Pakowna benzyna z LPG

01 Lis 2017, 15:38

fate napisał(a):Forda też nie ryzykowałbym
A co jest strasznego w fordowskim dieslu? :sly:
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

01 Lis 2017, 16:36

Koniu napisał(a):fate napisał(a):
Forda też nie ryzykowałbym
A co jest strasznego w fordowskim dieslu?
też jestem ciekawy co kolega @fate wygoogluje.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16188
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

01 Lis 2017, 16:42

Kao napisał(a):też jestem ciekawy co kolega @fate wygoogluje.
Już mi się mieszają te wasze konta. :mrgreen:
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

01 Lis 2017, 16:49

Bo kolega fate mnie nie lubi i próbuje mnie prowokować, najpierw zaczynał od zaczepek i głupich podtekstów a teraz kopiuje avatar
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16188
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

01 Lis 2017, 20:05

Koniu napisał(a):A co jest strasznego w fordowskim dieslu?
zapewne kraj pochodzenia :ok:
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14079
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

02 Lis 2017, 15:40

mike napisał(a):A co jest strasznego w fordowskim dieslu?

W temacie jest: Pakowna benzyna z LPG

To Ty skopiowałeś mój awatar - wczoraj miałeś z klaunem
fate
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 744
Miejscowość: krs/wwa
Prawo jazdy: 0- 0-2007
Przebieg/rok: 13tys. km
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Toyoty Camry 8 generacji
    Fabryka Toyota Motor Manufacturing, Kentucky, Inc., (TMMK) rozpoczęła produkcję Toyoty Camry 8. generacji. Nowa Camry zadebiutowała na targach w Detroit w styczniu 2017 roku. Model jest produkowany od 1982 roku, a od 15 lat ...

04 Lis 2017, 09:14

Widzę temat poszedł w inną stronę :mrgreen: :ok:

Mam prośbę - to nie off, ale po prostu mamy trylion pomysłów bo jesteśmy przed zakupem mieszkania, dlatego raz droższe, raz tańsze, raz diesel, raz LPG.
Analizując ten polski dziwny rynek trafiliśmy oboje na takie modele. Czy moglibyście mi swoim bystrym okiem i mądrym umysłem powiedzieć, czy w ogóle warto się interesować tymi konkretnymi modelami? Może mam błędne myślenie, proszę wtedy mnie z niego wyprowadzić, ale kupno w Polsce samochodu z polskiego salonu to chyba mniejsza szansa na minę :

Nissan Qashqai - [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Żonie się podoba ( tak jak Cruze, ale o nim nie chcecie nic napisać ). Ja się waham, bo to chyba auto gabarytów Golfa, ale lekko podwyższone. Pan mi napisał, że w aucie zmieniony był rozrząd,olej,dwumasa i nowe sprzęgło,serwis klimatyzacji,hamulce tył i dwa wahacze przednie.

2. Audi A4 z LPG [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Tu mam tradycyjne wahania : a jak ukradną? Ile OC i AC przy max zniżkach? I czy - w ogóle - warto się takim modelem z takim przebiegiem interesować? Trochę dużo zważywszy na to, że ze 40 tys jeszcze bym nim zrobił.

3. Mazda 6 - [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Kupiony w salonie przy Factory we Wrocławiu. Jeden właściciel. Przebieg duży, też później pewnie problem z odsprzedażą, no ale mogę wszystko chyba sprawdzić w tym ASO?

4. Renault Laguna [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Bardzo ładny samochód. Nie wiem jak z awaryjnością i ewentualnymi kosztami napraw, bo francuskie auta zawsze mają dychotomiczne opinie.

5. Opel Vectra [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
To wydaje się być najmniej zmęczony samochód, aczkolwiek przebieg daje wiele do myślenia. Pan twierdzi, że z polskiego salonu i wszystko mogę sprawdzić.

Co o tym wszystkim myślicie ? :?: :unsure: :sly:
bryloq
Nowicjusz
 
Posty: 27
Miejscowość: Jelenia Góra
Prawo jazdy: 08 10 2003
Auto: Nie mam

04 Lis 2017, 11:08

Quashqai
Nie jest pojemnym autem, coś ta z tyłem było robione a nie polecam silnika 1.5 z takim przebiegiem w takim aucie.
A4
zdjęcia słabej jakości i w deszczu nie ma sensu oceniać, cena netto
Mazda
Tłucznia w tyl, malowana gdzie nie gdzie.
Laguna
Co można ocenić z tych zdjęć? Jak dla mnie tylko kolor. Na zdjęciach widać że przedni zderzak w innym kolorze maska też
Vectra
Przód robiony, malowane drzwi tylne lewe
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16188
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

12 Lis 2017, 08:16

Dzień dobry.
Kilka osób doradziło nam, żebyśmy jednak poszukali diesla na ten rok, a później po powrocie do kraju zmienili na benzynę z gazem. Nie chcę zakładać nowego tematu, żeby nie robić bałaganu na forum.

Bardzo proszę o opinię samochodów, które teraz wam pokażę, które przykuły naszą uwagę :

1. Mazda 6 - [link do Sprzedajemy wygasł]
Bardzo nam się podoba, jest z polskiego salonu, przebieg oraz historia serwisowa do sprawdzenia w Jaremko Wrocław. Pani twierdzi, że jej tata nie wymieniał rozrządu - z tego o się orientuję jest na łańcuchu? Nie wiem jak ze spalaniem w tym aucie, czy da się zejść na trasie poniżej 6?

2. Skody Octavia :
[link do oferty na Allegro wygasł] - pan twierdzi, że Dwumasa robiona ( jest faktura ) rozrząd w zeszłym roku robiony ( jest faktura) wtryski- robione w Boshu ( oczywiście jest faktura) skrzynia chodzi bez najmniejszych problemów , zero szarpnięć. Naczytałem się niepochlebnych opinii dotyczących DSG i nie wiem czy to jest dobry pomysł. Żonie się podoba bo to dużo mniejszy budżet niż zakładaliśmy, a wyposażenie top.

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] - tu po prostu chodzi o pakowność - kombi, dobry silnik, tylko ten przebieg spory. Ale jesteśmy umówieni w tym tygodniu na oglądanie.

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] - ta co prawda nie kombi, ale przyciski na kierownicy na trasach są bardzo wygodne. I chyba spalanie też by było bardzo fajne. Nie jest to demon prędkości, ale sądzę, że solidny wybór. Polski salon, wszystko do sprawdzenia w ASO

Mondeo - [link do oferty na Olx wygasł] - polski salon, udokumentowany przebieg, pan twierdzi, że " Rozrząd nie był wymieniany, bo instr. obsługi wymaga wymiany dopiero przy 200.000 tys. km przebiegu. A auto ma dopiero 179 tys. Tak że jeszcze jest trochę do jeżdżenia bez ponoszenia kosztów. Wtryski oraz sprzęgło z dwumasą są ok. " - i tylko to mi daje do myślenia, że jak nie było wymieniane, to może ja wpakuję się na wymianę. Sam nie wiem?

e91 [link do oferty na Olx wygasł] - dziwny silnik, niewiele o nim znajduję. Pan twierdzi, że auto używane jako drugie w rodzinie, nie zmęczone.
bryloq
Nowicjusz
 
Posty: 27
Miejscowość: Jelenia Góra
Prawo jazdy: 08 10 2003
Auto: Nie mam

12 Lis 2017, 11:57

Mazda w dieslu to mocno średni pomysł.
Octavie 1.9 jak najbardziej można szukać ale w manualu. I skup się na takich do 20k, dużo nie stracisz za rok, szybko się sprzeda. :ok:
Mondeo beznadziejne zdjęcia, obejrzyj, za tą cenę jeśli jest dobre to warto.
BMW trochę za tanie. Szukałbym 3.0
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

12 Lis 2017, 12:15

Łańcuch jest w benzynie i w dieslu 2.2, 2.0 bedzie palił 7 litrów cena z najniższej półki nie wróży dobrze, odpuść
Przejedź się tym tramwajem i oceń czy brak przełożeń wam nie bedzie przeszkadzał
Ta trzecia to korbotronik wg mnie to niedopuszczalne
Mondeo podejrzane i ryzykowne a BMW to nie jest raczej to czego szukasz skupiłbym sie na tych Skodach
fate
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 744
Miejscowość: krs/wwa
Prawo jazdy: 0- 0-2007
Przebieg/rok: 13tys. km
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna

12 Lis 2017, 17:36

O matko, zaraz wyjdzie, że na diesla też mnie nie stać :)
Ok, czyli Mazda odpada bo to dolna półka poszukiwań.

Gdybyście mieli coś dodać od siebie to w tym budżecie jak już MUSI być diesel to co oglądać na Dolnym Śląsku? Bo póki co nietrafione propozycje daję :bored:
bryloq
Nowicjusz
 
Posty: 27
Miejscowość: Jelenia Góra
Prawo jazdy: 08 10 2003
Auto: Nie mam

13 Lis 2017, 17:44

Jedziemy jutro zobaczyć te dwie Skody - sedan i kombi.
Dodatkowo, o ile czasu wystarczy Passata ( wiem, nie lubicie w większości ) [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Cena wydaje się realna.

Teraz pytanie - znalazłem na OLX ludzi, którzy mogą mi sprawdzić auta pod komputerem itd. Od 120 do 150 zł za jedno. Nie wiem cz to dużo czy mało.

Może jest ktoś z was z Wrocławia, kto ma taki komputer i wiedzę, żeby ze mną pojeździć ?
bryloq
Nowicjusz
 
Posty: 27
Miejscowość: Jelenia Góra
Prawo jazdy: 08 10 2003
Auto: Nie mam

13 Lis 2017, 18:09

[Aby zobaczyć film musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

fate
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 744
Miejscowość: krs/wwa
Prawo jazdy: 0- 0-2007
Przebieg/rok: 13tys. km
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna

13 Lis 2017, 19:38

bryloq napisał(a):Teraz pytanie - znalazłem na OLX ludzi, którzy mogą mi sprawdzić auta pod komputerem itd. Od 120 do 150 zł za jedno. Nie wiem cz to dużo czy mało.


To już lepiej podjechać do jakiegoś warsztatu i w podobnej kasie sprawdzić tez mechanikę
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km