Peugeot 107, problem z biciem tarcz kół przedniej osi.

30 Cze 2020, 21:00

Witam. Mój przypadek jest następujący. Posiadam Peugeota 107 z 2006 r. (silnik 1.0 benzyna), którego intensywnie eksploatuję dojeżdżając codziennie do pracy. Ogólnie jestem zadowolony. Mało pali, nie rdzewieje, tanie części i raczej bezawaryjny. Ostatnio jednak pojawiła się pewna usterka, której usunięcie chyba mnie przerosło. Przy przebiegu ok. 169000 km pojawiło się bicie na przedniej osi podczas hamowania. Wymieniłem tarcze hamulcowe i klocki na nowe oraz piasty kół przednich (były już trochę zużyte). Po około 1000 km znów pojawiło się bicie na przedniej osi podczas hamowania. Okazało się, że lekko skrzywiły się tarcze. Dałem je do przetoczenia (przy zachowaniu minimalnej dopuszczalnej grubości). Po założeniu wszystko było ok. Do czasu. Po kolejnych 2000 km znów pojawiło się bicie. Znów wymieniłem tarcze na nowe (ATE), założyłem nowe klocki (FERODO) oraz nowe blaszki pod klocki (w jarzmach). Jakiś czas było dobrze. Po lekko ponad 6000 km znów pojawiło się bicie kół podczas hamowania. Podczas pomiaru (po zdjęciu tarcz) okazało się że bicie mają piasty (niewielkie, ale nie mieściło się już w normie). Wymieniłem więc piasty kół przednich na nowe (sprawdziłem – nowe nie miały bicia). Prawie nowe tarcze dałem do przetoczenia. Po założeniu bicia nie było. Do czasu. Po przejechaniu ok. 11000 km znów pojawiło się bicie na przedniej osi podczas hamowania. Pojechałem na diagnostykę. Zawieszenie jest ok. W warsztacie ponownie wymieniono piasty kół przednich na nowe i przetoczono tarcze. Jakiś czas było ok., ale znów podczas hamowania zauważyłem, że pojawia się delikatne bicie na przedniej osi. Na chwilę obecną skończyły mi się już pomysły. Może ktoś miał podobny przypadek i udało mu się to ogarnąć.
gaas
Obserwowany

01 Lip 2020, 07:45

Tarcze kup z oryginału, ja też miałem taki problem dopiero za trzecim czy 4 razem kupiłem tarcze w serwisie i spokój
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 55
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Marki samochodowe, które mają najbardziej przywiązanych klientów
    Słynna amerykańska firma analityczna J.D. Power przedstawiła wyniki najnowszego badania 2020 U.S. Automotive Brand Loyalty Study, które ukazuje poziom przywiązania klientów do poszczególnych marek samochodowych. ...
    Kalkulator momentu obrotowego
    Jednostką stosowaną w samochodach do określenia momentu obrotowego jest Nm (niutonometr). Moment obrotowy zaś jest podstawowym parametrem, który charakteryzuje osiągi silnika spalinowego.

•  
    • Warto przeczytać