Pierwsze auto (do 60K)!

15 Wrz 2009, 14:35

Drodzy Panowie,

Proszę Was o radę przy wyborze samochodu. Jestem "babą", więc się nie znam. :)

Po 1. Chciałabym samochód mało awaryjny (czyt. który posłuży mi trochę czasu; nie będę musiała wciąż wymieniać części).
2. Bezpieczny... (Ze względu na -małe dziecko; -fakt, że przejechałam narazie 30h za kierownicą. ;) )
3. Podobają mi się SUV/terenówki, ale... samochód nie może być droższy niż 60 tys, więc wybrałam następujące:

- Nissan Tiida [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
- Ford Focus [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
- Skoda Octavia [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
- Suzuki SX4 [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł].

Pomóżcie mi proszę, wybrać z pośród powyższych. Mile widziane także inne propozycje, lecz powtarzam do 60 tys. ;)

Dzięki z góry.
Miacha
Nowicjusz
 
Posty: 4
Miejscowość: Płock

15 Wrz 2009, 15:06

W tej cenie mozna znalezc znacznie lepsze propozycje niz wymienione przez Ciebie:
1) Fiat Bravo
2) Seat Leon
3) Mitsu Lancer Sportback
4) Volvo C30(da sie da :wink: )
Styl powinien sie liczyc, nowe auto nie bedzie skarbonka przeciez :cool:
Pierwsze 3 spokojnie mozna dostac za zakladana kwote, na 4ta propozcje trzeba polowac
JerzyB333
Stały forumowicz
 
Posty: 1179
Miejscowość: ZZZZ

15 Wrz 2009, 22:50

może Kia Ceed z sensownym wyposażeniem, m.in. dla długiej gwarancji?
Lukxxx
Początkujący
 
Posty: 157
Miejscowość: Lublin

16 Wrz 2009, 00:21

Kia Ceed, Fiat Bravo, Seat Leon - nie podobają mi się ich kształty. :) A Fiaty to nie są przypadkiem b.awaryjne samochody, czy to stereotyp? :cool:

Lancer:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Patrzyłam wcześniej na te dwie oferty, ale nie wiem czemu, tak po prostu je wykasowałam... Jest on bardzo ładny na zew., tylko wnętrze ma przeciętne. Mylę się? ;) Mitsubishi to dobra marka?

A mogę prosić o jakieś konkretne argumenty, dlaczego Lancer, a nie Octavia, Focus, Tidda, czy też SX4? ;)

Volvo - ten hatchback taki nieciekawy... :oops: :oops:
Miacha
Nowicjusz
 
Posty: 4
Miejscowość: Płock

16 Wrz 2009, 07:55

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
a poza tym może takie coś jak poniżej..?
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5789
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

16 Wrz 2009, 14:42

Volvo nieciekawe? :?: :?: :?:
To co sądzisz o Nissanie Tiida, Skodzie Octavii? Moim zdaniem one są dopiero szkaradne(nissan wrecz paskudny)... Ale coz kwetia gustu(ale i tak bede w wiekszosci gdy powiem ze bravo jest ładniejsze od np. wspomnianej tiidy)... :roll:
Moze Civic, Auris, Mazda 3, Subaru Impreza- japonska solidnosc w roznych wydaniach :cool: ?
JerzyB333
Stały forumowicz
 
Posty: 1179
Miejscowość: ZZZZ
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Nie wsiadaj za kierownicę jak jesteś wczorajszy!
    Wraz z nadejściem nowego roku rozpoczął się okres karnawału, a więc czas spotkań towarzyskich i balów. Choć często spożywa się wtedy alkohol, powinni z niego zrezygnować kierowcy – niebezpieczne jest nie tylko ...

16 Wrz 2009, 16:57

-Fiat Bravo
- Alfa Romeo 156
-
BMW E60 530dA
Daro20VT
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1470
Miejscowość: Warszawa
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: BMW E60 530dA
Silnik: 3.0d
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2005

16 Wrz 2009, 18:09

Witam!
Z mojej strony bardzo polecałbym Skodę Fabię. Do 60tys. zł można kupić każdą wersję silnikową.
Moją radę uzasadniam tym, że:
1. Podobają się Pani Skody (co można wywnioskować po Pani upodobaniu do Octavii)
2. Samochód bezpieczny (5 gwiazdek w europejskich testach bezpieczeństwa EURO NCAP)
3. Mało awaryjny (przeprowadzany na łamach miesięcznika "Auto Motor i Sport" długodystansowy test Skody Fabii (50tys. km) wykazał niezawodność tego samochodu
4. Funkcjonalność wnętrza (Skoda jest w tym specjalistą)
5. Pewny serwis Audi/VW/Skoda/Seat
6. Wspominała Pani o Suzuki SX4 - Skoda Fabia gabarytowo jest zbliżona do tego auta.

Serdecznie pozdrawiam wszystkich forumowiczów!
kojow
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1
Miejscowość: Rybnik

16 Wrz 2009, 20:44

JerzyB333 napisał(a):Volvo nieciekawe? :?: :?: :?:
To co sądzisz o Nissanie Tiida, Skodzie Octavii? Moim zdaniem one są dopiero szkaradne(nissan wrecz paskudny)... Ale coz kwetia gustu(ale i tak bede w wiekszosci gdy powiem ze bravo jest ładniejsze od np. wspomnianej tiidy)... :roll:
Moze Civic, Auris, Mazda 3, Subaru Impreza- japonska solidnosc w roznych wydaniach :cool: ?


Nissan Tiida na zdjęciach nie wygląda tak źle, nie wiem natomiast jak na żywo, sedana nie widziałam, a hatchback Tiida jest nieładny.

Nowa Skoda Octavia Sedan, podoba mi się.

Volvo ma świetny wygląd: przód, wnętrze, ale napisałam, że tył jest nieciekawy, nie wiem to jest hatchback, tak? Jestem uprzedzona do hatchback'ów, ale w sumie przeglądam zdjęcia drugi raz i już bym nie napisała, że jest nieciekawy. Wiesz inaczej wygląda samochód na żywo, inaczej na zdjęciach. ;) Jedyna oferta, jaką znalazłam na otomoto to 66 tys. :( A to nie to samo co 60.

Civic - jak z kosmosu i nie podoba mi się ten przód. Auris - może być... Mazda 3 ładna, mimo, że hatchback, jednak chyba Lancer Sportback bardziej mi przypadł do gustu. Mniejsza z wyglądem, ja nie znam się na takich rzeczach, jak np. silnik itp. Mazd, a Mitsubushi, która marka jest solidniejsza. :?: Impreza hatchback - nie, ale sedan - tak, tylko, że otomoto - 1 oferta 135K! :)

kojow napisał(a):Witam!
Z mojej strony bardzo polecałbym Skodę Fabię. Do 60tys. zł można kupić każdą wersję silnikową.
Moją radę uzasadniam tym, że:
1. Podobają się Pani Skody (co można wywnioskować po Pani upodobaniu do Octavii)
2. Samochód bezpieczny (5 gwiazdek w europejskich testach bezpieczeństwa EURO NCAP)
3. Mało awaryjny (przeprowadzany na łamach miesięcznika "Auto Motor i Sport" długodystansowy test Skody Fabii (50tys. km) wykazał niezawodność tego samochodu
4. Funkcjonalność wnętrza (Skoda jest w tym specjalistą)
5. Pewny serwis Audi/VW/Skoda/Seat
6. Wspominała Pani o Suzuki SX4 - Skoda Fabia gabarytowo jest zbliżona do tego auta.

Serdecznie pozdrawiam wszystkich forumowiczów!


Witam.
Byliśmy w salonie, próbowali mi wcisnąć tę nową Fabię, wszystko fajnie, z tym bezpieczeństwem itd. ale wygląd zewnętrzny mi kompletnie nie odpowiada...

Daro20VT napisał(a):-Fiat Bravo
- Alfa Romeo 156
-


Podobno są awaryjne: Fiaty, Alfa Romeo... (P.S Alfa Romeo bardzo ładne! :cool: )

PS1. Z tymi babami to ciężko. :)
Miacha
Nowicjusz
 
Posty: 4
Miejscowość: Płock

17 Wrz 2009, 17:03

Podobno... :roll:
Nie wiem gdzie to wyczytałaś a może powiedział ci to maniak Golfów...
Alfa i Fiat to bardzo dobre włoskie samochody... I szczerze polecam... Mam Fiata i go chwale... Wspaniały samochód
Alfa Romeo tak samo ludzie sobie bardzo chwalą.... Po za tym silnik JTD to jedne z najlepszych Turbo diesli... :wink:
Nowe Bravo przebija jakością VW więc zastanów się :roll:
BMW E60 530dA
Daro20VT
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1470
Miejscowość: Warszawa
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: BMW E60 530dA
Silnik: 3.0d
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2005

17 Wrz 2009, 19:08

[ Dodano: Czw Wrz 17, 2009 19:08 ]
Proponuję Seat Altea.Ładny i dobry... :smile:
Sorky za poprzednie linki ale nie wiem dlaczego nie działają... :smile:
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5789
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

17 Wrz 2009, 21:07

Miacha napisał(a):
Daro20VT napisał(a):-Fiat Bravo
- Alfa Romeo 156
-


Podobno są awaryjne: Fiaty, Alfa Romeo... (P.S Alfa Romeo bardzo ładne! :cool: )

PS1. Z tymi babami to ciężko. :)


Psują się!

A do 60k to nie 156, tylko 159 jak już.. z 2,4 JTDm 210KM, jak się postarasz to może wersję TI wyrwiesz.. ale ciężko bedzie.
<b>don't stop tryin'
one day you
you will flyin'
qki007
Stały forumowicz
 
Posty: 1054
Zdjęcia: 9
Miejscowość: Zamość

17 Wrz 2009, 22:00

artur73 napisał(a):[ Dodano: Czw Wrz 17, 2009 19:08 ]
Proponuję Seat Altea.Ładny i dobry... :smile:
Sorky za poprzednie linki ale nie wiem dlaczego nie działają... :smile:


qki007 napisał(a):A do 60k to nie 156, tylko 159 jak już.. z 2,4 JTDm 210KM, jak się postarasz to może wersję TI wyrwiesz.. ale ciężko bedzie.


Mówicie o nowych samochodach?

PS. Jutro z rana jadę obejrzeć Mitsubishi Lancer (dokładnie taka oferta- [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] ) warto kupować, czy nie? Co w ogóle sądzicie o tym samochodzie?

Jeżeli nie Lancer to co z Nową Octavią? [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Dobra i jeszcze ten Focus [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł].

3 samochody do wyboru, który wybrać? Powtarzam interesuje mnie bardziej to, którym dłużej pojeżdżę, a nie który jest ładniejszy. ;)
Miacha
Nowicjusz
 
Posty: 4
Miejscowość: Płock

17 Wrz 2009, 23:06

Aaaa jak salonowe to nie ma szans na żadną "konkretną" Alfę i z wyborem na silnik..

Jeśli 2009 z PL salonu to tylko MITO: [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
<b>don't stop tryin'
one day you
you will flyin'
qki007
Stały forumowicz
 
Posty: 1054
Zdjęcia: 9
Miejscowość: Zamość