Poszukuję samochodu do ok 15 000pln

05 Lut 2010, 08:41

No fakt, ten Golf wygląda super, mi się też podoba, tylko dlaczego taka cena? Może się okazać że zajechany i tu jest problem :???: Moim prywatnym zdaniem, taka wersja powinna kosztować o wiele więcej od zwykłej. Trzeba zauważyć, że u nas przy tych autach są spore różnice w cenie za ten sam rocznik, często prawie 2 razy, tak samo z A3.

[link do AutoScout24 wygasł]

Sam kupiłbym sobie takie a3, tylko mi się wydaję ze tutaj trzeba mieć około 18 tyś, co jest sporą przesadą jak na takie auta, to samo tyczy się golfa. W tej cenie to można już dosyć ładne e39 kupić....

[link do AutoScout24 wygasł]
Tribul
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 223
Miejscowość: Z Polski

05 Lut 2010, 19:34

No i właśnie jest problem, bo żeby zobaczyć tego Golfa musiał bym całą polskę przejechać :neutral: Ale wizualnie jest naprawdę śliczny, może kupić coś taniej i zrobić remont silnika :idea: ?? :idea:
" Moc jest Bogiem- Prędkość nałogiem"
mateo189
Nowicjusz
 
Posty: 16
Miejscowość: Słupsk

05 Lut 2010, 20:30

Klakier napisał(a):No ale ten Golfik powiedziałbyś, że zajechany? Widać, że zadbany. Sam lakier prezentuje się bardzo dobrze. Sportowe fotele są wstawione. Felgi 18" chyba. Takie rzeczy nie są tanie i raczej nie wrzuca się ich do auta po to żeby zakatować silnik. Chociaż różne są scenariusze i jak najbardziej się zgadzam, że nie ma okazji. Jak fura jest dobra to musi swoje kosztować, ale warto by zobaczyć tego Golfa jak kolega ma niedaleko i by chciał...


No wiem, lakier prezentuje sie dobrze, mógł być też cały malowany :grin: Co do tego Golfa to jestem pewien że jest coś z nim nie tak. Nie taki silnik, felgi i w ogóle cała reszta za taką cenę. Gdyby był naprawdę ok to pewnie by poszedł w ciągu 2, 3 dni .

Możesz szukać jakiegoś 1.8 T, tylko może być ciężko, wiesz różnie ludzie cenią sobie samochód, ale u handlarza raczej na promocje nie licz, to jest jego chleb. Jak nie uda Ci się znaleźć tego silnika z turbo w takiej cenie to zawsze zostaje wersja bez doładowania, one są tańsze.
Tribul
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 223
Miejscowość: Z Polski

05 Lut 2010, 20:47

Bart258, jak plastiki w tym Golfie? Czytałem i sam zaobserwowałem, że łatwo ulegają zarysowaniu i nie są za bardzo trwałe.[/quote]




Zależy po jakim przebiegu i w jakim miejscu. Tragedią jest lewarek zmiany biegów. Mam na myśli tą osłonę skórzaną. Mam ją praktycznie przeźroczystą.


Słabym punktem jest też kierownica. Pewnie dlatego połowa golfów na allegro ma obszytą kierownicę :D Ale kierownica jest do zniesienia.


Ale z drugiej strony jeżeli popatrzymy np na to:


[link do oferty na Allegro wygasł]



Możemy stwierdzić TRAGEDIA. 160 tyś i już tak wytarta?!


Ale wszyscy wiemy że pewnie ten golf ma 350 tyś :)



Natomiast okolice Airbag, clima itp są wporządku.
Bart258
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 223
Miejscowość: okolice Krakowa

06 Lut 2010, 01:39

Bart258, a panele na drzwiach? Ten plastik co jest przy rączce i okolice elektrycznych szyb? Podobno stałą przypadłość, ale ważne, że jesteś zadowolony a auta bo to jest najważniejsze. Są ważniejsze rzeczy jak plastiki :D
Tribul, ten zwykły 1.8 sporo pali, ale chyba dobrze znosi gaz heh :)
Klakier
Początkujący
 
Posty: 237
Miejscowość: Płock

06 Lut 2010, 16:27

Klakier napisał(a):Bart258, a panele na drzwiach? Ten plastik co jest przy rączce i okolice elektrycznych szyb? Podobno stałą przypadłość, ale ważne, że jesteś zadowolony a auta bo to jest najważniejsze. Są ważniejsze rzeczy jak plastiki :D
Tribul, ten zwykły 1.8 sporo pali, ale chyba dobrze znosi gaz heh :)


No mój kumpel ma tego 1.8 zwykłego tyle że w a4 i pali mu tyle co mój :mrgreen: :shock:
Tribul
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 223
Miejscowość: Z Polski
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Z pasażerem w samochodzie mniej bezpiecznie?
    Rozproszenie uwagi kierowcy może stanowić poważne zagrożenie bezpieczeństwa jazdy. Nie bez wpływu na koncentrację podczas prowadzenia pojazdu pozostaje zachowanie innych osób obecnych w samochodzie. Nawet zwykła rozmowa ...
    BMW i3 Concept Coupe - bezemisyjny pojazd koncepcyjny
    Podczas światowej premiery BMW i3 Concept Coupe firma BMW Group pokazała dynamiczną i ekscytującą wersję bezemisyjnego pojazdu koncepcyjnego z segmentu ekologicznych samochodów klasy premium. Pojazd studyjny zaprezentowano ...

07 Lut 2010, 01:09

No właśnie mój ma w Passacie B5 i też masakra :mrgreen: A najgorsze, że dużo pali i nie ma osiągów takich jak np. u Ciebie...
Klakier
Początkujący
 
Posty: 237
Miejscowość: Płock

07 Lut 2010, 10:09

Ale jak bym się zdecydował na tego Golfa i on np wymagał remontu?? Np. zawieszenie, silnik lub turbina jakie są kwoty napraw i czy się w ogóle opłaca to zrobić?? pozdrawiam i dziękuje za wszystkie rady :grin: :grin:
" Moc jest Bogiem- Prędkość nałogiem"
mateo189
Nowicjusz
 
Posty: 16
Miejscowość: Słupsk

07 Lut 2010, 11:42

Szukaj takiego, którego nie trzeba będzie na poczatek remontować ;)
Kubuch
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2671
Miejscowość: Matplaneta
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Fiesta MK7 FL / Mini One
Silnik: 1,0 100 KM/1,6 90 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2013

07 Lut 2010, 18:22

mnie tez interesuje zakup audi a3 ale z silnikiem 1.9 TDI. mozecie cos doradzic? i czy zmiescilbym sie z dobrym egzemplarzem tez w tych 15- 16 k? prosze o pomoc.
harry56
Nowicjusz
 
Posty: 9
Miejscowość: biala

07 Lut 2010, 18:37

harry56 napisał(a):mnie tez interesuje zakup audi a3 ale z silnikiem 1.9 TDI. mozecie cos doradzic? i czy zmiescilbym sie z dobrym egzemplarzem tez w tych 15- 16 k? prosze o pomoc.





Za dobre A3 albo Golfa z silnikiem 1.9 tdi 130km trzeba minimalnie przygotować 20 k w mojej opinii :D W innym przypadku nie masz aż takiej pewności.
Bart258
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 223
Miejscowość: okolice Krakowa

07 Lut 2010, 19:13

tzn mi wystarczy wersja z 90KM i rok '99-'00 :)
harry56
Nowicjusz
 
Posty: 9
Miejscowość: biala

07 Lut 2010, 19:17

Bart258 napisał(a):Za dobre A3 albo Golfa z silnikiem 1.9 tdi 130km trzeba minimalnie przygotować 20 k w mojej opinii W innym przypadku nie masz aż takiej pewności.


No tak by trzeba było mieć. 15 tyś to na zwykłego benzyniaka. Przesadzone są moim prywatnym zdaniem ceny za te auta, fakt, są niezłe, szczególnie podoba mi się a3 ale czy to nie przesada? Przecież to pojazdy dla "ludu", takie Niemieckie maluchy :razz: Zamiast diesla to za 20 tyś kupiłbym fajna,młodszą na lepszym wypasie benzynkę w turbo :cool:

[ Dodano: Nie Lut 07, 2010 19:21 ]
harry56 napisał(a):tzn mi wystarczy wersja z 90KM i rok '99-'00


Nie ma szans. Za te 1.9 tdi wołają astronomiczne sumy, chyba że chcesz trupa.
Tribul
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 223
Miejscowość: Z Polski

07 Lut 2010, 20:10

ja sobie wyhaczylem jedno takie audi za 16900, i chcialbym z nim pojechac na przeglad, myslisz, ze jezeli nic nie znajdom co by bylo nie tak, to mimo wszystko moze sie okazac tan samochod gownem?;/
harry56
Nowicjusz
 
Posty: 9
Miejscowość: biala

07 Lut 2010, 20:22

harry56 napisał(a):ja sobie wyhaczylem jedno takie audi za 16900, i chcialbym z nim pojechac na przeglad, myslisz, ze jezeli nic nie znajdom co by bylo nie tak, to mimo wszystko moze sie okazac tan samochod gownem?;/


Hmm...oni Ci tam sprawdzą zawieche, klocki i tarcze, stan płynów i takie pierdy. Czy np kręcony licznik to już nie sprawdzą, blacharki chyba też. Jedź z kimś oblatanym w temacie tych diesli żebyś się w koszta nie wsypał z naprawą tego :???: Oczywiście na tą stację też warto pojechać, im więcej posprawdzają tym lepiej dla Ciebie.
Tribul
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 223
Miejscowość: Z Polski