Qltura na drodze..

31 Gru 2015, 14:21

Na drogach spotykamy się nie tylko z chamstwem, agresją, wymuszaniem pierwszeństwa... :x
Czasem warto pomysleć trochę o innych użytkownikach, pomóc, poczekać.. minimum empatii i .. żyje się lepiej.!! :ok: :ok:

[Aby zobaczyć film musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]



Jak widać - od 0:04 juz autobus stoi i czeka na wjazd.. pół minuty czekał.. :no:
silvo44
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2893
Miejscowość: Olkusz
Prawo jazdy: 01 09 1983
Auto: TOYOT YARIS III
Silnik: 1,0
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2011

31 Gru 2015, 14:40

silvo44 napisał(a):Czasem warto pomysleć trochę o innych użytkownikach, pomóc, poczekać.. minimum empatii i .. żyje się lepiej.!

To prawda, ale niewielu kierowców tak myśli. Dla nas czasem to 5 sekund, a nawet mniej żeby innych przepuścić.
ArteK
Forum Samochodowe
 
Posty: 5289
Zdjęcia: 11483
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy: 12 12 1996
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Toyota Auris TS Hybrid, Yaris
Silnik: 1.8 Hybrid, 1.3 VVTi
Paliwo: Hybryda
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2016

31 Gru 2015, 14:53

Tak uczę.. :yes: :yes:
Może cokolwiek zostanie chociaz w co drugim kursancie.. :ok: :ok:
To już będzie sukces.. :yes:
silvo44
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2893
Miejscowość: Olkusz
Prawo jazdy: 01 09 1983
Auto: TOYOT YARIS III
Silnik: 1,0
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2011

05 Lut 2016, 12:33

Wielu kierowców wyłącza myślenie w czasie jazdy i nie mam tu na myśli żadnego przytyku, po prostu prowadzą automatycznie - "mam pierwszeństwo, to jadę".

Ostatnio jednak zaczyna się to trochę zmieniać na lepsze, może właśnie dzięki empatycznym instruktorom :ok:
AdamskiJan
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 15
Prawo jazdy: 25 02 1996
Przebieg/rok: 7tys. km
Auto: Nie mam

16 Lut 2016, 12:44

nie rozumiem w czym jest problem, żeby chwile poczekać i puścić autobus. A potem Ci kierowcy, którym przyjdzie do używania komunikacji miejskiej się wkurzają, że jazda trwa za długo i wszędzie są spoźnieni
olasen
Nowicjusz
 
Posty: 8
Miejscowość: Sosnowiec
Auto: Opel Astra

08 Mar 2016, 14:41

A najczęściej wymieniana przyczyna?
"Spieszy mi się do..." - taka prawda.
I przez to nie dość, że często okazujemy brak kultury i nie ustępujemy pierwszeństwa to jeszcze stwarzamy albo znajdujemy się w niebezpieczeństwie.
zisaw5
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 10
Miejscowość: Łódź
Prawo jazdy: 16 07 2006
Przebieg/rok: 7tys. km
Auto: Skoda Fabia
Silnik: 1.4 16v
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2005
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne


14 Mar 2016, 12:07

niestety coraz mniej kierowców myśli na drogach, aż dojdzie do nieszczęścia i wtedy włącza się lampka że trzeba było pomyśleć, a i młodzi kierowcy chcą pokazać co potrafią (bezmyślnie)
AdamskiJan
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 15
Prawo jazdy: 25 02 1996
Przebieg/rok: 7tys. km
Auto: Nie mam

24 Cze 2016, 11:54

strasznie irytuje mnie takie chamstwo na drodze i brawura. Ostatnio przez takich młodzików z typowego BMW musiałem wykonać szybki manewr i uderzyłem w znak drogowy. W sumie nic poważnego się nie stało ale nie ryzykowałem dalszej jazdy tylko zadzwoniłem po firmę Besthol z Wawy bo potrzebna byla laweta.
Od razu przy okazji poprosiłem żeby zajęli sie układem klimatyzacyjnym, który mi szwankował i naprawili raz dwa.
kryształ