Podłączenie kierownicy wielofunkcyjnej do radia

26 Maj 2021, 13:37

Cześć!
Może ktoś się zna na tym i mi doradzi. Mam w aucie(Hyundai i30 II 2012) zamienione radio z fabrycznego na marki ZENEC ZN-326. Kierownica jest wielofunkcyjna jednak nie działa z tym radiem. Jak ja podłączyć żeby działała? Potrzebne są do tego jakieś moduły, czy wystarczy przepiąć jakieś piny?
Kubson22
Nowicjusz

Zdjęcia: 4

30 Maj 2021, 17:52

Potrzebny jest moduł. Pod konkretną markę i model samochodu.
[link do Allegro wygasł] masz przykładową aukcję.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1188
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

31 Maj 2021, 09:20

Kubson22 napisał(a):Potrzebne są do tego jakieś moduły, czy wystarczy przepiąć jakieś piny?
W dzisiejszych samochodach jest sporo elektroniki i nie da się załatwić pewnych a raczej żadnych rzeczy w taki sposób że wystarczy przepiąć jakieś piny :) Tu jedyne dobre wyjście to zakup odpowiedniego modułu współpracującego z radiem i samochodem. Moim zdaniem ten co podał Ci @MotoAlbercik Connects2 CTSHY008.2 będzie ok. Przy tym module i radiu Zenec które masz będzie 1-przewód do zalutowania.
Rokiko
Stały forumowicz

Zdjęcia: 12
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Kredyt gotówkowy, samochodowy, leasing czy gotówka? - zakup auta
    Kupno samochodu to duży wydatek dla większości Polaków. Rynek wychodzi jednak naprzeciw potrzebom i możliwościom klientów, pozwalając na sfinansowanie transakcji pieniędzmi z różnych źródeł. W ...
    [SUV-C] ASX 1,8 / Qashqai I 1,5 / 3008 I 1,6 / Grand Vitara II 1,9
    Podstawowe kryteria zestawienia: - SUV lub crossover segmentu C - silnik diesla o mocy ok. 120KM - manualna skrzynia biegów - modele z okolic 2010 roku Wytypowane modele do zestawienia: - Mitsubishi ASX 1,8 DiD - 116KM ...

•