POWAŻNY PROBLEM Z INSTALACJĄ GAZOWĄ

POWAŻNY PROBLEM Z INSTALACJĄ GAZOWĄ

11 Lut 2008, 23:17

Witam, mam dodge caravana 3.3l . Mam problem z instalacją gazową , na wolnych obrotach samochód szarpie i na skrzyżowaniach czasami zgaśnie. Na paliwie wszystko działa super. Prosił bym o szybką pomoc , bo ten smok mało nie pali :roll:
motox-gt
Nowicjusz

Miejscowość: polkowice

Re: Re: ======= POWAŻNY PROBLEM Z INSTALACJĄ GAZOWĄ =======

12 Lut 2008, 09:30

filtr gazu do sprawdzenia , a jeżeli przebieg na gazie już spory to prawdopodobnie parownik do wymiany lub remontu
74
Początkujący

Re: ======= POWAŻNY PROBLEM Z INSTALACJĄ GAZOWĄ =======

12 Lut 2008, 10:46

Zadzwoń do jakiegoś serwisu z instalacjami to wszystko Ci powiedzą przez telefon, ale też mi się wydaję, że to filtr. Pozdrawiam
Requiem for a Dream.
Piter
Stały forumowicz

Zdjęcia: 239
Miejscowość: Kłodzko
Prawo jazdy od: 15 03 2007
Auto: Audi A6 C5
Silnik: 1.9 TDI 131KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

12 Lut 2008, 11:36

Piter napisał(a):Zadzwoń do jakiegoś serwisu z instalacjami to wszystko Ci powiedzą przez telefon, ale też mi się wydaję, że to filtr. Pozdrawiam

mechamicy niemają czasu , a ja co nieco potrafie zrobić , tylko niewiem co i gdzie . Co do filtra to mowa o tym od powietrza ?
Bo jest troche dziurawy :o
motox-gt
Nowicjusz

12 Lut 2008, 12:32

motox-gt napisał(a):
Piter napisał(a):Zadzwoń do jakiegoś serwisu z instalacjami to wszystko Ci powiedzą przez telefon, ale też mi się wydaję, że to filtr. Pozdrawiam

mechamicy niemają czasu , a ja co nieco potrafie zrobić , tylko niewiem co i gdzie . Co do filtra to mowa o tym od powietrza ?
Bo jest troche dziurawy :o

to nie ten filtr, filtr gazu jest duuużo mniejszy
w starszych instalacjach był przed parownikiem (pod elektrozaworem gazowym) w nowszych jest na parowniku (najczęściej u góry parownika dekielek przykręconty 3 śrubami)
nie zapomnij przed rozkręcaniem zamknąć gazu przy butli
powodzenia
74
Początkujący

12 Lut 2008, 16:06

o co z resztkami gazu pod maską ?
motox-gt
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

[C] C4 II 1,6/Focus mk3 1,6/Astra J 1,6/Auris I 1,33/Golf VI 1,6 [C] C4 II 1,6/Focus mk3 1,6/Astra J 1,6/Auris I 1,33/Golf VI 1,6
    Podstawowe kryteria zestawienia: - hatchback segmentu C - silnik benzynowy o mocy ok. 110KM - manualna skrzynia biegów - modele z okolic 2011 roku Wytypowane modele do zestawienia: - Citroen C4 II 1,6 - 120KM - Ford ...
    Hyundai i20 1,0 T-GDi MT o mocy 100 KM Hyundai i20 1,0 T-GDi MT o mocy 100 KM
    Hyundai i20 posiada silnik benzynowy generujący równe 100 KM o pojemności jednego litra i tym samym umożliwia on sprint do "setki" w czasie 10,7 sekundy. Napęd przekazywany jest za pomocą manualnej skrzyni biegów ...

• Re: ======= POWAŻNY PROBLEM Z INSTALACJĄ GAZOWĄ =======

12 Lut 2008, 19:12

Samo szarpanie nie musi oznaczać brudnego filtra gazu. Ważny jest też filter powietrza, trzeba go regularnie wymieniać, nie mówiąc o świecach. U mnie też był taki problem. Byłem w serwisie w którym instalacja była zakładana, ustawili komputerowo. Na początku było ok, ale po paru dniach znów to samo co u ciebie. W końcu sam ustawiłem go, przy parowniku powinny być dwie śruby, jedna okrągła, druga sześciokątna i to właśnie tą spróbuj (jeśli jest u Ciebie to ).Najpierw ją przekręć w kierunku zakręcania a później odkręcając będziesz słyszał czy silnik równo pracuje. Możesz spróbować jeśli masz smykałkę do majsterkowania. Powodzenia
    Badbit
    Początkujący

12 Lut 2008, 19:35

Jeżeli znasz się na tym cos niecoś i wiesz,co gdzie jest,to na początek sprawdz świece zapłonowe(czy są czyste,a jak nie to trzeba wyczyścić szczotką stalową),oraz odstep elektrod.Jeżeli były dawno temu wymieniane,to czas wymienić.Jeżeli w samochodzie jest instalacja gazowa,to przyjmuje się,że świece należy wymieniać o połowę okresu wcześniej niż zaleca producent dla zasilania benzynowego.Musisz tez sprawdzić przewody WN,czy nie mają przebicia.Do sprawdzenia jest też filtr powietrza.Wszystko to dotyczy tylko problemów z gazem.Jezeli te same problemy są równiez na benzynie,nalezałoby jeszcze sprawqdzić kąt wyprzedzenia zapłonu.
    Jak to wszystko będzie ok,trzeba zając się samą instalacją gazową.Trzeba by było wymienić filterek gazu i jak się nic nie poprawi,to trzababy zając się remontem parownika i jego regulacją.Warto tez podłączyć sie po komputer i sprawdzić ustawienia komputera gazowego.
    Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
    Nie pomagam na PW
    MotoAlbercik
    Moderator
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
    Miejscowość: Tychy
    Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
    Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Terenowy
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2000