Pierwsze pojazdy i ewolucja oświetlenia

01 Cze 2016, 19:00

Cześć wszystkim! Jestem tutaj nowa i zwracam się do Was z ogromną prośbą o pomoc i udzielenie informacji. :)

Piszę pracę magisterską na temat oświetlenia w pojazdach i mam rozdział, w którym muszę opisać reflektory jak z biegiem czasu się zmieniały. Chodzi mi też o przykład pierwszego pojazdu z reflektorem, posiadacie taką wiedzę? Ponadto może ktoś z Was będzie wiedział po kolei po sobie powstawały nowe żarówki? Chodzi mi tutaj tylko i wyłącznie o światła mijania.
Nie bardzo wiedziałam w jakim dziale to napisać, ale mam nadzieję, że pomożecie! :yes:
malaa7
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 24 03 1992
Auto: bmw

07 Cze 2016, 10:46

malaa7 napisał(a):muszę opisać reflektory jak z biegiem czasu się zmieniały. Chodzi mi też o przykład pierwszego pojazdu z reflektorem, posiadacie taką wiedzę?
Ewolucja oświetlenia samochodowego ma ponad 100lat i pierwsze żarówki jakie były stosowane jako oświetlenie drogi przed samochodem to tzw. karbidówki (typ lampy gazowej, w której jako paliwa używa się acetylenu).
Najnowsze oświetlenie to światła laserowe i naświetlacze projektorowe LED.

Tu ciekawy filmik pokazujący jak to wszystko się rozwijało przez 100 lat :)

[Aby zobaczyć film musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...
    Cyfrowe lusterka Lexusa – to musisz o nich wiedzieć
    To musiało nastąpić. Kamery najpierw trafiły do naszych samochodów, by ułatwiać parkowanie i wspomagać działanie systemów bezpieczeństwa, a teraz zaczynają zastępować klasyczne lusterka. Kluczową rolę w tej ...