Parują szyby audi a4 b6

31 Paź 2012, 08:35

Witam szanownych forumowiczów!! :D ~
Od kilku dni parują mi szyby w aucie, im dłużej jadę tym jest gorzej niestety. Nawiew jest non stop włączony, wymieniłam filtr przeciwpyłkowy a mimo to parują: przednia szyba paruje na obrzeżach a boczne w całości. z tylną jest ok jak jest włączony tylni nawiew.
Nagrzewnica tez chyba nie jest problemem ponieważ nie wydobywa sie charakterystyczy zapach więc to raczej tez odpada. Dywaniki mam nowe.
nie wiem czy to wogóle moze mieć związek, ale po zakupie auta kilka dni temu przeczyściłam wewnątrz boki gąbką nasączoną vanishem w sprayu do czyszczenia tapicerki ponieważ poprzedniego właściciela czystość w aucie raczej nie interesowała :o dzis spróbuję spryskać szyby preparatem antyparującym - ciekawe na ile to pomoże. zresztą mnie interesuje problem techniczny. Odnosze tez wrazenie że nawiew na szybe nie ma takiego poweru (siły wydmuchu) jakiego by sie oczekiwało. Proszę o poradę, za każdą będę wdzięczna :)
Dominika32
Nowicjusz
 
Posty: 4
Prawo jazdy: 15 11 1999
Przebieg/rok: 18tys. km
Auto: Audi A4 B6
Silnik: 1,8T 150 KM
Paliwo: Benzyna + LPG

25 Lis 2012, 14:12

Dominiczko,przepatrz jeszcze raz wnętrze auta,przyczyna musi gdzieś być,wystarczy tylko coś mokrego i finito.Poza tym, możesz kupić sobie samochodowy pochłaniacz wigoci(granulki w pojemniku,skuteczny,sam sprawdziłem).Sprawdź też szczelność(uszczelki, np.drzwi)budy.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8477
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

28 Lis 2012, 07:04

Stary, polecam przeczytać sobie ten artykul: http://autokult.pl/2012/02/01/parujace szyby zobacz w czym moze byc problem


Ja też miałem odwieczną zagadke dlaczego właśnie tak się dzieje :) Poczytaj!

Poprawiłem posta - wpisując link proszę zwracać uwagę na spację po np. dwukropku albo myślniku - bez spacji link jest nieczytelny :wink:
Stworek
Początkujący
 
Posty: 65
Miejscowość: Mława
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Opel Astra
Silnik: 1.4 8v
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

03 Gru 2012, 10:18

Posiadam corse b 5 drzwiowa i powiem że mi tez szyby parują, a zrobiłem wszystko co można było żeby nie parowały, wymieniony filtr powietrza, w środku sucho, szyby spryskane płynem anty para a i tak szyby białe :/ masakra jakaś. Gdybym miał klimę to po problemie by było, a tak męcz się... na wiosnę trzeba zmienić auto
zigix
Nowicjusz
 
Posty: 22
Auto: nie mam

03 Gru 2012, 16:15

Niestety w obecnych temp jest to nieuniknione - klima nie działa, bo ją czujnik ciśnienia nie puszcza. Szyby parują, ponieważ jest poprostu różnica temperatur wewnątrz i na zewnątrz jak wsiądziemy do samochodzu - paruje i ciało ( głownie para leci z rąk, twarzy ) i ubranie ( głównie kurtka, spodnie, buty ). No i parę wypuszczamy również oddychając. Szyby parują nawet jak włączymy dmuchawę - temp. powietrza wydmuchiwana z dmuchawy jest inna niż ta wewnątrz samochodu. Tak więc co bysmy nie robili, to szyba zawsze zaparuje.
Są preperaty, kórymi można posmaroać szyby i wówczas para się nie nakłada. W zeszłą zimę miałem coś takiego i nawet się sprawdzało, ale czas działania był dość krótki i dość często rzeba smarować tym szybę. Niestety nie pamiętam jaka to była firma, ale żadna z tych droższych.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

04 Gru 2012, 16:53

A ja proponuje sprawdzić czy czasem nie jest włączona cyrkulacja powietrza wewnątrz samochodu?? bo jeśli tak to szyby będą parowały.
przemek217
Launch X-431 DIAGUN - tester diagnostyczny
Awatar użytkownika
 
Posty: 611
Miejscowość: Limanowa
Prawo jazdy: 16 01 2005
Auto: Audi a6 C5
Silnik: 1.8 T 150KM AEB
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998

04 Gru 2012, 17:19

Dzięki Kochani za wszystkie odpowiedzi!!! :ok: zapewne każdy z Was ma troche racji w tym co pisze. mnie natomiast mechanik zaproponował po prostu przeczyścić przewody climatronica, zobaczymy. niestety autko musze odstawić przynajmniej na 2 dni co nie za bardzo mi sie uśmiecha :shock: napewno jak już będzie po napiszę na forum która diagnoza w tym przypadku była najbardziej trafna :ok:
Dominika32
Nowicjusz
 
Posty: 4
Prawo jazdy: 15 11 1999
Przebieg/rok: 18tys. km
Auto: Audi A4 B6
Silnik: 1,8T 150 KM
Paliwo: Benzyna + LPG

08 Gru 2012, 20:26

No i wyjaśniło się co sie działo z moimi parującymi szybami. mechanik zabrał auto i postawił szybko trafną diagnozę, mianowicie okazało się że mam uszkodzony silniczek nawiewu powietrza i był niepotrzebnie ustawiony nawiew wewnętrzny (czy jakoś tak). po jego wymontowaniu (silniczka) w aucie mam dosłownie halny :wink: (szczególnie na przedniej szybie bo tam był największy problem z parowaniem) i kłopoty się skończyły :ok:
dobrze, że to nie nagrzewnica czy innego kalibru cuda :D Mam nadzieje, że pomoge też tym którzy mają podobny problem z autem 8) Pozdrawiam forumowiczów!
Dominika32
Nowicjusz
 
Posty: 4
Prawo jazdy: 15 11 1999
Przebieg/rok: 18tys. km
Auto: Audi A4 B6
Silnik: 1,8T 150 KM
Paliwo: Benzyna + LPG

03 Lut 2013, 23:59

zigix napisał(a):Posiadam corse b 5 drzwiowa i powiem że mi tez szyby parują, a zrobiłem wszystko co można było żeby nie parowały, wymieniony filtr powietrza, w środku sucho, szyby spryskane płynem anty para a i tak szyby białe :/ masakra jakaś. Gdybym miał klimę to po problemie by było, a tak męcz się... na wiosnę trzeba zmienić auto


W Corsie to ponoć normalka, że szyby strasznie parują. Są ponoć jakieś specyfiki, które mogą pomóc, ale to trzeba by zapytać kogoś zaznajomionego z tym :)
franzz
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 23
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy: 01 01 2001

06 Lut 2013, 14:12

Być może w tym przypadku pomogłoby ozonowanie,zastanów się nad tym. Poza tym w grę wchodzi problem ze szczelnością samochodu,jak włączysz nawiew z obiegiem powietrza z zewnątrz to szyby w dalszym ciągu parują?
Ozon24
Nowicjusz
 
Posty: 30
Auto: BMW 525