Pakowna benzyna z LPG

15 Lis 2017, 20:00

Nie wiem czy już kupiłeś auto czy nie ale:
Nie kupiłbym Mazdy..jestem tak zrażony jak Ty do 407-ki. Ba, mam 6-tkę I w dieslu i jeśli chodzi o silnik nie mam nic do zarzucenia. Fakt, że dbam. Od razu zrobiłem wtryskiwacze, rozrząd był robiony niewiele przed zakupem (widziałem faktury). Nauczyłem się jeździć dieslem no i olej wymieniam co 15 tys km.
Ale..rdza! Gdyby jeszcze 'leciało' nadwozie, to kit z tym. Auto ma 11 lat i nadwozie nie wygląda źle. Znam inne marki gdzie w autach w tym wieku jest większy dramat.
Ale podwozie....ma sa kra! I to generuje koszty, bo rdza wżera się też pod maskę. Ja robiłem już np. klimę...ponad 1000 pln.
To tyle o tej 'niezawodnej' firmie.
Mam też Hondę i jeśli chodzi o silniki benzynowe, także (w większości) pod lpg, to gdybym miał tyle kasy brałbym w ciemno Hondziawkę.
Ja teraz też szukam auta ale mam znacznie mniej także niestety...łatwo nie jest.

Pozdrawiam i powodzenia!
poziom
Nowicjusz
 
Posty: 30
Miejscowość: Łódź
Auto: Mazda 6 I, Honda Civic VI

15 Lis 2017, 20:10

Moze auto zalizyło powódź :( Osłone pod silnikiem masz :?:
fate
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 744
Miejscowość: krs/wwa
Prawo jazdy: 0- 0-2007
Przebieg/rok: 13tys. km
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna

15 Lis 2017, 21:53

Hej,

Mam, ale nie sądzę żeby to było auto popowodziowe.
Przy kupnie byłem w autoryzowanym serwisie celem sprawdzenia przebiegu i kondycji auta i ten typ tak ma....
poziom
Nowicjusz
 
Posty: 30
Miejscowość: Łódź
Auto: Mazda 6 I, Honda Civic VI

15 Lis 2017, 22:34

No ma :yes: tylko dziwi mnie że zżera Ci bebechy a nadwozie czyste, może kupiłeś już zrobiony :wink:
fate
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 744
Miejscowość: krs/wwa
Prawo jazdy: 0- 0-2007
Przebieg/rok: 13tys. km
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna

16 Lis 2017, 12:14

Nie napisałem, że czyste :), tylko akceptowalne.
Są jakieś pojedyncze ogniska na masce i na drzwiach.
poziom
Nowicjusz
 
Posty: 30
Miejscowość: Łódź
Auto: Mazda 6 I, Honda Civic VI

18 Lis 2017, 07:34

Nie kupiłem.
Zbyt zmęczone, nawet bez podłączania pod komputer :/
Mazdy w ogóle nie oglądaliśmy, bo naczytałem się niepochlebnych recenzji i przeraziła mnie perspektywa unieruchomienia gdzieś na środku zagranicznej autostrady tylko dlatego, że kupiłem z dolnych widełek cenowych, bo była fajna. Bez sensu.

Rynek Dolnego Śląska jest dość specyficzny, bo pełno tu ofert handlarzy, a prywatnych jak na lekarstwo.
Teraz chcemy oglądać te dwa auta :
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] - Nie wiem czy cena nie jest lekko za niska, lecz Pan twierdzi, że : wymienił rozrząd 10 tys km temu. Sprzedaje auto, bowiem żona jest w ciąży i niestety muszą zamienić na coś tańszego a potrzebują na wyprawkę pieniędzy. Podobno auto jest po akcji serwisowej i dpf sam się wypala podczas korku.

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Tutaj przewaga jest taka, że jest to jeden właściciel, kupiony w jednym salonie i w tym salonie serwisowane.

Żonie się podoba, a ja mam obawy - czy 90 koni pociągnie takie auto?
bryloq
Nowicjusz
 
Posty: 27
Miejscowość: Jelenia Góra
Prawo jazdy: 08 10 2003
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Toyota 86 GR Sport - kolejny model coupe
    Nowa seria usportowionych modeli Toyoty firmowanych przez Gazoo Racing wzbogaciła się o kolejny model – coupe GT86 w wersji GR Sport. We wrześniu 2017 roku Toyota zaprezentowała nową serię GR, opracowaną na japoński ...

18 Lis 2017, 09:18

Wg mnie musisz się przejechać tymi wersjami, bo ani 1,6 TDI ani 1,5 dCi nie jest dobre na autostradę (mało mocy, która jest ważna przy dużych prędkościach)
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

18 Lis 2017, 09:53

Przejrzałem ogłoszenia z dolnośląskiego i mogę doradzić takie opcje:
1. grupa VAG z 1.9 TDI 105KM (ale trzeba sprawdzić kod silnika, gdyż niektóre miały problem z panewkami!) - Skoda Octavia, Seat Altea, VW Golf V np.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

2. Opel Astra H - najlepszy byłby 1.9 CDTI 120KM, ale w autach z polskiego salonu częściej trafia się 1.7:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

3. Kia Ceed/Hyundai i30 - najbardziej bezproblemowa opcja to 1.6 CRDI 90KM:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Można poszukać też Forda Focusa z 1.6 TDCI.
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

18 Lis 2017, 11:54

Dziękuję za propozycje :) Jedyne co mi się podoba to ta Octavia o której napisałeś. Reszta nam się nie podoba wizualnie. Ceed najmniej - nie, nie mamy uprzedzeń do konkretnych marek :)

Czyli i Golfa i Megane odrzucić bo 90 koni, a Ceeda nie, pomimo, że też 90 koni? Szkoda, Megana najładniejsza i najmniejszy przebieg z tych, które przeglądamy. Mimo to wolę zdać się na was niż na moje odczucia, bo później płacz i zgrzytanie zębów. :wink:

A co sądzicie o tych konkretnych ogłoszeniach ?
[link do oferty na Olx wygasł] polski salon, niewielki ( realnie niewielki ) przebieg, no i fajne wyposażenie. Nie wiem jak ze spalaniem + kosztami eksploatacji, ale jak śledziłem forum to często polecacie te samochody.

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] - ta Octavia jest ładniejsza od tej którą Ossy pokazałeś, tylko wydaje mi się, że podniesienie mocy do 140 koni ze 105 zmniejszy żywotność silnika. Mylę się? Jeśli tak to proszę mnie wyprowadzić z błędu.
bryloq
Nowicjusz
 
Posty: 27
Miejscowość: Jelenia Góra
Prawo jazdy: 08 10 2003
Auto: Nie mam

19 Lis 2017, 09:50

bryloq napisał(a):wydaje mi się, że podniesienie mocy do 140 koni ze 105 zmniejszy żywotność silnika
nie masz się czego obawiać. Jeśli moc podniósł ktoś kumaty. Silniki mają fabrycznie rezerwę techniczną, a w tym przypadku moc jest podniesiona stosunkowo niewiele.

Jeśli chodzi o Megane to wg mnie warto - w bogatszych wersjach ma bardzo przyjemne wnętrze
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14033
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

19 Lis 2017, 09:53

Silnik wytrzyma spokojnie, prędzej sprzęgło czy dwumasa pójdzie, przeguby i hamulce, ale to jakbyś wykorzystywał cały czas tę moc, jeżdżąc z głową nic się nie stanie.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8839
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

19 Lis 2017, 18:14

Extra, nie wiedziałem o tym ;-)
140 to już fajnie jedzie. A co do Vectry - tej którą podałem - warto ?
Jak uda mi się kupić to myślę, że możecie wkleić aukcję do " samochody kupione dzięki nam " :)
bryloq
Nowicjusz
 
Posty: 27
Miejscowość: Jelenia Góra
Prawo jazdy: 08 10 2003
Auto: Nie mam

19 Lis 2017, 22:18

W Vectrze mogły być lakierowane drzwi kierowcy i zderzaki (ale to jeszcze nie tragedia)
bryloq napisał(a):ak uda mi się kupić to myślę, że możecie wkleić aukcję do " samochody kupione dzięki nam "
zakładanie tematów w tym dziale należy do "obowiązków" osób, które kupiły auto dzięki Naszej pomocy, nie do moderacji czy osób trzecich :ok:
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14033
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

22 Lis 2017, 22:01

No więc tak : Megane sprzedana. Podobno poszła w oka mgnieniu.
Vectra niby wszystko ok, ale informacja, że ma 160 tys przebiegu i państwo nie wymieniali nic poza olejem i hamulcami to ... no odpuściliśmy. Nie chcę w ciągu kolejnych miesięcy wymienić wszystko to czego oni nie zdołali.

Najładniejsza ta niebieska Octavia, ale nie zrozumiałem kwestii przerejestrowywania : Pan ma firmę, auto kupił od pierwszego właściciela i jeździ autem już 4 lata. Teraz sprzedaje na fakturę VAT. W życiu miałem 7 samochodów, nigdy nie kupowałem od firmy, nie wiem o co chodzi :/ I generalnie jeszcze bym się nad nią pozastanawiał, lecz pan stwierdził, że zrobimy dobrą cenę, ale na fakturze wpisze mniejszą, żeby mniejszy podatek zapłacić. Naczytałem się o tych zmniejszonych kwotach na umowach itd i też się nie zdecydowaliśmy.
A Octavia bardzo ładna, zadbana, słowem - warta tych 24-25 tys.
No trudno.
bryloq
Nowicjusz
 
Posty: 27
Miejscowość: Jelenia Góra
Prawo jazdy: 08 10 2003
Auto: Nie mam

23 Lis 2017, 18:16

Mam teraz do was pytanie, bo dzisiaj sprawdziłem Skodę Octavię [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] z fachowcem. Miernik lakieru poszedł w ruch i tak :
- Tył malowany z jednej strony, na mierniku od 200 do 350 - szkoda robiona z OC sprawcy z Hestii. Papiery na to są.
- Przedni lewy błotnik wraz z kawałkiem drzwi malowane - podobny poziom na mierniku lakieru.
Sprawdziliśmy spawy, konstrukcje nienaruszone, więc można śmiało wnioskować, że to szkody parkingowe a nie konkretne uderzenie.
- Na dachu ślad po antenie CB
- Szyby w oryginale, lekko zapocony spód od węża z turbo
- Środek niezmęczony, aczkolwiek mega starta kiera + lekko zmęczony fotel kierowcy.

I teraz tak : Polak jeździ przebiegiem. To auto ma 246 tys, ale są papiery na :
- Rozrząd
- Dwumasa + sprzęgło
- Do przebiegu 220 tys serwis ASO
- Drugi właściciel

Pan sprzedaje na fakturę, więc nie płacę PCC
W cenie opony zimowe na 2 sezony i stalówki.

Cena to jakieś 24 brutto po dogadaniu.

Panowie, brać? Sprzedam to potem jak będzie miało 300 tys ?
bryloq
Nowicjusz
 
Posty: 27
Miejscowość: Jelenia Góra
Prawo jazdy: 08 10 2003
Auto: Nie mam