Prawidłowa pozycja za kierownicą

31 Gru 2008, 22:00

ja mam takie pytanie
jak siedzicie w swoich furach?
leżycie? jak ustawiacie sobie odległość fotela, pochylenia oparcia, wysokość fotela
optymalna pozycja to taka jak sie widzi maske przednią czy nie?
jak ustawiam tak fotel jak piszą tz noga lekko zgięta przy nacisnięciu sprzęgła i oparcie tak zebym nadgarstek mial na godz 12:00 to jest mi niewygodnie i strasznie ciasno i jakosc bardzo wyprostowany jestem i mi sie źle jezdzi, zauważylem ze niektórzy jeżdzą na pół leżąco ze nie widzą maski
powinno sie widziec zza kierownicy maskę chodziaż troszeczkę czy niekoniecznie?
piotrauto
Stały forumowicz
 
Posty: 1931

01 Sty 2009, 16:21

Za kierownicą powinno się siedzieć tak,żeby było wygodnie prowadzić samochód.Ręce na kierownicy trzeba trzymać swobodnie,ale pewnie - nie może być tak,że trzymasz je wyprosotowane w łokciach i naciągnięte,a ruchy nimi podczas kręcenia kierownicą przypominają ruchy paralityka.To samo dotyczy nóg na pedałąch.Nie ma określonej zasady,ponieważ jeden kierowca jest niski inny wysoki.Jeden jest chudy,drugi troszkę grubszy.No i samochody też są różne - w jednym jak się siedzi to widać maskę,a w innym tej maski nie widać.Zawsze jednak nalezy zwrócić uwagę na wysokość ustawienia zagłówków,bo one mają kluczową rolę podczas stłuczki bądz wypadku.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

01 Sty 2009, 21:29

Ja jeżdżę raczej na siedzącą, a nie na leżąco. Plecy przylegają mi do fotela niezależnie jak manewruję kierownicą, noga na sprzęgle jest zgięta.

Tak się nauczyłem, tak mi wygodnie i wydaje mi się, że prawdą jest, że w ten sposób lepiej wyczuć auto. Bo czuję go plecami i lewą nogą opartą na podstawce.

Faktem jest też, że fotele kubełkowe są wygodniejsze i lepiej w nich znosić trudy podróży.
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3725

02 Sty 2009, 00:24

A ja w cc siedzę tak, że kolanami prawie dotykam kierownicy :P gdybym siedział dalej to niestety bym kierownicy nie dosięgał, bo jestem dość wysoki :D
Ostrożność nie jest tchórzostwem.
Lekkomyślność nie jest bohaterstwem.
Martoro
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 831
Miejscowość: Świętochłowice

02 Sty 2009, 12:20

Martoro napisał(a):A ja w cc siedzę tak, że kolanami prawie dotykam kierownicy :P gdybym siedział dalej to niestety bym kierownicy nie dosięgał, bo jestem dość wysoki :D

Znam ten ból, bo też miałem CC i też mam słuszny wzrost. Mało tego kierownicę miałem czy ubrudzoną, czy mi się wycierała, bo doczyścić nie mogłem i na jasnych spodniach, na lewej nodze miałem ciemny znak od kierownicy :wink:
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3725

02 Sty 2009, 13:51

maskę sie powinno zza kierownicy widziec czy nie?
piotrauto
Stały forumowicz
 
Posty: 1931
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Lexus ES po tuningu TRD
    Nowy Lexus ES zadebiutował oficjalnie dopiero pół roku temu, a japoński oddział Toyota Racing Development przygotował już kilka interesujących elementów pozwalających na zarówno optyczny, jak i mechaniczny ...

02 Sty 2009, 14:13

W niektórych samochodach widać, w niektórych nie.
menajev
Początkujący
 
Posty: 115
Prawo jazdy: 01 01 2001

02 Sty 2009, 14:30

ale mozna sobie ustawic siedzenie i pytanie jak ustawic zeby bylo widac maskę czy nie? lepiej ustawic sobie siedzenie bardziej pionowo i wyzej czy nizej i rozłożyć
piotrauto
Stały forumowicz
 
Posty: 1931

02 Sty 2009, 15:51

W niektórych widać, w innych nie. Czy to takie trudne?
Jeżeli masz samochód w którym nie widać maski, to jak się podsuniesz blisko to będzie źle.
Kapujesz, czy nie bardzo?
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3725

02 Sty 2009, 16:13

niema takiego auta zeby maski nie widać, czyba ze w nim leżymy, przeciez zawsze mozna fotel dac do góry
piotrauto
Stały forumowicz
 
Posty: 1931

03 Sty 2009, 00:40

Peugeot 206, Fiat Bravo, Fiat Marea. Takie proste przykłady.
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3725

03 Sty 2009, 10:28

W Grande Punto też ciężko o zauważenie maski
Ostrożność nie jest tchórzostwem.
Lekkomyślność nie jest bohaterstwem.
Martoro
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 831
Miejscowość: Świętochłowice

03 Sty 2009, 12:08

Peugeot 206, Fiat Bravo, Fiat Marea. Takie proste przykłady.

przeciez 206 to male autko miejscie a w bravo, brava, marea maski nie widać? przeciez one wielkie nie są ja koparcie sobie ustawimy bardziej na siedząco to tez maski nei widać
no i jak maski nie widać to jak manewrujecie na parkingu, placu
piotrauto
Stały forumowicz
 
Posty: 1931

03 Sty 2009, 13:18

piotrauto napisał(a):przeciez 206 to male autko miejscie a w bravo, brava, marea maski nie widać? przeciez one wielkie nie są ja koparcie sobie ustawimy bardziej na siedząco to tez maski nei widać

Nie widać.
no i jak maski nie widać to jak manewrujecie na parkingu, placu

Normalnie, na czuja. To jest bardzo proste.
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3725

03 Sty 2009, 14:08

W większości aut maski nie widać, siedzi się i ma się wyobraźnię ile ona jest do przodu i na boki i tak się manewruje, można też zainstalować sobie parktronika (ja mam osobiście tylko z tyłu bo w sedanie jakoś tak ciężko mi wyliczyć ile mam jeszcze miejsca z tyłu a dzięki niemu parkuje na 10-30cm.)

Maskę najlepiej widać w ciągnikach i tam się super manewruje 2cm nawet od przeszkody :P.
<b>don't stop tryin'
one day you
you will flyin'
qki007
Stały forumowicz
 
Posty: 1054
Zdjęcia: 9
Miejscowość: Zamość