Radio KENWOOD KDC-7090R, głośniki i subwoofer

Radio KENWOOD KDC-7090R, głośniki i subwoofer

10 Wrz 2013, 21:21

Witam,

Mam wielką prośbę o pomoc przy zrobieniu w miarę dobrego car audio w moim pierwszym samochodziku :) Otóż mam w miarę dobre radio (bynajmniej tak mi się wydaje) jakim jest KENWOOD KDC-7090R (specyfikacja : http://www.audiophile.pl/p/59_kenwood_kdc-7090r) Jedynym problemem z radiem jest to, że musiałbym wymienić taśmę za ok. 70-100zł wraz z robocizną. Oprócz tego planuję kupić 2 głośniki do przodu w drzwi i ewentualnie 2 z tyłu (czytałem, że z tyłu nie zawsze opłaca się wkładać głośników, bo psują brzmienie-czy to rzeczywiście prawda?) Myślałem też nad używanym subwooferem typu Blaupunkt EMB 1200 z nominalną mocą ciągłą 150WATT. Czy radio utrzyma taki subwoofer i 2/4 głośniki? Jakie głośniki moglibyście polecić do mojego Suzuki Swift na takim radyjku, i czy będzie to w miarę dawało dobre brzmienie? Na głośniki chciałbym wydać jak najmniej, mogą być używane, aby tylko jakość dźwięku na codzienną jazdę była dobra, czy zmieszczę się w 200zł (same głośniki), bo suba mogę kupić od kolegi za 150zł-warto?

Dzięki wielkie z góry za pomoc
Pozdrawiam
kamix6
Nowicjusz

Auto: Swift 98r

Re: Radio KENWOOD KDC-7090R, głośniki i subwoofer

11 Wrz 2013, 06:51

Samo radio nie da ci tego co wzmacniacz,ja osobiście wolał bym suba,u siebie mam 4 głośniki fabryczne do tego tuba głośnik o średnicy 20cm jbl i wzmacniacz boschmann,jak dla mnie w zupełności wystarcza.
jacekmb1
Nowicjusz

Re: Radio KENWOOD KDC-7090R, głośniki i subwoofer

11 Wrz 2013, 13:08

OK, więc na początek kupię 2 głośniki które podłączę pod te radyjko. Znajdę jakieś w miarę dobre głośniki w cenie po ok. 70zł za sztukę? Mógłbym prosić o jakiś konkret, polecenie jakiegoś modelu który jest w miarę opłacalny?
kamix6
Nowicjusz

Auto: Swift 98r
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Koncepcyjne crossovery Toyoty od R-SC do C-HR Koncepcyjne crossovery Toyoty od R-SC do C-HR
    Crossover Toyoty oparty na C-HR Concept to najnowszy produkt japońskiego koncernu. Auto trafi na rynek w połowie tego roku, jednak jego historia sięga 15 lat wstecz, kiedy zadebiutował koncept R-SC. Wciąż nie wiemy, jak będzie ...
    Lexus LC luksusowe coupe otrzymało pakiet tuningowy TOM’S Racing Lexus LC luksusowe coupe otrzymało pakiet tuningowy TOM’S Racing
    Japońska firma tuningowa TOM’S Racing opracowała zestaw akcesoriów do tuningu luksusowego coupé Lexus LC. Jak można zauważyć na zdjęciach opublikowanych na oficjalnym profilu firmy, dodatki aerodynamiczne ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Wyścig żużlowy, J.Hampel
      received 837351286432766
      Mitsubishi i-MiEV Evolution
      Master Truck