RAV4 czy Sportage

25 Sie 2021, 11:08

Witam Szanowne Grono :)

mając do dyspozycji ok. 100-110 tys. PLN budżetu co byście wybrali - używaną Rav4 czy nowego Sportage (oba koniecznie z napędem AWD).
Rav4 (IV generacji) z benzyną 2.0 kusi niezawodnością, z drugiej strony Sportage dostaje 7 letnią gwarancję. Toyota byłaby z przebiegiem ok. 70-90kkm, Kia "nówka funkiel". Toyotę kupowałbym w programie "Pewne używane". Wiem, że jest trochę drożej, ale przynajmniej jest większa pewność, że auto nie będzie miało feleru (no i dostaję 12m gwarancji).
Myślałem jeszcze o Mitsu Outlanderze, ale trochę boję się skrzynii CVT.
Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

Pozdrawiam!
Paffcio
Nowicjusz
 
Posty: 4

26 Sie 2021, 07:55

Dużo jeździsz? Więcej po mieście? W tym budżecie można trafić już RAV4 hybrydowe.

Oba samochody są warte uwagi. Przy Sportage w jaki silnik celujesz? Rozumiem, że oba auta rozważasz w automacie?
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

26 Sie 2021, 08:59

Po mieście auto będzie jeździć niewiele, głównie wypady w plener, od czasu do czasu dłuższe wyjazdy. Wyższe zawieszenie i AWD jest konieczne z racji tego, że nie zawsze jeździmy z żoną po gładkim asfalcie ;-)
Oczywiście mam pełną swiadomość, że wymienione samochody do offroadu się nie nadają i ja takowego uprawiać nie chcę.
Co do skrzyni, to wolałbym manuala. Hybrydy nie chcę - AWD w toyotowej hybrydzie bardzo kiepsko się sprawuje.
U mnie największym dylematem jest awaryjność, a tu nie do końca jestem przekonany do Kia Sportage. Rav4, choć używany powinien być chyba lepszy...
Paffcio
Nowicjusz
 
Posty: 4

26 Sie 2021, 09:43

Paffcio napisał(a):Po mieście auto będzie jeździć niewiele, głównie wypady w plener, od czasu do czasu dłuższe wyjazdy.
Ok, więc napęd konwencjonalny będzie lepszy :)

Paffcio napisał(a):Rav4, choć używany powinien być chyba lepszy...
Teoretycznie tak.

Patrzyłeś może jeszcze Hyundaia Tucsona np. [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] Nie będzie to nowe auto w tym budżecie ale można trafić w miarę świeże i moim zdaniem to bardzo dobra opcja.

Paffcio napisał(a):U mnie największym dylematem jest awaryjność, a tu nie do końca jestem przekonany do Kia Sportage.
Przy przebiegach które robisz myślę że przez najbliższe pięć lat nie będziesz miał problemów.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

26 Sie 2021, 09:51

Tucson też fajny :) Tylko że skrzynia automat... ale przemyślę sprawę :)

"Przy przebiegach które robisz myślę że przez najbliższe pięć lat nie będziesz miał problemów."
no właśnie... kumpel miał kiedyś Corollę, jeździł nią 14 lat bez żadnych "przygód" :o :D Ale to była jeszcze inna Toyota, bo z końca lat 90'tych
Paffcio
Nowicjusz
 
Posty: 4
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Mitsubishi Mirage debiutuje w Japonii
    Nowy Mitsubishi Mirage to globalny, nieduży samochód, który z założenia jest paliwooszczędny, niedrogi i kompaktowy (łatwy w prowadzeniu), czym spełniać ma wszelkie wymagania stawiane kompaktom zarówno ...