Ok 20k PLN i +180km

01 Lis 2017, 14:13

Czesc ;)

Kiedys tu bywalem czesto i sam podpowiadalem innym jakie auto zakupic ale zawsze jak sam kupowalem to chetnie zasiegalem po Wasze opinie i propozycje ;) tak samo jest tez tym razem. Ostatnio z Wasza pomoca kupilem Honde Accord VI, super auto i nie zaluje tego wyboru. Nie zmienialbym go jeszcze gdyby nie fakt, ze inny kierowca 'zaparkowal' mi w bagazniku... Naprawa moze okazac sie nieoplacalna (czekam na wizyte likwidatora szkod z PZU) wiec zaczalem powaznie myslec o zmianie wozu.

Auto bedzie musialo byc wziete 'na kredyt' tj, jakas forma finansowania wiec niestety w gre wchodza szczegolnie komisy itp. Budzet planuje ok 20 000 ale ze auto w kredyt to mimo wszystko jest dosc elastyczny.

Wielkosc auta... Wszystko wchodzi w gre, podobaja mi sie coupe jak i suvy czy kombi.
Moc: 180km to tak mysle minimum, fajnie byloby ponad 200.
Autko na LPG
Skrzynia: nie pogardze automatem ale i manual przejdzie. Wszystko ma swoje plusy i minusy.

Jakie auta mnie juz zainteresowaly:
- BMW e46 coupe, silniki 2.5 , 2.8 , 3.0
- Lexus IS300 (praktycznie ich nie ma)
- SAAB 9-3 2.0T
- Honda Accord VII 2.4 (po dobrych wrazeniach z VI nowsza wersja nasuwa sie z automatu)
- AR 159 (choc tu nie bardzo widze silnik dla siebie)
- BMW e39 (tylko ze ta rdza... Poza tym bez m pakietu to to auto wyglada bardzo staro)

Przez mysl przeszly mi jeszcze Alfa GT, Hyundai Coupe, Chrysler Pacifica, MB ML 320.

Takze jak widzicie... Rozstrzal spory. Nie interesuje mnie jakie ma cyferki na liczniku kilometrow, chcialbym jednak zeby autko wygladalo na nieco swiezsze niz moja acco VI no i raczej celuje w full opcje wyposazenia, wole zeby auto bylo starsze ale nie bylo golasem.

Macie jakies pomysly na co jeszcze spojrzec albo na co lepiej nie patrzec ? ;)

Pozdrawiam
TheS
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 380
Miejscowość: Kraków
Prawo jazdy: 07 05 2013
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Freemont / Scion tC / Trafic
Silnik: 2.0jtd / 2.4 vvti
Paliwo: Diesel
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

01 Lis 2017, 17:17

TheS napisał(a):- Lexus IS300 (praktycznie ich nie ma)

w tym budżecie to nigdy nie będzie chyba, że jakiś ulep

TheS napisał(a):- AR 159 (choc tu nie bardzo widze silnik dla siebie)

też za niski budżet

Zastanawia mnie po co wieszasz sobie sznurek na karku i bierzesz używane auto na kredyt. Przecież to czysta głupota, bo jak się zepsuje to nie ma auta i pieniędzy. Kupuj coś na swoje możliwości finansowe, nie na pokaz.
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

01 Lis 2017, 17:26

Na accorda też za niski budżet, E39 rdza? Zdarza się jak ktoś zaniedba ale nie jest to jakaś bolączką, to nie mazda 6, nie przesadzaj.
Co do alfy to tylko JTD jest do polecenia bo benzyna to lipa. Jakbyś dorzucił kilka tys to można pomyśleć o mondeo MK4.
Ale czy warto brać auto w kredyt? To mało rozsądne posunięcie
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16196
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

01 Lis 2017, 19:04

Sam zawsze bylem przeciwnikiem auta w kredycie ale kredyt i tak mam dobsplaty a moje auto zostalo rozbite wiec planuje splacic obecny kredyt (a wlasciwie kilka malych) z odszkodowania i kupic auto w finansowaniu. Przez to kredyt na auto zadziala jak konsolidacja obecnych kredytow. Nie kupuje auta na pokaz. Jak juz powiedzialem, budzet w tych okolicznosciach jest dosc elastyczny i 20k jest umowne. Interesuja mnie auta zarowno za 10k jak i ewentualnie 30.

E39 lubi rdzewiec, jedne bardziej inne mniej, oczywiste jest, ze nie jak mazda 6 ale ja jeszcze takiej bez rdzy nie widzialem. Nawet mega zadbana sztuka mojego kumpla ostatnio poszla na blacharnie. 159 w dieslu mnie nie bawi, ogolem diesle nie dla mnie bo zwykle jezdze tylko do pracy a prace mam 3km od domu ;)
TheS
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 380
Miejscowość: Kraków
Prawo jazdy: 07 05 2013
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Freemont / Scion tC / Trafic
Silnik: 2.0jtd / 2.4 vvti
Paliwo: Diesel
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

01 Lis 2017, 19:05

Panowie czytajcie posty które komentujecie. Ktoś chłopakowi skasował auto, więc będzie miał część kasy z ubezpieczenia, a resztę skredytuje. To wcale nie jest taki zły pomysł, jeżeli ma się takie wymagania. Myślę, że warto trochę zwiększyć budżet na takiego saaba :mrgreen:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III, Lancera IX, Vitary 1,6 i Outlandera 2.0
yeti65
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3680
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Dobre Miasto
Prawo jazdy: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Duster , Tucson 2.0D 4x4
Silnik: 1.0 100KM 2.0D 112KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna

01 Lis 2017, 19:34

TheS napisał(a):E39 lubi rdzewiec, jedne bardziej inne mniej, oczywiste jest, ze nie jak mazda 6 ale ja jeszcze takiej bez rdzy nie widzialem.
to mało wiesz i widziałeś no ale nie ważne bo nie o tym temat.
Skoro możesz nawet do 30 tys dobić to ja bym polecił
Mondeo MK4 i Volvo S60 2.5T bo to te same silniki
Accorda o którym sam wspomniałeś
Może alfa 156 GTA
Astra H 2.0T
Jaguar x-type 2.5
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16196
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

01 Lis 2017, 19:36

Ooo Yeti , fajnie ze ktos nie postawil jedynie na hejting mojego postu ;) . Faktycznie ciekawy ten 9-5, stawialem na 9-3 ze wzgledu na wyglad bo 9-5 kojarzyl mi sie z takim kanciakiem ale ten faktycznie jest niczego sobie. Jak najbardziej auto mi sie podoba takze poogladam je sobie za chwile na otomoto ;)
TheS
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 380
Miejscowość: Kraków
Prawo jazdy: 07 05 2013
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Freemont / Scion tC / Trafic
Silnik: 2.0jtd / 2.4 vvti
Paliwo: Diesel
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

01 Lis 2017, 19:47

TheS napisał(a):- Lexus IS300 (praktycznie ich nie ma)

łoj nie przesadzajmy... :ok: jak coś to może już nie długo będę posiadał na sprzedaż fajnego is300 ale SC.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10351
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

01 Lis 2017, 19:48

Kao, powiem inaczej. Nie zagladam pod kazde e39 jakie spotkam na drodze ale mialem takich z 10 na podnosniku w warsztacie i bywalo roznie, albo nie bylo tego jak podniesc albo bylo w miare ok ale juz kwiatki na nadkolach itp wylazily. No ale pominmy ten temat, w sumie widzialem kilka fajnych e39 i go nie wykluczam. Wykluczam za to na pewno Jaguara. Mondeo... Auto bedzie w lpg. A volvo w budzie v50 fajne .

To nie jest tak, ze ja prosze o porade bo calkowicie sie nie znam na autach itp, spedzam z nimi cale dnie bo pracuje w warsztacie, chodzi mi bardziej o to, zeby znalezc cos ciekawego, moze nieco mniej popularnego. Dlatego tez w tym momencie odrzucam astre.

Nie chce zebyscie uznali ze sie wymadrzam i skoro "wiem lepiej" to mam stad wyp... , Chcialbym zebyscie mi wskazali o czym nie pomyslalem, a jakie auto biore pod uwage a nie powinienem bo mimo, ze mechanika zarabiam na zycie to jednak cen aut za dobrze nie znam
TheS
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 380
Miejscowość: Kraków
Prawo jazdy: 07 05 2013
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Freemont / Scion tC / Trafic
Silnik: 2.0jtd / 2.4 vvti
Paliwo: Diesel
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

01 Lis 2017, 19:55

Szybki, na otomoto widzialem ze sa 3 sztuki tylko ;) chyba ze is200 z kompresorem ? ;)
TheS
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 380
Miejscowość: Kraków
Prawo jazdy: 07 05 2013
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Freemont / Scion tC / Trafic
Silnik: 2.0jtd / 2.4 vvti
Paliwo: Diesel
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

01 Lis 2017, 20:03

TheS napisał(a):zybki, na otomoto widzialem ze sa 3 sztuki tylko ;) chyba ze is200 z kompresorem ?


Oj chyba nie widziałeś aż tylu :D
Is200 kompresor jest rodzynem :D ale czy fajniejszym od is300 to nie wiem.
Pewnie takiego kompresorka jak w manualu to wolałbym od is300 aut. ale jak ma być kompresor w automacie to już pewnie uśmiechnąłbym się do is300.
Ja swojego nigdzie nie wystawiałem ale pewnie wystawię za około 2tyg.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10351
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

01 Lis 2017, 20:11

TheS napisał(a):Nie chce zebyscie uznali ze sie wymadrzam i skoro "wiem lepiej" to mam stad wyp... , Chcialbym zebyscie mi wskazali o czym nie pomyslalem, a jakie auto biore pod uwage a nie powinienem bo mimo, ze mechanika zarabiam na zycie to jednak cen aut za dobrze nie znam
nikt tu nie będzie Ci bił batów, przecież po to jest to forum żeby rozmawiać i sobie doradzać itd. No to wychodzi że poprostu szukasz czegoś nietypowego a godnego polecenia.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16196
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

01 Lis 2017, 20:12

Jak IS300 jest mało to o IS200 z kompresorem zapomnij ;)
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

01 Lis 2017, 20:15

galakty napisał(a):ak IS300 jest mało to o IS200 z kompresorem zapomnij ;)

Ostatni jakiego widziałem w ch to był przez 2g. w ogłoszeniach :no:
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10351
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

01 Lis 2017, 20:22

Teraz jest w Busku wystawiony IS 2jz manual za 25k ;) ... Widzialem ostatnio u mnie w Krk na nie calkiem legalnych wyscigach is200 z kompresorkiem ale to chyba dorobka byla, ponoc dmuchal 0.2 bara wiec niewiele .


Tak wlasnie chcialbym cos mniej oczywistego choc akurat e46 tez mi sie podoba a do unikatow nie nalezy... Choc w sumie coupe jest ciekaww
TheS
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 380
Miejscowość: Kraków
Prawo jazdy: 07 05 2013
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Freemont / Scion tC / Trafic
Silnik: 2.0jtd / 2.4 vvti
Paliwo: Diesel
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012