Opel Insignia - diesel 2.0 - 2010 Nie można połączyć się z urządzeniem

Opel Insignia - diesel 2.0 - 2010 Nie można połączyć się z urządzeniem

31 Maj 2018, 11:11

Witam, na wyświetlaczu radia pojawia się komunikat "Nie można połączyć się z urządzeniem", przez co radio ni w ząb nie działa. Wcześniej, w trakcie jazdy radio się rozłączało i podłączało na zmianę, oraz wszystkie wyświetlacze gasły i się zapalały. Kiedy zatrzymałam auto i sprawdziłam akumulator okazało się, że jedna klema od akumulatora była poluzowana. Po dokręceniu radio już nie działało i wyświetlał się powyższy komunikat. Czy ktoś może mi poradzić w jaki sposób to naprawić?

Dołączam zdjęcie tego komunikatu.
sonia123
Obserwowany

Auto: Opel Insignia
Paliwo: Diesel
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2010

Re: Opel Insignia - diesel 2.0 - 2010 Nie można połączyć się z urządzeniem

29 Cze 2018, 16:16

Prawdopodobnie przez problemy z napięciem doszło do zawieszenia się sterowników odpowiedzialnych za wyświetlacz i połączenie z radiem. Spróbuj odłączyć klemę od akumulatora na kilka minut po czym sprawdź ponownie czy wszystko wróci do normy.
Proponuję również sprawdzenie pozostałych kabli czy nie są gdzieś luźne.
Cichy77
Zaawansowany

Zdjęcia: 7
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

BMW Vision EfficientDynamics 2009 BMW Vision EfficientDynamics 2009
    BMW Vision EfficientDynamics łączy w sobie futurystyczny, aerodynamiczny design nadwozia z wysoką wydajnością paliwową i ekologiczną. We wnętrzu konceptu po raz pierwszy zastosowano technikę warstwową. Dzięki wykorzystaniu ...
    [D] BMW 320i e46 / Lexus IS 200 / Mercedes C200 W203 [D] BMW 320i e46 / Lexus IS 200 / Mercedes C200 W203
    Podstawowe kryteria zestawienia: - samochody z segmentu D - nadwozie sedan - napęd na tylne koła - silniki benzynowe do 2l o mocy ok. 150KM - manualna skrzynia biegów - rok produkcji modeli ok. 2000r. Wytypowane modele ...

•  
    • Audi crosslane coupe, licznik, zegary
      ZIM GAZ-12, 1958 rok
      Men's Day 2009
      Gąszcz znaków drogowych