Pierwszy samochód 10-15k ciężki wybór :P

27 Mar 2016, 22:26

Hej wszystkim :) Jestem nowy na forum, tak się składa że kończę robienie prawa jazdy, został mi egzamin praktyczny, i od dłuższego czasu rozglądam się za różnymi autami, wcześniej budżet wynosił około 10k, wtedy tak myślałem poważniej o golfie 4 lub jakimś audi a3, ale w międzyczasie urodziny itp. wpadło coś do kieszeni i tak teraz mam około 12-13k ale da radę podciągnąć to do 15k jak znajdzie się coś ciekawego :D
Z tych aut które najbardziej mi przypadły do gustu w tej cenie mogę wytypować
-VW Passat 1.9tdi lub 1.8t jeżeli znajdę w gazie
-Skoda superb te same opcje co wyżej
-lexus is 200 tu nie wiem jaki silnik, ale też nie jestem w pełni przekonany
-audi a4 b6
-i jeszcze bardzo ciekawa mi się wydawała też toyota avensis d4d 2.0 116KM
Oczywiście spojrzę też na inne modele które podeślecie :D.
Mam duży problem z określeniem przebiegu jaki będę rocznie robił, bo szczerze mówiąc na pewno będę jeździł od poniedziałku do piątku do szkoły, a nie wiem jak poza tym, szczerze mówiąc marzy mi się trochę pojeździć po okolicy, i jakichś miastach, ale nie wiem nic co z tego wyjdzie więc sam nie wiem ile będę tak naprawdę jeździł :D
Szukam głównie diesla albo lpg, zapytacie dlaczego, więc mój tata trochę się uparł na diesla, bo sam ma wszystkie samochody w dieslu i nic mu się nie psuje itp. ale jeżeli będzie gaz to myślę że zdołam go namówić ze względu na koszty :)
Proszę o pomoc, bo naprawdę mam mętlik w głowie i już sam nie wiem czego szukać :/
Patrykolux
Nowicjusz
 
Posty: 9
Auto: NIe mam

28 Mar 2016, 07:46

Superb jest chyba na plycie passata b5? Ale to chyba i tak nie ten przedzial cenowy, podobnie awensis od 15tys zaczynaja sie względniefajne sztuki. Lexa nie znam wiec sie nie wypowiem. Passat mowa o b5 prawda? Fajne, dosc duze autko, ostatnio szukajac skody ogladalem w poznaniu ladnego 2003 z lpg za 14tys. Auto moze sie podobac,choc nie kazdemu odpowiada ze jezdzi tego tak duzo. Osobiscie szukal bym a4 lub nawet a6, jezeli nie boisz sie w benzynie dwumasa i turbiny to a6 wydaje sie dobrym wyborem, choc inni musza sie wypowiedziec czy budzet odpowiedni.
spacja
Nowicjusz
 
Posty: 6
Prawo jazdy: 08 08 2008
Auto: Skoda Octavia
Silnik: 2.0 115 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Liftback
Rok produkcji: 2003

28 Mar 2016, 10:28

Patrykolux napisał(a):-lexus is 200 tu nie wiem jaki silnik, ale też nie jestem w pełni przekonany

wyboru silnika nie masz, bo w tej cenie tylko 2,0 R6. Na auto trzeba przeznaczyć ok. 15tys. a gdzie kasa na podstawowy serwis? Opis mojego egzemplarza masz w stopce.
Wg mnie lepiej w tym budżecie szukać BMW e46 320i i 323i do 12tys. i zostawić trochę kasy na utrzymanie.

Z Audi B6 z 1,8T może być problem. W tej cenie to tylko gołe wyposażeniowo 1,6 lub 2,0. Prędzej znajdziesz Pastucha albo Superba ale to takie nudne opcje. Licz się z naprawą przedniego zawiasu za 1500zł jak będzie do roboty i rozrząd za połowę tego.

Nie szukaj auta z założonym gazem tylko sam załóż. To będzie bezpieczniejsza opcja niż diesel tym bardziej, że nie wiesz jak będziesz używał auta.
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

28 Mar 2016, 11:17

Patrykolux napisał(a):-VW Passat 1.9tdi lub 1.8t jeżeli znajdę w gazie
-Skoda superb te same opcje co wyżej
-lexus is 200 tu nie wiem jaki silnik, ale też nie jestem w pełni przekonany
-audi a4 b6
-i jeszcze bardzo ciekawa mi się wydawała też toyota avensis d4d 2.0 116KM


Jak zamierzasz pokonywać codziennie krótkie odcinki (<10km) po mieście to nie brałbym pod uwagę diesla. Benzyna z LPG drożej nie wyjdzie. Weź pod uwagę:
Lexus IS200
BMW E46 2.0 lub 2.5 R6, 2.2 R4
Passat B5FL 1.8T
Saab 9-3 1.8T
MB W203 C180/200K
Mazda 6 2.0
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

28 Mar 2016, 13:15

Szczerze mówiąc to trochę się napaliłem na tego Lexusa :D bardzo mi się spodobał, ale te wyżej podane propozycje też są ciekawe, zwłaszcza bmw i mazda 6 :p Nie mówię że kupię lexa, ale jeżeli tak to czy się ktoś wie czy jest duża różnica jeżeli chodzi o osiągi na automatycznej skrzynki biegów, a manualnej? Jak to w ogóle jest z silnikami benzynowymi, szczerze mówiąc mój tata się ich trochę boi przy starszych samochodach , mówi że po 250k-300k km to są do całkowitego remontu, ile w tym racji? Szczerze mówiąc podobają mi się te auta bo są jednak trochę rzadziej spotykane niż te wszystkie Passaty itp chociaż akurat one też mi się nawet podobają :p Jeżeli silnik benzynowy to wydaje mi się że konieczna będzie instalacja gazowa, czyli muszę szukać samego auta do tych 12-13 koła, a resztę na instalację, benzyna wydaje mi się trochę za droga :/
Patrykolux
Nowicjusz
 
Posty: 9
Auto: NIe mam

28 Mar 2016, 13:18

W przypadku Lexa automat jest znacznie trwalszy od manuala ale zabiera trochę dynamiki i podwyższa spalanie o jakieś 1-1,5l
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Lexus UX - crossover, który jeździ jak hatchback
    Zaprezentowany w 2018 roku model UX jest najnowszym i najmniejszym, kompaktowym crossoverem w gamie Lexusa. Jego opracowanie zajęło japońskim inżynierom 5 lat. Wyróżnia się przestronnym wnętrzem i wzorowym prowadzeniem, ...
    Renault 19 – historia modelu
    Ponad ćwierć wieku temu, we wrześniu 1988 roku Renault zaprezentowało kompaktowy model 19. Do 1995 roku był on sprzedawany także w polskich salonach. To jeden z najważniejszych modeli firmy Renault w ciągu ostatnich kilkudziesięciu ...

30 Mar 2016, 20:32

Rozejrzałem się przez te 3 dni i tak, wydaje mi się że mój budżet 10k-15k może być trochę za mały na tego lexusa w dobrym stanie, chociaż pewnie pojeżdzę i pooglądam jak już będę kupował auto na pewno też jakieś egzemplarze, jednak najchętniej nie przekraczałbym jednak 13k zł bo wiadomo dochodzi jeszcze ubezpieczenie i inne opłaty, więc rozglądam się też za tymi innymi autami. I teraz pytanko, czy w tej cenie da radę znaleźć hodnę accord vi w dobrym stanie? Jeżeli tak to za jaką wersją sie rozglądać(silnik)? I czy lepiej wybrać ją czy coś z tych podanych wyżej tzn passka b5fl, w którym słyszałem że niestety zawieszenie się psuje, mazda 6, która znowu podobno rdzewieje? Może jeszcze coś innego się znajdzie? Niestety w203 i saab za bardzo mi się nie podobają, a słyszałem że bmw jednak nie bardzo nadaje się do jazdy po mieście, a ta na pewno mnie nie ominie :/
Patrykolux
Nowicjusz
 
Posty: 9
Auto: NIe mam

31 Mar 2016, 04:59

Jak 15 tysięcy to cały budżet to rzeczywiście dobrze myślisz, że trzeba sobie te 2-3 tysiące zostawić na pakiet startowy, ubezpieczenie itd. Za 13 tysięcy Accord VI to bardzo dobry wybór, szukaj 1.8 jak i 2.0. Możesz zerknąć również na Lagunę II FL (po 2004 roku). Silniki 2.0 lub 2.0T
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

18 Kwi 2016, 21:22

Hej, prawo jazdy zdane, zbieram się już poważnie do kupna jakiegoś samochodu :) Muszę znowu prosić was o pomoc, ponieważ dalej jestem bardzo niezdecydowany. Szczerze mówiąc najbardziej rozważam dwie opcje
1.Honda Accord o której była mowa wyżej
2.Volvo v70
Mój tata bardzo mocno stoi za volvo i niestety jest dosyć uparty na diesla :/ Sam ma same samochody w dieslu czy to w pracy czy w domu i mówi że nie ma żadnych problemów z nimi, a w każdym benzyniaku który kiedyś miał to musiał coś naprawiać. Tak więc prosiłbym o porównanie Hondy i Volvo, ewentualnie jeszcze jakieś ciekawe modele :D Honda oczywiście pomimo zdania mojego taty wiem, że w dieslu jest beznadziejna, tak więc nie dałbym mu takiej kupić, ale volvo wydaje mi się że jest jeszcze w porządku :P Proszę o opinię ekspertów i doświadczonych ludzi :D
Patrykolux
Nowicjusz
 
Posty: 9
Auto: NIe mam

19 Kwi 2016, 18:12

Pomoże ktoś?
Patrykolux
Nowicjusz
 
Posty: 9
Auto: NIe mam

19 Kwi 2016, 18:21

Bierz Accorda w benzynie ;)
Volvo V70 z dieslem nijak nie pasuje do młodego wg mnie i jest to kawał auta jak na pierwszy samochód.
Licz się, że gdzieś je uszkodzisz czy przerysujesz, a im mniejsze auto tym mniejsze prawdopodobieństwo tego.
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

19 Kwi 2016, 18:57

Tylko sprawa też taka, że w większym aucie czuję się bezpieczniej :p I dlatego tez sam się zastanawiam nad tym volvem, nie przeszkadza mi to że jest takie wielkie w sumie :D A jeżeli chciałbym wziąć accorda ale z założonym już gazem, to powinienem się udać do jakiejś stacji diagnostycznej? Wiem, że najlepiej gaz założyć samemu, ale niestety jakby nie patrzeć jest to dosyć droga sprawa, i czuję że może być ciężko żebym się zmieścił wtedy w budżecie, a benzyna trochę droga jakby nie patrzeć i trochę się martwię o późniejsze koszty eksploatacji. Tak więc jak najlepiej sprawdzić taką instalację? Czy lepiej rzeczywiście sobie całkiem odpuścić już taki gaz jeżeli był montowany przez kogoś innego?
Patrykolux
Nowicjusz
 
Posty: 9
Auto: NIe mam

19 Kwi 2016, 19:19

Do Accorda trzeba dobrego gazownika z powodu miękkich gniazd zaworowych, więc ryzyko się zwiększa przy kupnie od razu z LPG.
Accorda kupiłbyś za 10tys. i założył LPG za 3tys. także spokojnie byś się zmieścił. Pytanie czy tyle będziesz jeździć, że musi być LPG.
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

19 Kwi 2016, 19:26

Noo do samej szkoły mam około 10km więc przynajmniej 20km dziennie, a jeszcze między jakimiś dodatkowymi zajęciami, gdzieś do sklepu itp to myślę, że tygodniowo może trochę sie uzbierać :P Szczerze mówiąc ten accord nie przekonuje mnie w pełni i nadal mam trochę w głowię tego lexusa o którym pisaliśmy wyżej :/ W internecie widzę dużo sztuk między 12-14k, co może być z nimi nie tak? I jak z gazowaniem tego auta? Patrzyłem też toyoty avensis i też kilka po 15k znalazłem z silnikiem 2.0 diesel 115KM, co o niej sądzicie, bo wydaje mi się też dosyć ciekawym autem?
Patrykolux
Nowicjusz
 
Posty: 9
Auto: NIe mam

19 Kwi 2016, 19:39

Patrykolux napisał(a):mam trochę w głowię tego lexusa o którym pisaliśmy wyżej :/ W internecie widzę dużo sztuk między 12-14k, co może być z nimi nie tak? I jak z gazowaniem tego auta?

Różnie może być, bo albo poszpachlowany albo do opłat, albo trzeba w coś zainwestować, bo się zepsuło - do sprawdzenia.

Patrykolux napisał(a):Patrzyłem też toyoty avensis i też kilka po 15k znalazłem z silnikiem 2.0 diesel 115KM, co o niej sądzicie, bo wydaje mi się też dosyć ciekawym autem?

daj sobie spokój, bo leci na opinii poprzednika, który w tej cenie jest dobrym wyborem i jeszcze zostanie
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010