Polonez Caro Plus kontrolka czego?

13 Lis 2010, 20:45

Panowie miedzy zegarami zapala mi się kontrolka . Taka czerwona żarówka czego ona się tyczy. Mi sie wydaje że to nie jest kontrolka swiateł mijania bo ta jest z boku i ma kolor zielony. Mam też drugiego poldka i tam ta kontrolka mi miga.
demolka86
Nowicjusz
 
Posty: 27
Miejscowość: POLSKA

13 Lis 2010, 21:12

Jedna czerwona kontrolka z żarówką sygnalizuje usterkę w układzie oświetlenia czyli spaloną zarówkę, przepatrz światła a w szczególności pozycję i oświetlenie tablicy rejestracyjnej.
arciasty
Stały forumowicz
 
Posty: 1012
Miejscowość: koluszki

14 Lis 2010, 12:00

Jak dobrze pamięta, to na dole między zegarami są trzy kontrolki, w tym tylko dwie działają ( trzecia, czerwona jest od za wysokiej temp. płynu chłodzącego silnik, która właśnie nie działa, bo nie jest podłączona - jest to tylko opcja, która nie doczekała się realizacji ). A te dwie, które działają to czerwona o ideogramie zamkniętej kłódki i oznacza włączony immobilizer ( działa, jeżeli jest immo ), a druga, pomarańczowa o ideogramie przekreślonej żaróweczki oznacza awarię oświetlenia zewnętrznego, czyli że nie świeci któraś z żarówek oświetlenia zewnętrznego. Żeby sprawdzić które to oświetlenie, to nalezy kolejno włączać światła i obserwować kiedy się ta kontrolka zaświeca.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000