą porę na 21 wiek". Półtorej dekady później, najlepiej sprzedający się samochód hybrydowy ...
    Jak sprawnie przebrnąć przez naprawy powypadkowe? Jak sprawnie przebrnąć przez naprawy powypadkowe?
    Udział w wypadku lub stłuczce niesie za sobą lawinę konsekwencji. Najważniejsze jest życie i zdrowie uczestników zdarzenia, ale zaraz potem nasza uwaga skupia się na uszkodzonym samochodzie. Wyłączenie pojazdu z użytkowania ...

• Re: Na Światłach od 17 kwietnia!

02 Maj 2007, 20:24

Dla mnie to jest kompletnym debizlizmem po co komu światła w słoneczny dzień lipca i tak ich nie widać bo słońce odbija się od reflektorów wiadomo że jak będzie pochmurno to każdy zapali światła no i idą same wady z korzystania świateł przez cały rok reflektor się szybciej niszczy zarówki się szybciej palą i trzeba po jakimś czasie zmieniać szczotki w alternatorze, poprostu jazda na światłach w słoneczny dzieć to jest debilizm!!!
    xenon
    Nowicjusz

03 Maj 2007, 07:56

xenon napisał(a):Dla mnie to jest kompletnym debizlizmem po co komu światła w słoneczny dzień lipca i tak ich nie widać bo słońce odbija się od reflektorów wiadomo że jak będzie pochmurno to każdy zapali światła no i idą same wady z korzystania świateł przez cały rok reflektor się szybciej niszczy zarówki się szybciej palą i trzeba po jakimś czasie zmieniać szczotki w alternatorze, poprostu jazda na światłach w słoneczny dzieć to jest debilizm!!!

A zauważyłeś może przypadkiem, że wszyscy kierowcy jadący pod słońce (teren niezabudowany) z reguły mają zapalone światła? Ciekawe czemu? Albo są debilami, albo życzyli by sobie tego samego (zapalonych świateł) od kierowców jadących w przeciwną stronę (ich słońce nie razi). :idea:
    spider
    Nowicjusz
    Awatar użytkownika

03 Maj 2007, 08:07

xenon napisał(a):Dla mnie to jest kompletnym debizlizmem po co komu światła w słoneczny dzień lipca i tak ich nie widać bo słońce odbija się od reflektorów wiadomo że jak będzie pochmurno to każdy zapali światła no i idą same wady z korzystania świateł przez cały rok reflektor się szybciej niszczy zarówki się szybciej palą i trzeba po jakimś czasie zmieniać szczotki w alternatorze, poprostu jazda na światłach w słoneczny dzieć to jest debilizm!!!

żarówki rzeczywiśćie ogromny wydatek który cię zniszczy. Samochód przecież więcej pali,no i szcotki które kosztują 4zł...Fakt same koszta przez te światła...Jechałeś kiedys pod słońce i z naprzecwka jechał samochód bez świateł?-pewnie nie a ja jechałem i kiedyś mało do wypadku nie doszło. Od zawsze jeździełm na światłach i jeźdzdź będe,pomijaąć że spalił mi isę ostatnio samochód z powodu zwarcia
    ZZZ-zakuć ,zaturbić, zapi***alać
    misiekemeryt160
    Początkujący

Miejscowość: DZIAŁDOWO

13 Maj 2007, 19:23

Byłem zdecydowanie przeciwko tej ustawie, ale cóż klamka zapadła i trzeba było się dostosować. Ale nie jeżdżę na zwykłych światłach tyko zakupiłem sobie światełka oparte na technologi LED firmy Hella. Posłóżą mi kilka lat, a ich koszt nie jest drogi i nie muszę później rozkręcać deski rozdzielczej ani zegarów żeby wymieniać żarówki gdyż poprowadziłem osobny obwód z osobnym włącznikiem, więc świecą tylko one a nie choinka w środku. Nie mam zamiaru kupować co chwila żarówek niech mnie w du** pocałują.
    lasty
    Początkujący

Miejscowość: z laptopka :D

13 Maj 2007, 20:33

Lampy dzienne oparte na LED-ach to dość rozsądna alternatywa dla takiego rozwiązania:
    http://www.autokrata.pl/lod/1606/wlaczo ... _drukarce/

W pierwszym odruch, kiedy to przeczytałem - byłem pewny, że to żart... Pochwili już tylko miałem taką nadzieję...
    Niestety następnego dnia kolega wyprowadził mne z tego stan - to nie żart! Głupota ludzka jest wielka jak miłosierdzie Boskie... Ta informacja jest prawdziwa...

Ech... byle tylko być cwańszym niż inni... Żenada...
    Pozdr
    fourup
    fourup
    Zaawansowany
    Awatar użytkownika

13 Maj 2007, 20:41

Dobre, ale się uśmiałam :lol:
    Polak rzeczywiście potrafi.....
    spider
    Nowicjusz
    Awatar użytkownika

13 Maj 2007, 20:49

spider napisał(a):Dobre, ale się uśmiałam :lol:
    Polak rzeczywiście potrafi.....

Tutaj nie ma się z czego śmiać...
    Wyobraź sobie takiego cwaniaczka jadącego z przeciwka, kiedy Ty zaczynasz wyprzedzać na drodze biegnącej w lesie, jadąc po południu w kieruku północno-zachodnim (wtedy słońce wali w oczy, a las częściowo zacienia jezdnie - akurat przeciwny pas ruchu!) jeśli ktoś jedzie na światłach - zobaczysz go z daleka, ale takiego cwiniaczynę...

Ech, i właśnie tacy ludzie jak wynalazca tego "pomysłu" ciężko pracują na obraz Polaków za granicą... I obraz Polskiego kierowcy...
    Pozdr
    fourup
    fourup
    Zaawansowany
    Awatar użytkownika

13 Maj 2007, 21:12

A o czym ja cały czas mówię?
    Poczytaj wcześniejsze wątki.

Pozdrawiam :wink:
    spider
    Nowicjusz
    Awatar użytkownika

14 Maj 2007, 15:13

Nie no fajnie fajnie tylko czy jak zapada zmrok to on je odkleja? I jak włącza kierunkowskaz to przecierz przez zaklejony reflektor tego nie widać chyba że ma to na jakims półprzeźroczystym papierze fotograficznym wydrukowane.
    lasty
    Początkujący

Miejscowość: z laptopka :D

• Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      Infiniti Q50
      Autosacrum 2009
      Jaguar