Renault Laguna 2 FL - odcięcia mocy i drgania

19 Lis 2023, 21:12

Cześć, jakiś miesiąc temu kupiłem poliftową Lagunę 2 GT, silnik 2.0T 204km z gazem Lovato. Po kupnie wiadomo od razu oleje, rozrzad i serwis LPG, mechanik mówił że mechanicznie wydaje się super bo ma moc, wycieku oleju nie znalazł choćby najmniejszego, gazownik też mile zaskoczony ze ładnie wszystkie parametry trzyma instalacja. W czym problem? Problem polega na tym że auto bardzo sporadycznie przy przyspieszaniu kompletnie odcina mu moc, dosłownie tak jakbym puścił pedal gazu. Dzieje się tak na ułamek sekundy, a później wszystko jest dobrze, z kolei dziś gdy to się stało dodatkowo silnik zaczął przenosić odczuwalne drgania na budę które czuć w zakresie obrotów jalowych do jakiś 1200, powyżej drgań nie ma, na gazie jak i benzynie tak samo, jalowe obroty trztma równe. Jakieś sugestie co można sprawdzić? Cewki ? Któraś z poduszek silnika ? Auto nie pokazuje żadnego błędu.
zinuu123
Początkujący
 
Posty: 50
Prawo jazdy: 11 08 2016
Auto: Daewoo Matiz
Silnik: 0.8
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

19 Lis 2023, 21:23

skoro odbiera moc to co mają poduszki do tego?

takie usterki to są najgorsze bo nigdy nie wiadomo co to jest i trzeba szukać.
Możliwe że elektronika/któryś z czujników może
tysiace możliwości.

A kupiłeś prywatnie od kogoś?
Może zapytaj sprzedającego :lol:
chyba ze auto sprzedał i już zablokował Twój numer :lol:
toyman40
Stały forumowicz
 
Posty: 1286

19 Lis 2023, 21:34

Myślę że drgania a odcinki mocy nie są ze sobą powiązane, mie mylę. Kupiłem prywatnie, sprzedający wiedział tylko o sporadycznie wyskakującym błędzie "check emissions", który po paru godzinach sobie sam znika, lub po wykasowaniu go najprostsza aplikacja na telefon z modułem OBD na Bluetooth. Wiem że jest to od drugiej sondy że katalizator już może być zużyty, choć wątpię że to ma wpływ na odcinki mocy.
zinuu123
Początkujący
 
Posty: 50
Prawo jazdy: 11 08 2016
Auto: Daewoo Matiz
Silnik: 0.8
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999