Różnica między znakami

Różnica między znakami

04 Mar 2010, 10:20

Witam. Miałem dzisiaj dość ciekawe wezwanie do stłuczki - zderzyły się trzy samochody na rondzie. Kierowców było aż 7, ale żaden nie wiedział, czym się różnią te znaki - A8 i C12.
Niby sprawa prosta, ale....
Dlatego też zainteresowany bezpieceństwem na drodze ciekaw jestem, czy ktoś z naszych forumowiczów wie.
Znalazłem tez inne znaki, przy których kierowcy mogą się pogubić - A16 i D6 oraz C18 i D26a.
Czy ktoś zna różnicę?
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

Re: Różnica między znakami

04 Mar 2010, 21:51

A8 to znak ostrzegawczy do niczego nie zobowiązuje tylko ostrzega, natomiast C12 to chyba nakaz, który jak sama nazwa mówi nakazuje:)
STI 440hp / 660NM
RS4 B7 Avant 420hp
Legacy 3.0 Spec B 245hp
MajkPZM
Zaawansowany

Miejscowość: Kraków

04 Mar 2010, 22:18

sprawa jest dość prosta :mrgreen: mozna by powiedzieć bardzo prosta, a jeśli ktoś ma z tymi znakami problem to raczej powinien zajrzeć do kodeksu :mrgreen: ja nie wiem jak można nie odróżniać znaków ostrzegawczych od znaków nakazu i informacyjnych,
choć powiem szczerze musiałem sobie nieźle wytężyć pamięć o co ci chodzi z C18 i D26a
bo o ile Nakaz jazdy z łańcuchami jest u nas dośc popularny nie skojarzyłem że ktoś go może pomylić z wulkanizacją :mrgreen:
co do 1 ostrzegawczy że ruch skrzyżowaniu odbywa się w okół wysepki (klombu łotewer :mrgreen: ) no i znak nakazu ruch okrężny, 2 to przejście dla pieszych (znak pionowy taki jak pozioma zebra na jezdni) a drugi ostrzegawczy że zbliżamy się do przejścia
hmm chyba bardziej łopatologicznie sie nie da :mrgreen:
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)

05 Mar 2010, 10:29

A8 umieszczany jest wszędzie tam, gdzie istnieje ryzyko, że kierowca nie zda sobie sprawy, że skrzyżowanie na które wjeżdża to rondo i trzeba go przed tym faktem dodatkowo ostrzec. Dodatkowo A8 nie powinien wisieć samodzielnie. Najpierw się ostrzega "Uwaga, będzie rondo", a potem przed skrzyżowaniem daje się informacyjny C-12 - "Pamiętaj, ruch okrężny!".
MajkPZM
Zaawansowany

Miejscowość: Kraków
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jak głód wpływa na prowadzenie samochodu przez kierowcę? Jak głód wpływa na prowadzenie samochodu przez kierowcę?
    Wielu kierowcom zdarza się prowadzić samochód, odczuwając głód, co skutkuje zmęczeniem oraz obniżoną koncentracją. Żeby tego uniknąć, część osób decyduje się na jedzenie w samochodzie, co jest równie ...
    Dlaczego kierowcy ignorują znaki drogowe? Dlaczego kierowcy ignorują znaki drogowe?
    Według informacji płynących z Komendy Głównej Policji najczęściej wystawiane mandaty dotyczą przekraczania dozwolonej prędkości oraz za wykroczenie względem pieszych. Najnowsze badania pokazały, że prowadzący pojazdy ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Wizjonerski Golf GTI - Design Vision GTI
      Wyścig żużlowy, J.Hampel
      BMW E30, lotnisko, drift, 6
      22