Opel Astra H 1.7 cdti

Opel Astra H 1.7 cdti

17 Sty 2018, 15:36

Witam. od okolo 3 miesiecy jestem posiadaczem tego auta. Od poczatku byl problem z odpalaniem dlatego mialem zawsze w bagazniku 2 akumulator. Problem polegal na tym iz przy np 0 czy -1 stopnia musialem przytrzymac dluzej kluczyk zanim zalapal przy odpalaniu. Znalazlem sposob zeby szybciej odpalic przy temperaturze nawet -7 stopni wkladalem kluczyk wlaczajac zaplon po kilku sekundach wcisnelem pedal gazu i trzymajac bardzo szybko odpalal. dzis zdarzyl sie taki problem ze odpalil ale zgasl i teraz nawet wkladajac nowy akumulator tylko kreci i nie moze zalapac zeby odpalic . Moze ktos podpowie w czym moze byc problem co sprawdzic
djbolek
Nowicjusz

Auto: audi b4 80

Re: Opel Astra H 1.7 cdti

17 Sty 2018, 21:14

Problem to kupiłeś.... co Cię podkusiło żeby kupić auto z tym silnikiem? Zasięgnąłeś o nim opini wcześniej?
Co do tematu jak przytrzymasz trochę gazu to też nie odpala?
Jeep Grand Cherokee by Kao https://www.forumsamochodowe.pl/nowy-nabytek-kao-jeep-grand-cherokee-vt103201.htm

Służe pomocą w dziale blacharstwo-lakiernictwo itp.
Kao
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Jeep Grand Cherokee WG
Silnik: 4.0
Paliwo: Benzyna

18 Sty 2018, 12:33

Powiem tak na mój fundusz i moje potrzeby to mechanik który pomógł mi kupić polecił i też poczytałem. Wcześniej trzymając gaz odpalalem od wczoraj mimo trzymania gazu kręci ale nie mogę odpalić
djbolek
Nowicjusz

Auto: audi b4 80

18 Sty 2018, 21:47

Witamy. Na początek należy sprawdzić świece żarowe i ich sterowanie tzn. zasilanie po zapłonie. Diagnostyka komputerowa może ukierunkować naprawę. Problem może tkwić także w ciśnieniu paliwa ( pompa, wtryskiwacze) lub po prostu w zapowietrzaniu układu paliwowego np. w okolicy filtra paliwa.
AutoConrad
Aktywny
Awatar użytkownika

Miejscowość: Warszawa
Auto: różne marki
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jak radzić sobie z podstawową obsługą samochodu? Jak radzić sobie z podstawową obsługą samochodu?
    Mogłoby się wydawać, że włączenie świateł przeciwmgłowych, wymiana koła na zapasowe czy znajomość sygnalizacji świateł ostrzegawczych na desce rozdzielczej to podstawowe umiejętności, jakie powinien posiadać kierowca. Tymczasem ...
    Audi Q5 hybrid quattro Audi Q5 hybrid quattro
    Q5 hybrid quattro, pierwszy model hybrydowy Audi, został skonstruowany jako wysokowydajna hybryda równoległa. Tak jak i w dwóch innych hybrydowych modelach Audi, pojazd napędzają: silnik 2.0 TFSI o mocy 155 ...

•  
    • Warto przeczytać
    • 22
      Targi AutoSalon, bass i tuning
      Nissan 350Z Police
      Mitsubishi i-MiEV Evolution