Podwyższone 4x4?

podwyższone 4x4?

10 Lut 2014, 14:16

Witam!!
Z własnej, nieprzymuszonej :) woli przeniosłam się z W-wy na wioskę. Od lat jeździłam yaris-ką i hyunday-em i30, które doskonale radziły sobie w mieście . Na wioskę jednak konieczny jest mi samochód, który nie zawiedzie mnie na zabłoconej lub zasypanej śniegiem drodze. Rajdów samochodowych nie planuję ale muszę mieć pewność, że również w złych warunkach na drodze dowiozę dzieci do szkoły.
Dysponuję +-50tysiącami.
Doradźcie proszę, jakie auto posłużyłoby mi kilka kolejnych lat w nowych dla mnie warunkach i nie rujnowało przy tankowaniu :)
aneri
Obserwowany

Prawo jazdy od: 13 01 1997
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: toyota yaris

Re: podwyższone 4x4?

10 Lut 2014, 15:13

Moje propozycje
[link wygasł]
[link wygasł]
[link wygasł]
[link wygasł]
Najpewniejsza Honda, ale trzeba założyć LPG lub poszukać w dieslu. lepiej wersje 140KM w 2.2 i-cdti. Trzeba też sprawdzić czy jest 4x4 a nie ośka bo były obie wersje.
Generalnie do suva diesel jest dobrym pomysłem. Benzyna tylko z LPG bo spalanie będzie spore.
Za tą kase kupisz już coś fajnego. Warto poszukać krajowych aut.
Tutaj wszystkie da się zdobyć jako krajowe.
Za wczasu jak będzie kasa pomyśl o oponach bo do suva są bardzo drogie. Komplet lepszych to wydatek 2tys pln. Przy takim napędzie wielosezonowe są dobrym pomysłem.
Odpada kwestia zmiany sezonowej i zakupu dwóch kompletów.
Sam mieszkam na wiosce w zime jest masakra, ale moje dość spore auto radzi sobie bardzo dobrze mimo ze napęd tylko na przód.
Duże gumy i spory prześwit pomagają do tego kontrola trakcji...
noisy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 21
Miejscowość: Tomaszow
Prawo jazdy od: 27 02 2003
Auto: Honda
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna

10 Lut 2014, 15:31

A coś takiego?
[link wygasł]
Koniu
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

10 Lut 2014, 15:40

Kto bedzie to serwisował na wiosce? Moim zdaniem podwyższone ryzyko choć auto ładne.
Ciekawe czy poradzili sobie z przeniesieniem napędu bo we wcześniejszych wersjach wiskoza się sypała i ruda szybko łapała.
CR-V ma na hydraulice dość trwały układ.
noisy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

10 Lut 2014, 17:03

Dzięki za podpowiedzi.
Najbardziej skłaniałabym się do hondy. Sprawdziłam też raporty spalania i jestem raczej mile zaskoczona.
Poproszę o opinię na temat: Suzuki S4, Grand Vitara, Nissan Juke, Quashqai, Toyota RAV4, Urban Cruiser.
Czy któreś z tych aut zupełnie powinnam wyeliminować?
aneri
Obserwowany

Prawo jazdy od: 13 01 1997
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: toyota yaris

10 Lut 2014, 18:42

Urban Cruisera bym odrzucił, bo nie wiadomo co to jest a już na pewno nie podwyższone. W dodatku drogie w porównaniu do tego co oferuje
Podane Sante Fe to dobra opcja. W tej kwocie można szukać Hyundaia ix35
[link wygasł]

Nissan QQ dobre auto ale radziłbym omijać silnik 1,5dCi. W Grand Vitarze nie ma silnika, którego mógłbym polecić. Juke, hm trochę ciasny w środku pokroju SX4, ale od strony technicznej nie ma czego się czepić.
Życie jest zbyt krótkie aby jeździć nudnymi samochodami.

IS 200 by dzida
lexus-is-200-od-dzidy-vt91140.htm
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 113
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy od: 05 05 2008
Auto: Lexus IS 200
Silnik: 2,0 R6 155KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Nissan LEAF ustanawia rekord jeździe na wstecznym w Goodwood Nissan LEAF ustanawia rekord jeździe na wstecznym w Goodwood
    Wielokrotnie nagradzany Nissan LEAF pobił kolejne rekordy. Nissan LEAF ustanowił rekord na dystansie 1,6 km, jadąc tyłem. Nissan LEAF najszybszym samochodem na dystansie 1 mili na wstecznym. Rekord ustanowiony podczas Goodwood ...
    Czarny lód na drodze! - niewidzialne zagrożenie Czarny lód na drodze! - niewidzialne zagrożenie
    Choć trwa jeszcze jesień i w ciągu dnia często można cieszyć się słoneczną pogodą, noce bywają już chłodne. Wraz z pojawieniem się pierwszych przymrozków na drogach robi się niebezpiecznie – jezdnia może pokryć ...

• Re: podwyższone 4x4?

10 Lut 2014, 19:41

Suzuki SX4 to jest to samo co Fiat Sideci jest to dość małe auto. Grand Vitara jak już w benzynie 2.0 mój kolega mechanik ma takie auto chwali sobie. Nissan Juke, Quashqai lepiej odpuścić to teraz technologia Renault silniki nie zbyt trwałe i elektronika potrafiąca narobić kłopotu. Kaszkaja jak juz z benzyną 2.0. Plus to młody rocznik. Toyota RAV4 tylko z benzyna 2.0. Trzecia wersja ma diesla 2.2 D-Cat który jest problematyczny.
    Generalnie rozglądaj się za CR-V bezpieczny i mało problemowy samochód.
    Tu silniki wszystkie są OK. Benzyna jak już to wypadało by założyć z czasem LPG.
    noisy
    Stały forumowicz
    Awatar użytkownika

10 Lut 2014, 19:51

A może taki wynalazek jak Renault Koleos? Mało tego żelaza ale w przypadku kupna jesteś panem sytuacji ( chodzi mi o cenę ). Do dobre acz niedoceniane auto
    Serdecznie zapraszam do lektury nowego poradnika nowa-jakosc-aut-poflotowych-vt97851.htm
    mike
    Moderator - Jakie auto kupić?
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 12
    Miejscowość: Zawiercie|Kraków
    Prawo jazdy od: 04 09 2013
    Auto: Ford Focus Mk II
    Silnik: 1.6 TDCI 109KM
    Rok produkcji: 2008

10 Lut 2014, 20:01

a moze [link wygasł]
    czempion
    Aktywny
    Awatar użytkownika

Prawo jazdy od: 17 09 2012
    Auto: ford mondeo

10 Lut 2014, 20:07

Mozna wiele propozycji wrzucić, ale warto dopisać dlaczego warto kupić akurat to auto. Czym jest lepsze od konkurencji. W przypadku 4x4 istotną sprawa jest trwałe przeniesienie napędu, kontrola trakcji. Kwestia silników i elektroniki nie powinna również stwarzać potencjalnych problemów, a jak już to ewentualny problem który moze wystąpić przed zakupem powinien byc znany tzn typowe usterki danego modelu, bolączki. Niestety każde auto ma słaby punkt.
    Warto go poznać i mieć świadomość ile naprawa moze kosztować w przyszłości.
    noisy
    Stały forumowicz
    Awatar użytkownika

• Warto przeczytać
    • passat b5 german style
      S2020005