Najazd samochodowy czy kobyłki ?

15 Lis 2021, 09:14

Witam,
Planuje sam wymienić olej. Co poradzicie na początek kupić ? Kobyłki czy najazd ? Przy kobyłkach trzeba "samemu" podnieść auto na najazd sobie po prostu sam wjadę. Kobyłki mają około 43cm "unoszenia" najazd +/-33 Przy czym boje się czy te 33 cm to nie będzie za mało ? Czy podjadę na to różnymi samochodami ? Czytałem że czasami kąt jest zbyt ostry i można zderzakiem przyhaczyć.

https://allegro.pl/oferta/najazdy-podja ... 1000376706
https://allegro.pl/oferta/2x-kobylki-3t ... 0700440781
Arek54
Nowicjusz

15 Lis 2021, 10:09

Lepszy będzie najazd dzięki któremu dużo wygodnie wymienisz olej i na pewno szybciej. Jeżeli chodzi o sam wjazd to faktycznie jeżeli samochód ma długi przód wystający sporo przed przednie koła i o niewielkim prześwicie to może być mały problem jak np. w Civicu UFO itp. Tu jednak można spokojnie podłożyć jakąś deskę niwelującą ten kąt i spokojnie można sobie z tym poradzić.

Co do samych najazdów są też takie które mają na końcu platformę z podnośnikiem hydraulicznym. Czyli po wjechaniu do końca masz możliwość dzięki podnośnikowi jeszcze podnieść do góry przód samochodu.

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

Zwróć uwagę na dopuszczalne obciążenie takich najazdów.
Rokiko
Stały forumowicz

Zdjęcia: 14

15 Lis 2021, 20:30

Polecam najazdy plastikowe, używam na codzien nawet do busów. Lekkie i praktyczne w przechowywaniu, jedyny minus to kąt jest dość duży i jak masz nowsze auto lub nisko zawieszone to szurasz zderzakiem.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 95
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: e36, M3, C5 x7

15 Lis 2021, 21:19

Arek54 napisał(a):Czytałem że czasami kąt jest zbyt ostry i można zderzakiem przyhaczyć.

Podłożysz jakieś deski czy cokolwiek innego i wjedziesz.
quel
Zaawansowany

Zdjęcia: 0
Auto: Fiat Bravo
Silnik: 1.9 M-jet
Rok produkcji: 2008

16 Lis 2021, 09:19

Dokładnie a jak nie masz to możesz kupić takie nakładki ale najlepiej zrobić sobie samemu z desek bo wyjdzie najtaniej. Na załączonym zdjęciu widać taką dokładkę która jest metalowa.

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

Rokiko
Stały forumowicz

16 Lis 2021, 10:24

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale jeżeli tak, to po wjechaniu na taki najazd, czy podniesieniu kobyłkami, to auto będzie stało z podniesionym przodem? A do wymiany oleju to nie jest raczej przydatne. Auto powinno stać równo.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1188
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Dystans krótki i długi (spalanie) - Yaris II 1.3 vs Auris TS Hybrid
    Postanowiłem zrobić porównanie spalania na takim samym dystansie dla obu samochodów z zimnego startu rejestrując pierwszy wynik po 5,7km i kolejny po pokonaniu całej trasy czyli 29km. Samochody biorące udział ...
    Bernd Rosemeyer - legenda sportów motorowych
    Przed 75 laty zginął Bernd Rosemeyer, jeden z najlepszych kierowców wyścigowych w całej historii sportów motorowych. 28 stycznia 1938 roku, niespełna 28-letni kierowca poniósł śmierć w wypadku, do którego ...

• 16 Lis 2021, 10:38

MotoAlbercik napisał(a):A do wymiany oleju to nie jest raczej przydatne. Auto powinno stać równo.
    No ale z najazdami wymienisz olej a bez nich raczej nie.

Wiesz co Ja wymieniałem tak olej w niejednym samochodzie i zawsze cały zlatywał fakt że korek był z tyłu miski czyli nachylenie było w dobra stronę. Uważam, że przy wymianie oleju w silniku zawsze lepiej jak przód jest choć minimalnie wyżej od tyłu.

Oczywiście najwygodniej wymienić na kanale lub na podnośniku kolumnowym ale nie każdy ma takie możliwości :)
    Rokiko
    Stały forumowicz

16 Lis 2021, 11:18

MotoAlbercik napisał(a):Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale jeżeli tak, to po wjechaniu na taki najazd, czy podniesieniu kobyłkami, to auto będzie stało z podniesionym przodem? A do wymiany oleju to nie jest raczej przydatne. Auto powinno stać równo.

Raczej bardzo przydatne, spust oleju jest tak umiejscowiony, że po podniesieniu przodu więcej starego oleju spłynie.
    quel
    Zaawansowany

Zdjęcia: 0
    Auto: Fiat Bravo
    Silnik: 1.9 M-jet
    Rok produkcji: 2008

16 Lis 2021, 12:53

MotoAlbercik napisał(a):A do wymiany oleju to nie jest raczej przydatne. Auto powinno stać równo.
    nie do końca masz rację najczęściej spust jest z tyłu, potem z kolei od boku i na środku a nigdy z przodu więc nie widzę sposobu żeby za pomocą najazdów było utrudnione spuszczanie oleju, ba uważam że więcej go spuścisz niż na zwykłym podnośniku.
    To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
    Kao
    Moderator
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 95
    Miejscowość: Francja
    Przebieg/rok: 40tys. km
    Auto: e36, M3, C5 x7