Problem podczas przyspieszania

Problem podczas przyspieszania

04 Sty 2016, 14:18

Witam. Od jakiegoś tygodnia mam problem z moim Renault Megane II (benzyna 1.6). Mianowicie podczas przyspieszania samochód zaczyna strasznie szarpać - coś podobnego jakby się paliwo kończyło. Samochód cały się trzęsie jakby zaraz miały koła odpaść. Na początku właśnie myślałam, że coś z kołem się stało ale okazało się, że kiedy samochód jest na "luzie" nie ma żadnego problemu. Na jakimś innym forum wyczytałam, że problem może tkwić w potencjometrze przepustnicy. Niestety w ogóle się na tym nie znam, a zanim udam się do mechanika chciałam sięgnąć po radę od bardziej doświadczonych osób.
Pozdrawiam i liczę na jakąkolwiek pomoc.
madzia89
Obserwowany

Prawo jazdy od: 07 10 2010
Auto: Renault Megane II
Silnik: 1.6 16V 115KM
Paliwo: Benzyna

Re: Problem podczas przyspieszania

05 Sty 2016, 10:46

Ja bym w ciemno wymienił filtr paliwa. Kolejna sprawa, to gdzie tankujesz paliwo - Orlen, Schell, BP, czy na jakiś małych, nieznanych stacyjkach? Jakośc paliwa, szczególnie w zimie ma znaczenie.
Jak nie pomoże wymiana filtra paliwa, to warto sprawdzić ciśnienie paliwa i podłączyć się pod komputer celem diagnostyki pracy silnika - dobry mechanik wykryje, co go boli.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

Re: Problem podczas przyspieszania

05 Sty 2016, 15:18

No i przewody zapłonowe.
PhantomASA1
Forumowicz VIP

Miejscowość: Z prawdy :)
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jak czytać etykietę na oponach? Jak czytać etykietę na oponach?
    Etykieta opony jest cechą opon pojazdów mechanicznych. Producenci opon dla samochodów osobowych, lekkich i ciężkich samochodów ciężarowych, od listopada 2012 zobowiązani są do podania na naklejce lub ...
    Gelber Engel - nagroda dla Audi A3 za doskonałą jakość Gelber Engel - nagroda dla Audi A3 za doskonałą jakość
    Niemiecki automobilklub ADAC, spośród 52 samochodów, wybrał Audi A3 zwycięzcą kategorii "jakość" tegorocznej edycji nagrody "Gelber Engel". Wyniki konkursu opierają się na sporządzanej przez ADAC statystyce ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Trial Lędziny 2014 czerwiec
      Mercedes W123 Coupe
      Car audio, video 2007
      Polaris Ranger RZR, tył