Pilnie potrzebna pomoc

Re: Pilnie potrzebna pomoc

30 Sty 2013, 17:21

Droga – wydzielony pas terenu składający się z jezdni, pobocza, chodnika, drogi dla pieszych lub drogi dla rowerów, łącznie z torowiskiem pojazdów szynowych znajdującym się w obrębie tego pasa. Przeznaczona do ruchu pojazdów, ruchu pieszych, jazdy wierzchem lub pędzenia zwierząt. (Prawo o ruchu drogowym, art. 2 pkt 1)

Droga – budowla wraz z drogowymi obiektami inżynierskimi, urządzeniami oraz instalacjami, stanowiąca całość techniczno-użytkową, przeznaczona do prowadzenia ruchu drogowego, zlokalizowana w pasie drogowym. (Ustawa o drogach publicznych Art.4 ust.2
inek760
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 25 10 1989
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: HONDA Accord V
Silnik: 1,8iLS 115KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1996

30 Sty 2013, 22:22

Wróćmy do tematu : Ustawa o drogach publicznych
Art.2.1
Art.7.1 bo tu chyba chodzi o drogę gminną
i na koniec :
Art.8.1...............interpretację zostawiam Wam , bo ja się nie mogę w tym połapać .....
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz

Prawo jazdy od: 01 01 1981
Auto: Fabia I , Fabia II
Silnik: 1,4 AME , 1,4 BXW
Typ: Kombi

31 Sty 2013, 06:35

Kochani, nie szukajcie dziur w całym - skoro cytujesz, że droga to "wydzielony pas terenu" to sam sobie przeczysz - kółka są na całym tym placu - gdzie jest ten "wydzielony pas" ?? Gdyby był z innej kostki, albo chociaż w trójkąty, prostokąty czy romby to bym się może zgodził.. Ale tak to nie !!!
inek760 napisał(a):Droga – budowla wraz z (...) instalacjami ..

Taka instalacja to krawężnik lub choćby linia wyznaczająca tę drogę - gdzie jest ??
Skoro nadal uważacie, że po tym rynku jest poprowadzona droga, to ja nie wiem.. Albo nie patrzymy na ten sam obrazek, albo ja jestem ślepy ..
silvo44
Moderator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Olkusz
Prawo jazdy od: 01 09 1983
Auto: OPEL VECTRA C
Silnik: Z18XER
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Rok produkcji: 2007

31 Sty 2013, 21:51

kolego skoro tak zaparcie twierdzisz ze nie jest to skrzyżowanie to wg Ciebie co to jest??
pokazywałem ten post znajomym nie wyrażając swojej opinii przed i oni tez stwierdzili ze to skrzyżowanie
inek760
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 25 10 1989
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: HONDA Accord V
Silnik: 1,8iLS 115KM
Typ: Sedan/Limuzyna
Rok produkcji: 1996

01 Lut 2013, 06:39

inek760 napisał(a):twierdzisz ze nie jest to skrzyżowanie to wg Ciebie co to jest??

Wyjazd z obiektu przydrożnego - jeśli Ci coś to mówi..
Znajomym ?? Jakieś szczegóły ?? Eksperci z jakiej dziedziny są ?? Co robią ?? Mają PJ chociaż ??

inek760 napisał(a):zaparcie twierdzisz

Nie zaparcie .. Trzymam tylko swoją rację - nie musisz się z moją interpretacją zgadzać - rozum masz, czytać umiesz.. A że inaczej rozumiemy te same słowa to nic nie poradzę..
silvo44
Moderator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Olkusz
Prawo jazdy od: 01 09 1983
Auto: OPEL VECTRA C
Silnik: Z18XER
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Rok produkcji: 2007
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Lexus LS XF50 piątej generacji - kolejne wcielenie flagowej limuzyny Lexus LS XF50 piątej generacji - kolejne wcielenie flagowej limuzyny
    Podczas targów North American International Auto Show, na których miała miejsce światowa premiera Lexusa LS piątej generacji, jego twórcy, główny inżynier Toshio Asahi i szef projektantów ...
    Nowa Honda Civic Type R - pierwsze szczegóły i zdjęcia Nowa Honda Civic Type R - pierwsze szczegóły i zdjęcia
    Na Targach Motor Show we Frankfurcie podczas Konferencji prasowej, prezydent Honda Motor Europe ujawnił pierwsze szczegóły gorąco oczekiwanego nowego modelu Civic Type R. 2 - litrowy silnik nowego Civica Type R z bezpośrednim ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      Autosacrum 2009
      Subaru Impreza STI