Problem z otworzeniem pilotem i odpaleniem auta - Micra K12 2003

09 Gru 2021, 10:59

Witam serdecznie,
jestem właścicielką nissana micry k12 2003 r. 1.2 benzyna.
Dzisiaj udając się do garażu, miałam problem z otworzeniem samochodu z pilota, więc ściągnęłam osłonkę i otworzyłam z kluczyka. Aczkolwiek po włożeniu kluczyka do stacyjki kompletnie żadna kontrolka mi się nie zapaliła, światła żadne nie działają ani radio. Zmierzyłam miernikiem napięcie na aku i pokazało mi zaledwie 2,93. Czy dobrze domniemam, że mam aku do wymiany? Na dalszą samodzielną diagnostykę brakuje mi pomysłów. Jeszcze mam pomysł, aby poprosić kogoś o odpalenie za pomocą krokodylków.

Będę wdzięczna za każdą POTRZEBNĄ informację.

Pozdrawiam i życzę miłego dnia, Ewelina.
Ewelina93
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 28 05 2015
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Nissan Micra K12
Silnik: 1.2
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

09 Gru 2021, 11:53

Ewelina93 napisał(a):Zmierzyłam miernikiem napięcie na aku i pokazało mi zaledwie 2,93
Akumulator do wymiany i nie zalecam tu odpalania na kable bo może być on uszkodzony wewnętrznie. To bardzo niskie napięcie, powinno być powyżej 12V w okolicach 12,4V.

Akumulatora z tak niskim napięciem raczej nie da się uratować i pozostaje tylko wymiana.
Ewelina93 napisał(a):miałam problem z otworzeniem samochodu z pilota, więc ściągnęłam osłonkę i otworzyłam z kluczyka. Aczkolwiek po włożeniu kluczyka do stacyjki kompletnie żadna kontrolka mi się nie zapaliła, światła żadne nie działają ani radio
Dokładnie to wina zbyt niskiego napięcia na akumulatorze.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9741
Zdjęcia: 34

09 Gru 2021, 12:04

Czyli coś tam moja głowa dobrze sobie poradziła ze wszystkim i mogę być z siebie dumna :D Dziękuję za potwierdzenie mojej wstępnej, babskiej diagnostyki :D Na urodziny podaruję sobie nowy aku w takim razie ;p
Ewelina93
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 28 05 2015
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Nissan Micra K12
Silnik: 1.2
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

09 Gru 2021, 12:44

Ewelina93 napisał(a):Czyli coś tam moja głowa dobrze sobie poradziła ze wszystkim i mogę być z siebie dumna
Oczywiście :wink: diagnoza trafna :)

Ewelina93 napisał(a):Na urodziny podaruję sobie nowy aku w takim razie ;p
Nie wiem kiedy masz urodziny ale nowy akumulator warto by było jakoś na dniach żebyś mogła poruszać się samochodem.

Jak byś miała problem z wyborem akumulatora to napisz jaki tam miałaś obecnie w samochodzie chodzi o jego oznaczenia i wartości [Ah] oraz [A]. Watro też sprawdzić dokładnie wymiary żeby nowy nam się zmieścił bez problemu.

Widzę że do tego silnika w Micra K12 polecają akumulator o wartościach 44[Ah] i min 360[A] (tu im więcej tym lepiej bo to prąd rozruchowy).
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9741
Zdjęcia: 34

09 Gru 2021, 13:29

Należałoby panowie wspomnieć, że po wymianie aku, należy zrobić pomiar prądu pobieranego z aku przy wyłączonych wszystkich odbiornikach. Taki spadek napięcia oznacza albo tylko uszkodzony aku, albo że coś zeżarło prąd z niego. I po założeniu nowego, problem się powtórzy. No i standardowo nalezy zmierzyć napięcie ładowania oraz sprawdzić czy prawidłowo działa kontrolka ładowania aku.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...
    Wystawa "Od 0 do 100" w Audi museum mobile
    Wystawa "Od 0 do 100", prezentowana w Audi museum mobile w Ingolstadt, ukazuje moment, w którym marka Audi weszła na stałe do segmentu aut klasy wyższej. Tym momentem, bardzo znaczącym w historii koncernu AUDI AG, ...