Radio internetowe w samochodzie

17 Mar 2015, 00:46

Mam takie pytanie.
Dałoby się jakoś wykombinować żeby odbierać radio internetowe w samochodzie?
Mam w telefonie bezprzewodowy internet dobrej jakości i ściągniętą aplikacje radia internetowego open fm.
Moje radio samochodowe jest bardzo stare (ma tylko wejście na kasety), więc prawdopodobnie musiałbym wymienić radio.
Konkretnie, chodzi o to żeby dźwięk z telefonu odtwarzał się w głośnikach samochodu. Jest takie coś wykonalne ? Może jakiś transmiter ? Najlepiej by było jakby się dało zrobić jakieś połączenie bluetoothem ale jak to miałoby być bardzo drogie to może być i połączone kablem.
Z góry dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam.
szymek6786
Nowicjusz
 
Posty: 45
Prawo jazdy: 04 12 1996
Auto: Nie mam

17 Mar 2015, 09:21

Musiałbyś kupić transmiter fm. Ale czy warto...Jakość muzyki jest...Albo inaczej - nie ma jakości muzyki...
Naprawdę lepiej wydać te 150 czy 200 zł na nowe radio niż kombinować z transmiterem. Tym bardziej, że masz radio na kasety, czyli ma już dość sporo latek. Kasety już dawno przeszły do lamusa. Nawet płyty CD przechodzą do lamusa i jest coraz mniej sprzętu do samochodu na płyty CD.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

26 Mar 2015, 07:57

Też jestem zdania,ze do kwoty 200zł kupisz dobre rado gdzie i jakość muzyki,brzmienia będzie znacznie wyższa niż w przypadku transmitera,swego czasu była na nie po prostu moda.
MotoAutko
Początkujący
 
Posty: 181
Prawo jazdy: 14 03 2002
Auto: Seat Leon 1.6
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

26 Mar 2015, 12:17

Niedawno w Biedronce było radyjko do 200 stówek z USB, SD, AUX.. Firmowe - Blaupunkt..
silvo44
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2893
Miejscowość: Olkusz
Prawo jazdy: 01 09 1983
Auto: TOYOT YARIS III
Silnik: 1,0
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2011

25 Cze 2015, 00:29

transmiter fm to urządzenie marnej jakości najczęściej ma kilka częstotliwości zaprogramowanych czasem pełny zakres FM, słabe w kontakcie ze stacjami radiowymi o silnym sygnale. Po co kombinować jak radioodtwarzacze są tanie [reklama]
MateuszFan
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 09 09 1988
Przebieg/rok: 9tys. km
Auto: audi a4
Silnik: 1.4
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2006
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Honda NSX 2015 - druga generacja
    W 2015 roku do gry powróciła Honda NSX, którą można było oglądać na Tokyo Motor Show w wersji produkcyjnej. Druga generacja NSX otrzymała lekkie nadwozie i nowy, montowany wzdłużnie, 3,5-litrowy silnik V6 twin ...