Passat b5, Audia a4 b5, Vectra B co wybrac?

05 Maj 2013, 19:11

Witam. Mam problem z wyborem autka ; / niedawno sprzedałem swoje stare autko jakim było E36. Czas pozyskać coś nowego. Przyznam że w Betce jeździło się całkiem przyjemnie i fajnie, lecz w rodzinie pojawiło się dziecko i teraz mam problem co wybrać. Zastanawiam się właśnie nad Passat b5, Audia a4 b5, Vectra B i oczywiście nowszą E36 z tym że w kombiaku. Na autko mam ok 10 tys. Nie chce żeby to był samochód z silnikiem większym niż 2.0 i ma służyć wyłącznie do dojazdów do pracy, 30 km w 1 stronę ok 80% trasy. Nie wiem czy diesel to dobry pomysł na tak krótkie odcinki. Dlatego zastanawiam się nad 1.8 silniczkiem w benzynie w każdym z aut. Dobrze żeby miało klime, było bezpieczne i jakoś się prezentowało. Może doradzicie mi co warto wybrać? Bo wybór nie jest łatwy. A chce żeby autko posłużyło mi trochę. Jakie są wady i zalety wszystkich aut? Jakie koszty napraw i utrzymania? Z góry dzięki za pomoc.
szymek90
Nowicjusz
 
Posty: 26
Prawo jazdy: 11 03 2008
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: VW Passat B5
Silnik: 1.8T AEB
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

05 Maj 2013, 20:31

Passat B5 i Audi A4 B5 mają delikatne i kosztowne w serwisowaniu zawieszenie. Poza tym żadnych rewelacji w tych autach nie ma. W 10 tys. zł ciężko znaleźć coś zadbanego. Da się, ale mimo wszystko, nie warto.
Za to w tej kwocie Vectrę 1.8 po liftingu znajdziesz już za jakieś 8 tys zł więc zostanie Ci jeszcze kasy. Vectra to porządne auto, sam jeżdżę, tylko za nic nie kupuj diesela. A poza tym to nie mam powodów do narzekań. Auto jest bardzo przestronne, tylne kanapy pomieszczą spokojnie trzech grubasów, w dodatku są bardzo komfortowe. W środku całkiem ładnie i przede wszystkim cicho. Silnik 1.8 jest najlepszym rozwiązaniem, potem dopiero paliwożerny 2.5 V6 jest godny polecenia.
Trzeba tylko uważać na blachy. Co prawda po lifcie jakość zabezpieczeń antykorozyjnych się poprawiła, ale jeśli kupisz Vectrę niegarażowaną i zaniedbaną - rdza się pokaże szybciej niż student słyszący pobrzękiwania butelek z piwem. Dużo osób narzeka na blachy, ale w mojej z tym problemu nie mam. Aczkolwiek znam przypadek, gdzie rdza wyszła przy krawędziach drzwi i na tylnej klapie bagażnika, dlatego warto obejrzeć każdy cal blachy przed kupnem Vectry.
Killaz
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1374
Zdjęcia: 5
Prawo jazdy: 09 06 2013
Auto: VW Golf
Silnik: 1.6 MPI
Paliwo: Benzyna
Rok produkcji: 2009

06 Maj 2013, 08:46

Passat B5 prezentuje się najbardziej solidnie,co do Audi A4 to miałbym już pewne obiekcje. Podobnie zresztą jak w przypadku Opla Vectry B ze względu na korozję,blachy delikatnie mówiąc nie są w tym samochodzie dobrej jakości.
Alkomaty
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 376
Miejscowość: Warszawa

07 Maj 2013, 20:04

A da się rade kupić E46 2.0d w jakimś sensownym stanie za te pieniądze?
szymek90
Nowicjusz
 
Posty: 26
Prawo jazdy: 11 03 2008
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: VW Passat B5
Silnik: 1.8T AEB
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

07 Maj 2013, 23:25

szymek90 napisał(a):A da się rade kupić E46 2.0d w jakimś sensownym stanie za te pieniądze?


Nie widzę dokładnego budżetu. Ale chyba chodzi o 10 tysięcy. Ale jak dobrze poszukasz to tak :). 320d w kombi to chyba najtańsze e46 jakie są.
Vermin
Stały forumowicz
 
Posty: 1670
Zdjęcia: 4
Prawo jazdy: 06 01 1992
Auto: Ściera
Silnik: 2.0 DOHC EFI
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1993

08 Maj 2013, 18:43

Nie oszukujmy się, za 10 tyś w polsce to kupi się coś do czego będzie trzeba w najbliższym czasie jeszcze kilka wrzucić, z resztą tak też będzie z autami z zagranicy, najtańsza jest vectra, a jeśli zależy ci tylko na tym, aby to był samochód, to kup vectrę-młodszy rocznik za te same pieniądze i prawdopodobnie lepszy stan z mniejszym przebiegiem.W prawdzie konkurenci są ładniejsi, ale to już kwestia gustu o którym się nie dyskutuje.
motorro
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 651
Miejscowość: Ziemia Lubuska/Dolny Śląsk

13 Maj 2013, 17:43

A jakies inne samochody w tej cenie? Znajdzie sie cos czy szukanie wiatru w polu?
szymek90
Nowicjusz
 
Posty: 26
Prawo jazdy: 11 03 2008
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: VW Passat B5
Silnik: 1.8T AEB
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

13 Maj 2013, 20:08

Ja polecam rovera 45 w tej cenie mozna ustrzelic fajnego diesla rocznik ok 2003 z dobrym wyposazeniem. Bedzie duzo swiezszy od passata czy a4 po przejsciach.Bardzo solidny nie doceniany samochod a co najwazniejsze ekonomiczny i tani w utrzymaniu
kirin88
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2137
Zdjęcia: 10
Prawo jazdy: 0- 0-2006
Auto: BMW & ROVER
Silnik: V8 :D
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1995