Opel Ascona 1979

Opel Ascona 1979

18 Lip 2018, 08:29

Witam,

Jestem kierowcą od kilku lat, chcę kupić swoje pierwsze auto.
Chciałabym zamknąć się w +/- 4000zł, stawiam również na LPG. Już po tych informacjach, możecie stwierdzić, że póki co nie szastam pieniędzmi i to prawda:):) Auto ma być jak najmniej awaryjne, tanie w utrzymaniu (tanie części, małe spalanie, dlatego chcę LPG), ale nie brzydkie!;) Od dłuższego czasu przeglądam ogłoszenia, trafiłam dziś na Opla Ascone i tutaj zaczyna się część właściwa – czy warto? Auto z ogłoszenia jest z 1979 roku, przebieg 130 000km, benzyna+LPG (LPG nie ma już legalizacji), dwu(trzy) drzwiowy, bordowy sedan, skradł mi serce od razu. Z tego co napisał właściciel, auto trafiło na złego lakiernika i robią się teraz bąble i pęknięcia, podobno też lakier zmatowiał. To mi akurat jakoś mocno nie przeszkadza, chociaż wiem, że główny problem tych aut to ogólnie karoseria. Zmieniane zegary, kierownica i podsufitka. Technicznie całkowicie sprawny. Wymiana pompy wody (to też częste przy tych modelach), bębny hamulcowe, przewody i kilka innych rzeczy. Zmienione sprężyny na krótsze, sportowe. OC ważne, przeglądu brak. Mogę umieścić link, jeśli ktoś będzie chciał się przyjrzeć, byle mi nie sprzątnąć oferty sprzed nosa!;) A więc, pytanie do was drodzy auto-maniacy, czy warto? Boję się zabytkowego auta, boję się, że mogą szybko pojawić się duże koszta napraw. Jeśli chodzi o lakier i karoserię to raczej nie będę sobie tym zaprzątała głowy, bo auto podoba mi się nawet jak trochę zardzewieje. Choć oczywiście pielęgnowałabym, jak dziecko:). Bardziej zastanawiają mnie części, ewentualna naprawa, awaryjność, bezpieczeństwo LPG w tym modelu, czy nie jest to jeżdżąca trumienka, która wyleci z pierwszego lepszego zakrętu i złoży się w harmonijkę na krzaczku, lubię swoje życie. Auto wystawione jest za 3500zł. Pomocy, zakochałam się w nim!:)
MadziaCiapko
Obserwowany

Re: Opel Ascona 1979

18 Lip 2018, 11:10

To się lepiej szybko odkochaj, nie ma sensu się pchać w starego grata jak wymagasz bezawaryjności i najtańszej eksploatacji.

Zejdz na ziemię bo w takich kwotach się szuka auta sprawnego technicznie i nie zardzewiałego a nie wymagania jak przy budżecie 20 tyś
Kao
Moderator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Jaguar X-type, A8, ML
Silnik: 2.0 D, 4.2 V8, 2.7

Re: Opel Ascona 1979

18 Lip 2018, 11:38

No wymagania to zdecydowanie nie są jak przy budżecie 20tysxD -jak najmniej awaryjne, tanie/dostępne części, małe spalanie-LPG. To są chyba oczekiwania większości kupujących szczególnie, jeśli chodzi o pierwsze, tanie auta. Dzięki za nic, poczekam na jakieś konstruktywne informacje!;)
MadziaCiapko
Obserwowany

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Motor Show 2019 - relacja z targów motoryzacyjnych w Poznaniu Motor Show 2019 - relacja z targów motoryzacyjnych w Poznaniu
    Największe Targi motoryzacyjne w Polsce "Motor Show" odbywają się w Poznaniu nieprzerwanie od kilkunastu lat i dzięki nim możemy śledzić nowości w świecie motoryzacji które w ciągu czterech dni targów są dla ...
    Światowy Zlot Citroenów 2CV Światowy Zlot Citroenów 2CV
    Światowy Zlot fanów modelu Citroena 2CV zgromadził miłośników już po raz dwudziesty drugi. Odbył się on pod koniec lipca od 26 do 30 w portugalskim kurorcie Ericeira nad Oceanem Atlantyckim. Światowy Zlot 2CV ...

•