Opel Vectra Problem z alternatorem lub akumulatorem

Opel Vectra Problem z alternatorem lub akumulatorem

24 Cze 2011, 15:29

Witam mój problem polega na tym żę rozładowuje mi akumulator , akumulator ma 3 tyg , sprawdzałem prąd na kablach przy odpalonym silniku powinno mieć 14.3 a ma 12i 11, a po zdjęciu klemy + ładowane jest eleganckie ma 14.20 co może być przyczyną tego problemu???
IceMEn
Nowicjusz

Miejscowość: Świat

Re: Opel Vectra Problem z alternatorem lub akumulatorem

25 Cze 2011, 21:30

Czyli nie ma ładowania. Sprawdz czy dochodzi prąd na cienki kabel po zapłonie (Lampka od ładowania na desce się zapala i po odpaleniu gaśnie?) Jeżeli tak to problem tkwi w alternatorze, najprawdopodobniej regulator napięcia.
Ps. A kto choć trochę ogarnięty zdejmuję klemę z aku podczas włączonego silnika? W ten sposób można sobie narobić ładnego bigosu i niemałych kosztów. Chodzi o elektronikę silnika.
arciasty
Stały forumowicz

Miejscowość: koluszki
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Przesiadka na opony zimowe i reguła 7 stopni Celsjusza Przesiadka na opony zimowe i reguła 7 stopni Celsjusza
    Każda opona zimowa i opona letnia, jak sama nazwa wskazuje, stworzona została do odpowiedniego sezonu i bezpośrednio z tym związanych warunków drogowych. Przyjęto, że granicą, w której sezonowe opony zimowe ...
    BMW xActivity 2003 BMW xActivity 2003
    BMW xActivity, ten koncepcyjny SAV demonstruje połączenie w konstrukcji jednego pojazdu sportowej dynamiki jezdnej oraz przyjemności z podróżowania z otwartym dachem. BMW xActivity, zaprojektowane jako "kabriolet o ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Madzia
      Ford Focus V
      Alfa Romeo Spider, wnętrze, 1986 rok
      Lamborghini Aventador, tył