Nowy SUV za około 100tys? Czy warto inwestować w napęd 4x4

06 Lis 2015, 14:22

Witam,

Na początku roku planuję zmienić samochód i nie do końca wiem co wybrać. Ma to być nowy SUV za kwotę około 100tys.

Zastanawiam się nad (kolejność przypadkowa):
1. Tiguan - raczej ten nowy, który wejdzie w 2016 roku
2. Mazda cx3 bądź cx5 - obawiam się tu problemów z rdzą
3. Kia Sportage - ta nowa z 2016 średnio mi się podoba na zdjęciach, za to ta obecna wygląda fajnie
4. Hyundai tucson
5. Nissan qashqai

Zastanawiam się czy warto inwestować w napęd 4x4. A jeśli już to AWD czy 4WD. Generalnie nie jeżdżę dużo 10 - 15tys rocznie. Tylko po drogach asfaltowych. Samochód będzie służył również żonie do pracy. Raczej na krótkie trasy 20-20km + kilka dłuższych wypadów w roku. Samochód ma mi służyć przez 10lat.

Wiem, że ciężko coś powiedzieć o nowej Kia czy Tiguanie ale może macie doświadczenie z poprzednimi modelami.

Z góry dzięki za pomoc
spin
Nowicjusz
 
Posty: 6
Auto: VW Golf5

06 Lis 2015, 16:25

spin napisał(a):Tylko po drogach asfaltowych

To po co Ci suv? :shock:
Jeśli już tylko po asfalcie to 4x4 jest Ci średnio potrzebne.
Z twoich propozycji wywal tiguana (beznadziejne silniki benzynowe). Reszta ok, nowe mazdy nie rdzewieją, a jeśli już to możesz zabezpieczyć i masz spokój
Potrzebujesz jakiejś informacji o Peugeocie 307 lub mondeo mk4? Napisz na priv a postaram się pomóc :)
tomek70
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1023
Miejscowość: Łódź
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Ford Mondeo mk4
Silnik: 2.3 161
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2008

06 Lis 2015, 17:21

Kupisz SUVa bez napędu, na dużych felgach, z małym bagażnikiem, średnią ilością miejsca w środku, wyższym spalaniem itd. W zasadzie jedyne zalety to większy prześwit i wysoka pozycja za kierownicą. Taki Qashqai kosztujący 100 tysięcy to odpowiednik Megane za 60. Przepłacasz za modę. Za 100 tys.kupisz Mazdę 6, Kię Optimę, Hyundaia i40, Mondeo Mk5.
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

06 Lis 2015, 17:26

Ja też nie jestem za SUVem jak nei ma 4x4. Napęd przyda Ci się w zimie gdzie jest tylko kilka dni w roku ośnieżonych dróg.

Lepiej zwykłą tańsza, większą i bardziej komfortową osobówkę ;)

Z Twoich typów Tiguan za 100tys. to będzie jakaś biedna wersja...
Widziałem już na żywo dwa nowe Hyundaie Tucsony i auto na prawdę fajnie się prezentuje. Światła ciekawie wyglądają w nocy.
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

07 Lis 2015, 08:16

Nie ukrywam, że SUV to raczej moja fanaberia. Podobają mi się duże auta już od wielu lat. Jeszcze przed tym całym boom-em.

Za samochód mogę dać max 115tys. Tak mi wychodzi mazda cx-5, jak sobie konfigurowałem. Mazda 6 też wygląda świetnie. Ale nie mam doświadczenia z tą marką. Nawet wśród znajomych nikt ich nie miał.

Te SUV-y, w które celuję to raczej auta nie na off road.
spin
Nowicjusz
 
Posty: 6
Auto: VW Golf5

07 Lis 2015, 11:49

Mazda będzie lepiej trzymać cenę choć na tym polu Hyundai wypadnie też dobrze patrzą po poprzednim ix35. Jednak Tiguana nic nie przebije tutaj zapewne gdzie ceny są wyższe nawet niż Touaregów (jak to się pisze?) :?

Ja osobiście brałbym Mazdę 6 - śmiga czarna po lifcie u mnie - świetne auto :ok:
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Nowości na 2021 rok modelowy
    Witam, Mimo iż rok 2020 dopiero co się zaczął Volvo określiło zmiany w modelach na rok 2021. Samochody z MY 2021 będzie można zamawiać prawdopodobnie od połowy kwietnia 2020r. Oto najważniejsze ze zmian: - we wszystkich modelach ...