Pompa ciepła

Pompa ciepła

22 Lut 2017, 16:10

Zastanawiam się czy pompa ciepła to ekonomiczne rozwiązanie. Spotkał się ktoś z Was z takim sposobem ogrzewania??
mazi88
Nowicjusz

Miejscowość: Kuźnia

Re: Pompa ciepła

01 Mar 2017, 09:55

mazi88 napisał(a):Spotkał się ktoś z Was z takim sposobem ogrzewania??
Tak, mój znajomy ma takie ogrzewanie i jest zadowolony. Problem w tym że tu musi ono zostać naprawdę dobrze wykonane bo inaczej będą tylko problemy w późniejszym czasie.

Pompa ciepła pracuje w warunkach niskotemperaturowych i zużywa jedynie energię elektryczną. Z tego co wiem jest to ekonomiczne rozwiązanie, ale ekspertem w tej dziedzinie nie jestem :)
ArteK
Forum Samochodowe

Zdjęcia: 11018
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy od: 12 12 1996
Przebieg/rok: 23tys. km
Auto: Toyota Yaris, Grand Voyager
Silnik: 1.3 VVTi, 3.3 V6
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

Re: Pompa ciepła

19 Mar 2018, 19:26

Taka pompa to jest bardzo dobry pomysł. No i na pewno najtańsza. Tylko pamiętaj ze taka pompa musi mieć zrobiony przegląd przynajmniej raz na rok.
kkryspin
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 01 11 1990
Auto: peugeot
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Kierowco! Odłóż smartfon podczas jazdy Kierowco! Odłóż smartfon podczas jazdy
    Badania pokazują, że wykonywanie połączeń przez kierowcę trzymającego telefon/smartfon w dłoni podczas jazdy dwukrotnie zwiększa ryzyko wypadku. Z kolei czytanie i wysyłanie wiadomości zwiększa to ryzyko aż 6-krotnie(1). ...
    Autobusy specjalne Autobusy specjalne
    Autobusy są stosunkowo rzadko poddawane adaptacjom i wykorzystywane do innych niż tradycyjne zastosowań. Niemniej jednak czasami, szczególnie ze względu na duże wymiary nadwozi oraz wyższy niż w samochodach ciężarowych ...

•