Nowy samochód klasy B

20 Gru 2015, 11:42

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów jestem nowym użytkownikiem forum więc z góry proszę o wyrozumiałość jeśli coś zrobię nie tak. przymierzam się do zakupu nowego pojazdu klasy miejskiej. Na ten cel mam zamiar przeznaczyć 55-60 tys PLN, pojazd musi być nowy, nie używany z silnikiem benzynowym (najlepiej wolnossącym). Wyposażenie które uważam za standard to klima, podgrzewanie foteli, i elektryczne szyby oraz hill holder. Obecnie zastanawiałem się nad hyunadiem i20, oraz skodą fabią, moglibyście jeszcze coś polecić ewentualnie jakieś opinie przedstawić na temat tych pojazdów? Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
marek182
Nowicjusz
 
Posty: 5
Prawo jazdy: 01 01 1978
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Vw POLO
Silnik: 1,4
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

20 Gru 2015, 11:46

Skoda ma lipne silniki. Z segmentu B ode mnie Corsa 1.4 90KM
A na Twoim miejscu uderzyłbym w to
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

20 Gru 2015, 11:49

Fabia ma doładowane silniki lub słabiutkie 1.0, więc bym odpuścił. Hyundai to bardzo dobry wybór, ja bym dorzucił:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

20 Gru 2015, 11:52

a może trochę większe Hyundai ix20 czy Kia Venga? W tej cenie spokojnie kupisz z dobrym wyposażeniem
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

20 Gru 2015, 11:54

Zależy czy autorowi zależy na miejscu w aucie, jeśli ma być przestronne to warto skusić się na kompakt taki jak Fluence, albo Tipo, które wejdzie w marcu/kwietniu. Jeśli jednak ma być wyposażenie i jakość wykończenia, a ilość miejsca jest trzeciorzędna to dobrym wyborem jest Mazda.
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

20 Gru 2015, 11:59

Nie podobają mi się pojazdy typu sedan i kombi chociaż kombiaki są bardzo funkcjonalne zależy mi przede wszystkim na niezawodności pojazdu bo samochód zmieniam mniej więcej co 10 lat to przede wszystkim jakość i niezawodność jest moim priorytetem. Nie chce pojazdu dużego a miejskiego nie pokonuje często długich odcinków trasy może 2 razy w roku jakieś wakacje i to wszystko, a zależy mi na funkcjonalności w mieście aby było łatwo zaparkować itp. Może wiecie coś o awaryjności tych jednostek 1,2 90 km skody i 1,2 84 km hyundaia bo jestem umówiony na jazdę testową we wtorek skodą i zobaczymy jak się sprawuje. DO hyundaia może też skocze w tym tygodniu w środę i go obejrzę, opel też fajnie wygląda zobaczymy może jakieś wyprzedaże ta firma przygotuje w 2016 :D
marek182
Nowicjusz
 
Posty: 5
Prawo jazdy: 01 01 1978
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Vw POLO
Silnik: 1,4
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Ewolucja Suzuki LJ-80
    Pytanie „czym różni się SJ od Samurai” jest jednym z częściej wracających na forum dyskusyjnym. Jednak niniejszy artykuł nie powstał w celu zestawienia parametrów technicznych, wymiarów czy ...

20 Gru 2015, 12:44

Przy takich kryteriach jakie podałeś skupiłbym się na Hyundaiu, Maździe i ewentualnie Oplu.
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

20 Gru 2015, 13:12

Ja od siebie dorzucę Honde Jazz. Teraz wyszła nowa generacja to można znaleźć w dobrej cenie lepiej wyposażoną starszą generację.
sanvean23
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 569
Auto: Punto 2FL |Honda Civic VIII
Silnik: 1.2 16V | 1.8

20 Gru 2015, 13:59

Skodę odpuść jak mówiłem
TSI to badziewie żrące olej, 10 lat na pewno nie wytrzyma, jak połowę z tego da radę to będzie okej. Oczywiście wad jest więcej ale juz nie chce pisac o tym tysiąc razy..
Zobacz na tą Corsę w takim razie, silnik montowany już w Astrze F (koniec XX wieku). Dalej sprawuje się świetnie, dobry pod gaz i na pewno nie będzie z nim problemów. :)
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

20 Gru 2015, 14:42

OK nad skodą faktycznie się zastanowie ten Opel bardzo mi się podoba, Honda 2015 strasznie droga jak na mój budżet i moje oczekiwania wyposażeniowe, natomiast jeśli chodzi o starszą wersję ciężko wyszukać taki pojazd NOWY.
marek182
Nowicjusz
 
Posty: 5
Prawo jazdy: 01 01 1978
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Vw POLO
Silnik: 1,4
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

20 Gru 2015, 14:48

Ja bym się poważnie zastanowił nad 1,2 TSI...fakt TSI są podejrzane ale auto nowe, a do tego lajtowy silnik a nie 1,4 TSI 170 KM..więc kłopotów nie powinno być..z resztą znam gościa ok 60l który jeździ Polo 1,2 tsi kupiony w salonie 5 lat temu i zero problemów.

Druga opcja to wybór 1,0 MPI 75 KM tutaj b. oszczędny silnik 5.5 na trasie spalanie, no ale kiepska dynamika.
Albo poszukać 2-3 letni w dobrym stanie i mocniejsze silniki wolnossące, bo problem taki że auto nowe fajnie ale za chwilę połowa wartości pójdzie.
Lovato34
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 452
Miejscowość: Wlkp
Prawo jazdy: 18 08 2002
Przebieg/rok: 14tys. km
Auto: VW Golf 4
Silnik: 1,8T
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

20 Gru 2015, 14:57

ja zdecydowanie wolałbym Hyundaia od Skody. Jeździłem Skodą Rapid TSI (większą od Fabii) i zastanawiałem się jak można to kupić patrząc przez pryzmat całokształtu auta i wątpliwej trwałości silnika. Fajnie jedzie ale ze spalaniem nie ma tak różowo jak to na papierku jest napisane.

Obejrzyj test i20:

[Aby zobaczyć link musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]


sam lubię gościa oglądać, bo nie owija w bawełnę tylko mówi co i jak

i potem zestaw to ze Skodą:

[Aby zobaczyć link musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

20 Gru 2015, 15:13

dzida napisał(a):Jeździłem Skodą Rapid TSI (większą od Fabii) i zastanawiałem się jak można to kupić patrząc przez pryzmat wątpliwej trwałości silnika


Też ostatnio miałem okazję się tym przejechać i podzielam Twoje zdanie - plastikowy, budżetowy szajs. Poza tym turbo i krótkie odcinki w mieście jakoś średnio do siebie pasują. Hyundai to dużo rozsądniejszy wybór.
łysy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2759
Zdjęcia: 2
Prawo jazdy: 12 09 2001
Auto: VW Golf VII
Silnik: 1.4 TSI 150KM
Paliwo: Benzyna

20 Gru 2015, 15:23

Tylko ciekawe czy ten nowy i20 faktycznie jest dobrze wykonany, bo jeździłem poprzednikiem i to też był plastikowy szajs, który zupełnie niczym nie zachwycał.
No i drugi aspekt jest taki, że ten model raczej wytrzyma 10 lat, bez większego problemu, ale sprzedanie go będzie sporym wyzwaniem.
pkc
Zaawansowany
 
Posty: 715
Prawo jazdy: 10 08 2004
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: BMW E36 Audi A4 B8
Silnik: 328i 2.0TFSI

20 Gru 2015, 15:26

pkc napisał(a):Tylko ciekawe czy ten nowy i20 faktycznie jest dobrze wykonany, bo jeździłem poprzednikiem i to też był plastikowy szajs, który zupełnie niczym nie zachwycał.

dlatego wrzuciłem test, bo na samym początku o tym mówi. Co ciekawe w teście Skody powiedział o wadach typowych dla koreańców, czyli słabe wyciszenie i prowadzenie Fabii :ok:

pkc napisał(a):No i drugi aspekt jest taki, że ten model raczej wytrzyma 10 lat, bez większego problemu, ale sprzedanie go będzie sporym wyzwaniem.

Akurat to nie jest problem jak było 15 lat temu gdzie ludzie byli tak uprzedzeni. Dzisiaj na drogach Hyundaiów/Kia jest pełno. Swojego starego Accenta sprzedałem w 5 dni od wystawienia na olx. Zdecydowanie gorzej będzie sprzedać takie TSI jak będzie jeszcze sprawne ;)
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010