Reprezentatywny samochod do 35tys.

22 Paź 2013, 14:33

Zalety są, pewnie bym się zauroczył ale za bardzo lubię motoryzację, żeby to zrobić. Po prostu ktoś kto zna temat motoryzacji prędzej wyśmieje kogoś w Audi RS4 LPG niż będzie podziwiał jak to zapierdziela.
Nawet głupie Twingo RS czy Fieste ST, czy Golfa GTi bym nie zagazował.

Niektórzy potrafią się pogodzić z tym, że nie stać ich na Pb, a nie udawać kogoś bogatego z V8 pod maską z LPG ;) Przynajmniej tacy ludzie szanują "mocną" motoryzację.
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

22 Paź 2013, 21:08

Przepraszam lecz bylem troszku zajety!
Zreszta wiekszosc czasu i tak siebie nawzajem krytykowaliscie niz skupialiscie sie na odpowiedziach na moj temat wiec nic straconego.
Nie szukam samochodu sluzbowego lecz samochodu ktorym na codzien bede pokonywal male trasy i raz na 2-3 miesiace lecial 1500 do polski i spowrotem.
Co do kosztow utrzymania, no niestety. Benzynka 1.2 to nie silnik a purkawka. Zagazowac 4 litrowke czy 2 litrowke to dla mnie roznicy nie robi. Po to ten gaz jest zeby z niego korzystac, tak jak i z innych zrodel energii jak ropa.
Uszczesliwie fanow BMW i powiem ze mysle o X5 z poczatkowych rocznikow.
Za mlodu moglem to byl samochod marzen, i kupujac cos takiego napewno bede bardziej zadowolony niz kupujac punciaka ktorym wstydzil bym sie na zlom pojechac!
Licze na wiecej konkretnych odpowiedzi i dziekuje za te ktore do tej pory nadeszly.
sonn
Nowicjusz
 
Posty: 15
Miejscowość: Oss
Auto: W poszukiwaniu

22 Paź 2013, 21:59

Do gazowania nic nie mam póki jest zachowane w granicach smaku więc jak najbardziej można zagazować X5 jak dla mnie :)
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

22 Paź 2013, 22:22

dzida napisał(a):Zalety są, pewnie bym się zauroczył ale za bardzo lubię motoryzację, żeby to zrobić. Po prostu ktoś kto zna temat motoryzacji prędzej wyśmieje kogoś w Audi RS4 LPG niż będzie podziwiał jak to zapierdziela.
Nawet głupie Twingo RS czy Fieste ST, czy Golfa GTi bym nie zagazował.


Ale cały czas niepotrzebnie drążysz literki S,RS,ST,GTI a ja mówię o przyjemnych populusach do których X5 też należy i na spokojnie przyjmie LPG :D
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10345
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

22 Paź 2013, 22:31

no to mówię, a raczej piszę, top wersje won z LPG jak dla mnie ale jakieś popularne auta to ok
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

23 Paź 2013, 07:34

A wiesz, że w takim BMW serii 5, V8 4.4 litra to nie jest top? Topem jest M5.

Jeśli masz V8 i masz do wyboru robić miesięcznie 2000 km na benzynie albo 4000 km na gazie to czemu nie?
matiit
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 128
Miejscowość: Wrocław
Prawo jazdy: 01 05 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: BMW e39
Silnik: m52b28
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Bez mandatu za brak dokumentów
    Nowela ustawy o Ruchu Drogowym którą podpisał dzisiaj prezydent Andrzej Duda pozwala na jazdę bez dokumentów dowodu rejestracyjnego i ubezpieczenia OC w formie papierowej. Zmiany wchodzą w życie z dniem 1 ...

23 Paź 2013, 11:52

wiem, ale szkoda byłoby mi gazować V8 mimo, że dużo obniża koszty
dla mnie V8 to coś zbyt unikatowego w zalewie popularnych aut aby niszczyć je LPG, bo jeśli nie stać mnie na Pb to nie stać mnie na auto i jego serwis niedruciarski
po prostu taką mam świętą zasadę.
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

23 Paź 2013, 12:03

Nie ogarniam. Mam LPG i stać mnie żeby jeździć na PB... ale... no ale po co mam przepłacać skoro nie widzę różnicy a zaoszczędzoną kasę na coś innego mogę wydać :)
matiit
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 128
Miejscowość: Wrocław
Prawo jazdy: 01 05 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: BMW e39
Silnik: m52b28
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna

23 Paź 2013, 12:09

no to miej i chwała Ci ale ja mam pewne zasady co do LPG co nie znaczy, że wszyscy tak muszą robić. Po prostu czułbym się głupio chwaląc się V8 z LPG
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

23 Paź 2013, 14:29

Wczoraj Pudzianowski chwalił się u Wojewódzkiego, że przerobił Hammera na LPG i wcale się tego nie wstydzi - bo skoro może zaoszczędzić to stara się zaoszczędzić... więc nic mnie już na tym świecie nie zdziwi. ;)
gracz24ha
Początkujący
 
Posty: 223
Auto: Peugeot

23 Paź 2013, 15:45

kirin ciekawa teoria :) haha,ale nie można oceniać tego z punktu widzenia,że ktoś kto nie ma V8 pod maską to guzik może na ten temat powiedzieć.
mobileIS
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 453
Zdjęcia: 64
Prawo jazdy: 18 05 2013
Przebieg/rok: <1tys. km
Auto: VW GOLF 3
Silnik: 1.8 KAT 90 KM
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1994

23 Paź 2013, 19:04

mobileIS napisał(a):kirin ciekawa teoria :) haha,ale nie można oceniać tego z punktu widzenia,że ktoś kto nie ma V8 pod maską to guzik może na ten temat powiedzieć.


Muszę Cię zmartwić jest to racja... szczególnie dotyczy osób lubiących odczucia płynące z jazdy.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10345
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

23 Paź 2013, 19:19

Nie mam pojęcia,może jestem jeszcze za młody,mam od niedawna prawo jazdy i może faktycznie nie rozumiem pewnych spraw,grunt to przyjmować krytyke z pokorą.
Pozdrawiam.
mobileIS
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 453
Zdjęcia: 64
Prawo jazdy: 18 05 2013
Przebieg/rok: <1tys. km
Auto: VW GOLF 3
Silnik: 1.8 KAT 90 KM
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1994

23 Paź 2013, 21:00

dzida napisał(a):wiem, ale szkoda byłoby mi gazować V8 mimo, że dużo obniża koszty
dla mnie V8 to coś zbyt unikatowego w zalewie popularnych aut aby niszczyć je LPG, bo jeśli nie stać mnie na Pb to nie stać mnie na auto i jego serwis niedruciarski
po prostu taką mam świętą zasadę.

Dlaczego niszczyć??? Żaden silnik nie znosi tak dobrze LPG jak V8. Mam instalacje lr Omegas, spadków mocy na LPG nie da się odczuć. Żywotność silnika myślę, że też nie ucierpi.
Twoja zasada nie jest święta, jest idiotyczna. Musiałem to napisać.
Przeciwnicy LPG w mocnych silnikach piszą jedynie, że to wstyd, brak im merytorycznych argumentów. Opinie, że skraca się żywotność silnika można wsadzić między bajki przy porządnej instalacji zakładanej u fachowca...
kirin88
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2137
Zdjęcia: 10
Prawo jazdy: 0- 0-2006
Auto: BMW & ROVER
Silnik: V8 :D
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1995

23 Paź 2013, 21:21

kirin88 szczkasz, bo Cie dotyczy, a to jest MOJE zdanie i nic Ci do tego, że mnie śmieszą tacy oszczędni bogacze (sknerstwo, polska mentalność - nie wiem). To tak jak zakładanie spojlerów bajerów do Calibry - nie każdemu się to podoba.

V8 idealnie znosi :ok: - jasne, każdy bez wyjątku, bo jest tylko jedna konstrukcja :mrgreen:
i każdy silnik cierpi z powodu LPG mniej lub bardziej i każdy amator LPG powie, że nie... nawet Ci co pchają gaz do silników GDi... temperatura spalania paliwa - 1. z brzegu powód.

Już widzę jak w przyszłości szukają klasyka V8 LPG :mrgreen:

możesz mnie nazywać idiotą, że szanuję ginącą motoryzację, spoko, ale to nie ja mam V8 LPG, bo nie wyrabiam na paliwo :ok:
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010