Pierwsze auto do ok 6000

Pierwsze auto do ok 6000

02 Mar 2016, 19:05

W maju/czerwcu tego roku zamierzam w końcu nabyć pierwsze autko :)
Chciałbym wydać do ok 6000zł + ewentualne kilka stów na mechanika jeśli zajdzie potrzeba.
Interesuje mnie autko przede wszystkim "studenckie" czyli tanie w utrzymaniu. Najlepiej w gazie. Mile widziany jakiś nieduży hatchback. Co do mocy i dynamiki to po prostu nie musieć się obawiać o wyprzedzanie nim od czasu do czasu i spokojną jazdę autostradami :D
Auto będzie wykorzystywane raczej raz na kilka dni na krótszych, "miastowych" trasach + dystans 600km co 2-3 tygodnie.
Podoba mi się np: Peugeot 206, Golf IV, Renault Clio II.
Co byście proponowali i na co zwracać uwagę?
Z góry dzięki :)
kawis
Obserwowany

Prawo jazdy od: 06 10 2015
Auto: nie mam

Re: Pierwsze auto do ok 6000

03 Mar 2016, 00:18

Przy kupnie używanego auta zawsze musisz mieć rezerwowy budżet na tzw pakiet startowy czyli wymiana rozrządu,oleju,filtrów itp.

206 tylko i wyłącznie z pewnego żródła,Golf IV nie ten budżet no chyba że interesuje Cię mułowate 1.4 albo 1.6 (od biedy może być).

Z mojej strony Honda Civic VI.
[link wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 8
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: Opel Corsa B
Silnik: 1.4 60km
Paliwo: Benzyna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Co daje aktywny mechanizm różnicowy? Co daje aktywny mechanizm różnicowy?
    Mechanizm różnicowy to nieodzowny elementem każdego samochodu. Jego zadaniem jest umożliwienie niezależnego obracania się kół osi napędzanej na zakrętach, kiedy każde z nich pokonuje inną drogę. W tej roli bardzo ...
    Dragster JET CAR PREDATOR Dragster JET CAR PREDATOR
    Francuski samochód Jet Car Predator ma aż 6000 KM i silnik odrzutowy. Poniżej przedstawiamy specyfikację techniczną. Nazwa : Dragster JET CAR PREDATOR Silnik : Amerykański Turbojet z samolotów myśliwskich. Typ ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Old car Chrysler
      Jaki to samochód ?
      Puchary, szampan i ludzik Michelin
      Renault Laguna Coupe