Porównanie: Accord VI Coupe 2.0 - Audi A4B6 1.8T - Volvo V50 1.6 b

05 Mar 2017, 10:45

Wg mnie naturalnym konkurentem dla A4 B6 jest Saab 9-3 II 2,0t
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

05 Mar 2017, 11:53

Tak ja kolega wyżej napisał saab z silnikiem 2.0t czy 2.0T jest fajnym konkurentem dla A4. Nie dawno byłem oglądać takiego saaba 210KM jedzie to fajnie i na pewno jakaś to odmiana od A4 w serii. Ostatecznie odstraszył środek mimo że w A4b6 nie jest super to w saabie jest jak dla mnie tragedia.
lukasz2452
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 57
Prawo jazdy: 14 11 2007
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Audi s4 b6
Silnik: 4.2 - 400KM<520
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

05 Mar 2017, 12:06

No ten środek trochę dziwny, miałem Saaba 900, buta miał ale wir w baku również.
210KM to raczej nie dla mnie, ile to pali LPG w mieście ?
tsonga
Nowicjusz
 
Posty: 31
Przebieg/rok: 9tys. km
Auto: Nie mam

05 Mar 2017, 12:36

Ciężko powiedzieć. Wydaje mi się że 15 łyknie.
lukasz2452
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 57
Prawo jazdy: 14 11 2007
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Audi s4 b6
Silnik: 4.2 - 400KM<520
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

05 Mar 2017, 13:59

lukasz2452 napisał(a):to w saabie jest jak dla mnie tragedia

zgadzam się :ok:
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

06 Mar 2017, 00:19

Jak dla mnie ten temat jest trochę z czterech liter.
Porównujesz trzy różne auta z trzema różnymi silnikami, licząc do tego każdą złotówkę. Wiadome będzie, że Volvo wypadnie tutaj najlepiej, bo to tak naprawdę Focus z lepszymi plastikami. Jenak porównywanie 1.6 (kombi już przemilczę) z pozostałą częścią stawki jest dla tego auta po prostu krzywdzące. Poczytałeś coś o pierścieniach tłokowych, fajnie, ale są jeszcze silniki 2.0, 2.4 i biały kruk w postaci 2.5t (na nie pewnie też zaraz coś znajdziesz). Jeśli już wrzucasz trzy różne auta to bądź wobec każdego fair i dobieraj chociaż zbliżone parametry techniczne.
Reszta, no cóż, każde auto ma swoje wady i zalety. Nie ma też czegoś takiego jak "nie mam wymagań", a za chwilę piszesz "auto ma po prostu mi się podobać" - to już jest wymaganie (tak jak postanowienie noworoczne na brak postanowień). Musisz się określić czy potrzebujesz przestrzeni wewnątrz, czy przedkładasz szpan i design przed funkcjonalność, czy liczy się dla Ciebie znaczek, czy przewozisz jakieś graty czy tylko swoje szanowne 4 litery...

Jesteś kolejnym człowiekiem trafiającym na nasze forum, który ma nas za wszechwiedzące bóstwo, które z fusów wywróży Ci co masz kupić. Każdy z moich poprzedników mógł się wypowiedzieć zamiast na temat pierścieni tłokowych, odnośnie tego co by wybrał z tej trójki, zapewne byliby też tacy, którzy po prostu dopisaliby swoje propozycje (ja tu widzę np Buicka Roadmastera i Smarta w cabriolecie, nazywa się bodaj roadster). Ale czy coś Ci to da? Wątpię.
Z tych trzech wybrałbym Volvo...s40, najlepiej 2.4. Nie gnije, fajnie się prowadzi, fajnie wygląda, ma fajne wnętrze, fajny dźwięk silnika, Szwecja jest fajna, koszty utrzymania są fajne, bo to Focus
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14058
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Parkowanie równoległe w pięciu krokach
    Wielu kierowców jak ognia unika jednak parkowania równoległego, nawet jeśli w najbliższej okolicy właśnie takie miejsca są dostępne. Jak pokonać swoje obawy i dobrze wykonać ten manewr? Wiele osób uważa ...

06 Mar 2017, 07:26

Spokojnie, niczego nie oczekuje i za żadne bóstwo nikogo tu nie uważam.
"Poczytałeś coś o pierścieniach tłokowych" - chłopie , tym mnie rozwaliłeś..
Odechciało mi się czytać dalej..
Przecież widać, że zestawienie aut jest dość zabawne, ale tak jak pisałem takie sobie akurat wybrałem.
Grzebanie w gustach, to czynność bezcelowa.
tsonga
Nowicjusz
 
Posty: 31
Przebieg/rok: 9tys. km
Auto: Nie mam

06 Mar 2017, 10:06

Nadal nie rozumiesz... Tu chodzi o Twoje liczenie złotówek. Wrzucasz słabe Volvo z mocnym Audi - i praktycznie od razu Volvo dostaje po tyłku w tej wersji.

Już pomijam fakt, że jak ktoś pyta "Ile mi spali takie 1.8T" to najprawdopodobniej nie stać go na utrzymanie auta... Co Ty, spalania się boisz? Dwa litry różnicy to dużo? Widocznie Cię nie stać na auto... Ja kupiłem Francuza, wszyscy znajomi się śmieją, ale jak coś się popsuje to naprawiam na drugi dzień, tankuję do pełna i jeżdżę.... A kumple? Jeden nie jeździ bo czeka na wypłatę bo mu BMW wysiadło, a drugi tankuje jak to Dzida mawia "za 50 zł"... Śmiech na sali... Pomijam już mało znaczący fakt, że ta jego BMW "premium" na autostradzie nie potrafi za mną nadążyć.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8841
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

06 Mar 2017, 10:23

Słusznie wydumałeś że nie stać mnie na ten samochód, bo rzeczywiście lepiej by mi było z czymś tańszym w utrzymaniu.
Jednak mam pewne małe natręctwo które objawia się niechęcią do aut w których nie ma nic fajnego.
Stąd być może złamię świętą zasadę kupowania wszystkiego wedle zasad ekonomii i wezmę auto ponad stan.
Kwestia farta, jak się trafi dobre auto, przy moich małych kilometrach może nie być tak źle, liczę się z jakimiś inwestycjami.

A co do porównania aut to nie jest pytanie który lepszy, tylko zabawa w poznanie opinii na temat tych samochodów , uzyskanie informacji, porównanie plusów minusów.
tsonga
Nowicjusz
 
Posty: 31
Przebieg/rok: 9tys. km
Auto: Nie mam

06 Mar 2017, 10:41

A co masz fajnego w A4? Ale teraz serio pytam.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8841
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

06 Mar 2017, 10:44

Szkoda być niewolnikiem swojego samochodu, bo wygląd samochodu nie zrekompensuje nam nabijania się z tego jak "utrzymujemy" swoje auto :ok:
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

06 Mar 2017, 11:03

A tak na serio to podoba mi się wnętrze w fajniejszych wersjach, poza tym miałem Audi i było w pytę.
tsonga
Nowicjusz
 
Posty: 31
Przebieg/rok: 9tys. km
Auto: Nie mam