Ravka ciężko rozpala na rozgrzanym silniku/dwumas...

Ravka ciężko rozpala na rozgrzanym silniku/dwumas...

25 Sie 2014, 19:36

Problem dotyczy RAV4 z silnikiem 2.0 D4D 116KM.
Silnik ma problem ze startem na ciepło tzn. trzeba długo kręcić rozrusznikiem żeby załapał :(
Na zimnym i średnio nagrzanym odpala normalnie, gorzej po dłuższej trasie...

Samochód oddałem do serwisu żeby sprawdzili komputer ale niestety żadnych usterek nie wskazywał. Komputer diagnostyczny sprawdził wtryskiwacze i póki co są w dobrym stanie.

Mechanik sprawdzający samochód zwrócił uwagę na dziwną pracę sprzęgła i drgania przenoszone przez silnik podczas ruszania. Diagnoza - uszkodzony docisk.
Po rozebraniu silnika okazało się, że koło dwumasowe jest tak rozwalone, że sprężyny zrobiły dziurę w obudowie i wryły się głęboko w koło zębate. ( widziałem to )

Mam teraz dylemat czy kupić oryginalny zestaw z dwumasą za 1900 zł czy sztywniak za 900 zł.
Mechanik kręci nosem na sztywne koło, montował już klientowi i twierdzi, że jednak przenosi wibracje i trzeba startować z wyższych obrotów bo inaczej trzęsie budą.

Rozpisałem się ale nie o to głównie mi chodzi :lol:
Męczy mnie te ciężkie rozpalanie...czy jego przyczyną mogło być zużyte koło dwumasowe ?
Ev5
Obserwowany

Auto: Toyota Rav
Silnik: 2.0 D-4D
Paliwo: Diesel
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2005

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Dwa egzemplarze Audi R18 e-tron quattro na FIA WEC, Bahrajn Dwa egzemplarze Audi R18 e-tron quattro na FIA WEC, Bahrajn
    Od następnej rundy FIA WEC w Bahrajnie w wyścigach wezmą udział dwa egzemplarze Audi R18 e-tron quattro. Będzie to pierwszy start prototypowego pojazdu marki Audi na piaskach pustyni. Jazda nocą i wysokie temperatury to ogromne ...
    Warsztat lutniczy na kółkach na bazie modelu Nissana NV200 Warsztat lutniczy na kółkach na bazie modelu Nissana NV200
    Dwie firmy ze stanu Tennessee podjęły współpracę nad stworzeniem modelu Gibson/Nissan NV200 TM Compact Cargo, który został zaprezentowany podczas międzynarodowych targów motoryzacyjnych w Nowym Jorku. ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      Infiniti Q50
      S2020005
      Subaru Impreza STI