Pierwszy samochód do 40 tysięcy

16 Paź 2023, 09:46

Cześć, stoję przed zakupem pierwszego samochodu, jestem w tym zielony dlatego chciałbym was prosić o opinię na temat samochodów/ofert które rozważam.

Samochód będzie mi potrzebny głównie do miasta, czasem na okazjonalne wypady w Polskę.

Rozglądam się za klasą B, hatchbackiem, rocznik >2016. Modele na które patrze:
- Kia Rio
- Hyundai i20
- Renault Clio
- Ford Fiesta
- Kia Ceed
Jestem z Łodzi, dlatego wrzucam oferty z okolicy.
Kluczyk
Nowicjusz
 
Posty: 4

16 Paź 2023, 11:14

Jeśli auto ma być do miasta to szukaj benzyniaka
Im prostszy konstrukcyjnie silnik tym lepiej, rzeczy pokroju 0,9 w renault (lub inne, uturbione odpowiedniki o pojemności kartonu mleka) to nie jest wzór do naśladowania pod względem trwałości i kosztów eksploatacji
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2423
Przebieg/rok: >50tys. km

16 Paź 2023, 13:04

Pierwszy bez oznaczonej bezwypadkowości - wiesz coś więcej na ten temat ?
Diesel kia ? Kieruj się przy wyborze tym co napisał przedmówca.
Przeglądy aut przed zakupem, cała Polska - Oficjalny partner forumsamochodowe.pl
motozakup
Autoexpert
Awatar użytkownika
 
Posty: 1261
Zdjęcia: 51
Miejscowość: Cała Polska
Auto: Nie mam

16 Paź 2023, 13:55

Dzięki za zwrócenie uwagi co do tej Kii.
Tak ogólnie szukam benzyny, bezwypadkowego. Ogłoszenia które wrzuciłem są częściowo poglądowe - obrazuje cena/jakość samochodów na jakie patrzę się.

Sam do tej pory jeździłem Kio Rio (w szkole jazdy), Hyundaiem i20, Oplem Corsą F. Z resztą samochodów z listy nie miałem do czynienia dlatego zastanawiam się jakie są różnice - jeśli są jakieś znaczące, na co powinienem zwrócić uwagę przy oglądaniu ofert/zakupie.
Kluczyk
Nowicjusz
 
Posty: 4

16 Paź 2023, 14:15

motozakup napisał(a):Pierwszy bez oznaczonej bezwypadkowości - wiesz coś więcej na ten temat ?

A co ma wiedzieć więcej ? Może sprzedający jest oszustem a może sprzedający ma dość Januszy ?

Niestety wychowaliśmy sobie pokolenie domorosłych śledczych bez wiedzy doświadczenia za to z opanowaną teorią przeplatających się z oszustami od zwrotu aut po pojeżdżeniu sobie kilku miesięcy.

A jak był malowany błotnik to co ktoś napisze ?

A jak była wstawiana ćwiartka i jest pod miernik to co ktoś napisze ?

Dlatego ja unikam tego sformułowania a wszystkie auta które ostatnio kupiłem nie miały go i jest ok.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10347
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

16 Paź 2023, 15:25

Wrzucę tutaj oferty które przeglądam do oceny:

Clio IV z silnikiem 1.2 2017
Clio 1.2 2013
Ford Fiesta 1.25

Co myślicie o Peugeot 208? Yaris III generacji?
Kluczyk
Nowicjusz
 
Posty: 4

16 Paź 2023, 21:42

Bo może sprzedający potrafi sensownie uzasadnić dlaczego nie zaznaczył opcji bezwypadkowy. Jeżeli jedno auto w ofercie jest oznaczone drugie nie to chyba jest coś na rzeczy zgadza się ?
Są sprzedawcy którzy dla świętego spokoju żadnego nie oznaczają i to też jest uzasadnione ze względu na ,,Januszy,,
Nie uznaję jednak uzasadnienia - nie oznaczyłem bo zapomniałem. Wtedy sprzedawca odsiewa sobie duży procent zainteresowanych którzy w opcjach wyszukiwania oznaczają tylko auta bezwypadkowe.

Co do malowania pod miernik, wstawiania ćwiartek i cynowania - takie rzeczy nie opłacają się w autach za 30 tys. to nie te czasy kiedy maluje się za 300 zł element.

Co do pseudo sprawdzających to fakt jest ich wielu ale gorsze jest kierowanie się liczbami w wycenach raportów internetowych niż rozsądkiem i normalną rozmową + wnioskami z niej.

Tyle w temacie z mojej strony :)
Przeglądy aut przed zakupem, cała Polska - Oficjalny partner forumsamochodowe.pl
motozakup
Autoexpert
Awatar użytkownika
 
Posty: 1261
Zdjęcia: 51
Miejscowość: Cała Polska
Auto: Nie mam

17 Paź 2023, 06:30

Odpowiedz sobie tylko na jedno pytanie czy osoba nieznająca się na motoryzacji będąca "zielona" w tej tematyce przeprowadzi rozmowę, zweryfikuje odpowiedzi a potem zweryfikuje raport z vinem ?

To taki przykład co 99% kupujących powie o tym aucie jak np.znajdzie w raporcie szkodę ?

Jak coś nie mam foty z drugiej strony ale wygląda tak samo :mrgreen:
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10347
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

17 Paź 2023, 07:46

Dlatego żeby być stolarzem czy specjalistą w danej dziedzinie trzeba się do tego uczyć :) więc albo się uczysz i nim jesteś albo płacisz komuś i robi to za Ciebie.
Przeglądy aut przed zakupem, cała Polska - Oficjalny partner forumsamochodowe.pl
motozakup
Autoexpert
Awatar użytkownika
 
Posty: 1261
Zdjęcia: 51
Miejscowość: Cała Polska
Auto: Nie mam

17 Paź 2023, 11:53

Chciałbym wrócić dyskusję na oryginalne tory - czyli wybór pierwszego auta.

Zgadzam się motozakup co do kompetencji, dlatego z ich braku rozważam zatrudnienie kogoś kto obejrzy auto przed zakupem i zweryfikuje jego stan.
Jednak w tym momencie nie czuję żebym zawęził moje poszukiwania na tyle że mógłbym wskazać to jedno do oceny, dlatego przyszedłem tutaj.
Kluczyk
Nowicjusz
 
Posty: 4

27 Paź 2023, 13:27

Ostatnio szukałem auta dla rodziców w podobnym budżecie. Obejrzałem Yaris 1.33, Hyundaia ix 20, Kia venga, Kia rio oraz Hyundaia i20. Pierwsze 3 nie przypadły rodzicom do gustu a udało się trafić Hyundaia i 20 w dobrej cenie ze świetnym wyposażeniem i powiem Ci, że to całkiem przyjemne auto. Silnik 1.2 benzyna 84 km ale do miasta w zupełności wystarcza. Na niskich biegach jest dość żwawy, w trasie też da się nim jakoś jechać. Miałem okazję zrobić nim trasę z jednego miasta do drugiego drogami krajowymi i na odcinku 80 km przy włączonym tempomacie na 95km/h spalanie wyniosło 4,7 litra co uważam za bardzo dobry wynik. Po mieście wiadomo pali więcej ale też tragedii nie ma
arq88
Nowicjusz
 
Posty: 20
Zdjęcia: 0
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Lexus
Paliwo: Hybryda
Typ: Sedan/Limuzyna