Pierwszy samochód - Błędy - 1 diagnostyka samochodu w PL Yaris III

16 Mar 2022, 16:21

Witam,

Jest to mój pierwszy wpis na forum, oraz jestem w trakcie zakupu mojego pierwszego samochodu. Model który zamierzam kupić to Toyota Yaris III (2017). Na wstępnej diagnostyce komputerowej zostały zweryfikowane następujące błędy:
1. Engine and ECT
P1604- Startability fault (current i history)
2. ABS/VSC/TRC
U0123 - Lost communication with yaw rate sensor (YRS) module (Current)
3. Combination meter
B1507 - Turn signal circut open (History)
4. Main body
B2321 - Driver door motor ECU communication stop (History)
U0100 - Lost communication with ECM/PCM/EV "A" (History)
U0151 - Lost communication with restraints control module (History)

Błędy te zostały wykasowane przez osobę która robiła diagnozę.
Było to moje pierwsze doświadczenie ze sprawdzaniem samochodu w taki sposób i chciałam się dowiedzieć, czy są to błędy na które powinno się zwrócić szczególną uwagę w przyszłości? Czy wgl diagnosta powinien usuwać takie błędy, czy należałoby je sprawdzić przed z czego mogą wynikać?

Proszę o poradę.
Mag3003
Obserwowany
 
Posty: 2

16 Mar 2022, 17:20

Część tych błędów może być spowodowana np. odłączaniem akumulatora. Tutaj najlepiej jednak by było sprawdzić czy one nie wrócą zaraz po wykasowaniu.

W przypadku tego pierwszego opis masz na forum w kodach kody/obdii/6943-p1604-lexus-toyota/ i tu ciężko powiedzieć tak jednoznacznie dlaczego on wystąpił.

Generalnie niskie napięcia akumulatora może uszkodzić moduły sterujące, jednak raczej to się nie zdarza. Prędzej pojawi się błąd związany z danym modułem.

Mag3003 napisał(a): Czy wgl diagnosta powinien usuwać takie błędy, czy należałoby je sprawdzić przed z czego mogą wynikać?
Jak najbardziej może je usunąć ale warto sobie je gdzieś zapisać żeby dowiedzieć się co oznaczają i sprawdzić za jakiś czas czy nie wrócą ponownie.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9722
Zdjęcia: 34

16 Mar 2022, 19:18

Mag3003 napisał(a):czy są to błędy na które powinno się zwrócić szczególną uwagę w przyszłości?
Na obecną chwilę należy na już zająć się błędami opisanymi ( current ) czyli obecne , występujące w tej chwili . Błędy opisane jako (History) są błędami które kiedyś wystąpiły ( np. rozładowany akumulator ) a obecnie ich nie ma .
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz
 
Posty: 4682
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia II , Fabia II
Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

17 Mar 2022, 08:31

Dziękuje bardzo za odpowiedzi na moje pytanie.

Właśnie o wszystkich tych błędach starałam się znaleźć informacje, ale tak jak mówi @Rokiko, opisy tych błędów nie dają jednoznacznej odpowiedzi. W zasadzie tylko błąd P1604 był opisany w kontekście Toyoty.

Myślę sobie, że ten samochód mógł dłużej stać ze względu na sprzedaż i być może z tego powodu taki błąd wyskoczył?
Zastanawiam się jeszcze nad tym żeby sprawdzić akumulator, być może tutaj jest jakiś mały problem z napięciem. Robiłam diagnoze w stacji diagnostycznej + sprawdził mi samochód mechanik, ale nikt nie sprawdził niestety akumulatora...

@bonifacy - myślę, że jeśli samochód zakupię to po 2-3 tygodniach podjadę na diagnozę żeby sprawdzić czy te błędy (current) nie występują nadal. Poprosiłam o wydruk raportu diagnostycznego więc mam spisane dokładnie co było.

Chyba te błędy nie są nie są na tyle poważne, żeby tego samochodu nie kupować? Jak myślicie?
Mag3003
Obserwowany
 
Posty: 2
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Jak samochody widzą nocą?
    Podróżując po zmroku, baczniej wytężamy wzrok. Szczególnie jazda poza miastem szybko staje się w takich warunkach męcząca. Stopniowo obniża się koncentracja kierowcy i pojawia się senność. Wspaniale, gdyby samochód ...
    VERVA Street Racing - Top Gear Live / relacja
    VERVA Street Racing wraz z polskim debiutem jednego z najpopularniejszych spektakli motoryzacyjnych na świecie Top Gear Live zelektryzowała niemal 60 tys. zgromadzonych na Stadionie Narodowym w Warszawie. Brytyjski show jeszcze ...