Samochód 2+1+pies

04 Lut 2021, 14:13

Witam serdecznie.

Wracam do Was w poszukiwaniu małego/średniego kombi na które chciałbym przeznaczyć +/- 30.000 zł

Tak jak w temacie szukam auta do codziennego poruszania się po mieście oraz do weekendowych wypadów za miasto. W wycieczkach zawsze towarzyszy nam pies dlatego uprzedzając pytanie dlaczego kombi? Ponieważ pies siedzi w transporterze w bagażniku

Z uwagi, ze chciałbym samochód oszczędny wymyśliłem sobie diesela.
Wyprowadźcie mnie z błędu jeżeli się mylę.

Do tej pory poruszałem się SuperB 4x4 160 KM i tutaj mówiąc szczere o oszczędności nie było mowy ;-). Pomimo, ze w Chorwacji udało mi się zejść według wskazań komputera do 6,1l / 100 km, jednak w cyklu miejskim spalał ponad 10l.

Dlatego w tej chwili zawęziłem wybór do dwóch bliźniaczych modeli:
Hyundai i 30 kombi 1.6 crdi / 110 lub 126 KM
Kia C'EED II kombi 1.6 cdri / 110 lub 128 KM

Co Waszym zdaniem mógłbym dodać do listy?
W oko wpadła mi Astra K - ale jeszcze jest poza moim budżetem.
Ford Focus odpada - ponieważ wydaje mi się ciasny.

Pozdrawia i dziekuję za pomoc.
Mohikanin79
Nowicjusz
 
Posty: 40
Auto: Mondeo MK III
Silnik: 1.8/ 110 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

04 Lut 2021, 15:28

Mohikanin79 napisał(a):Z uwagi, ze chciałbym samochód oszczędny wymyśliłem sobie diesela.
Wyprowadźcie mnie z błędu jeżeli się mylę.
A ile będziesz robił tak mniej więcej km w miesiącu?

Mohikanin79 napisał(a):Dlatego w tej chwili zawęziłem wybór do dwóch bliźniaczych modeli:
Hyundai i 30 kombi 1.6 crdi / 110 lub 126 KM
Kia C'EED II kombi 1.6 cdri / 110 lub 128 KM
To bardzo fajne samochody które można kupić w przystępnej cenie tu zarówno silniki diesla jak i benzynowe nie powinny sprawiać większych problemów. Silniki w obu tych modelach są takie same więc musisz wybrać to które będzie w lepszym stanie lub takie które lepiej Ci się spodoba.

Mohikanin79 napisał(a):Co Waszym zdaniem mógłbym dodać do listy?
Ja bym pozostał przy tych dwóch modelach i w nich szukał :) Silniki GDI całkiem nieźle się spisują jeżeli chodzi o benzynę 1.6 jest w miarę oszczędny a osiągi na poziomie zadowalającym. Skrzynię masz 6-cio biegową.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

08 Lut 2021, 10:39

Witam...

Rokiko - to trudne pytanie bo auto do jazdy na co dzień mam służbowe, ale psa nie zmieszczę. Szacując na oko to miesięcznie zona/ja przejedziemy +/- 1500 km. Parametry poniżej mogą czasem ulec zmianie :-)

To auto ma służyć bezawaryjnie/bezobsługowo do :
codziennej pracy/zakupy 50 - 60 km - 1000 km w miesiącu
wypady weekendowe 600 km w miesiącu
wakacje raz w roku - 2000 km

Jeśli znajdziesz alternatywę w benzynie koniecnie w kombi, która przy normalnej jeździe nie przekroczy 7 l w benzynie w układzie 2+1+pies w bagażniku + drobne bagaże to słucham z wypiekami na twarzy.

Pozdrawiam serdecznie i zapraszam do pomocy ;-)
Mohikanin79
Nowicjusz
 
Posty: 40
Auto: Mondeo MK III
Silnik: 1.8/ 110 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

08 Lut 2021, 13:16

Hm... co być powiedział jeszcze na Avensisa T27 1.8 Valvematic w kombi? W nim jesteś wstanie ze skrzynią manualną zmieścić w 7L/100km się przy w miarę spokojnej jeździe.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

08 Lut 2021, 13:33

Rokiko napisał(a):Hm... co być powiedział jeszcze na Avensisa T27 1.8 Valvematic w kombi? W nim jesteś wstanie ze skrzynią manualną zmieścić w 7L/100km się przy w miarę spokojnej jeździe


Mówiąc szczerze chyba już mi przeszło duże kombi, miałem SuperB i wystarczy. Powiedz jeszcze czy tutaj na forum można rozszyfrować nr Vin? Czytałem w necie, że te płatne raporty bywają nietrafione ?
Mohikanin79
Nowicjusz
 
Posty: 40
Auto: Mondeo MK III
Silnik: 1.8/ 110 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

19 Lut 2021, 14:39

Panowie i Panie, ktoś może odnieść się do wątku?

Zastanawiam się czy mimo wszystko lepszym wyborem będzie diesel?
Jeśli chodzi o samochód wybór zostaje miedzy bliźniakami Hyundai II / Kia Ceed.
Mohikanin79
Nowicjusz
 
Posty: 40
Auto: Mondeo MK III
Silnik: 1.8/ 110 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

19 Lut 2021, 15:12

Przy przebiegu 18k rocznie zostałbym jeszcze przy benzynie. Z obu modeli bierz 1.6 (w i30 masz 120 i 136 kucy)
sisinho17
Początkujący
 
Posty: 247
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: I30, ceed
Silnik: 1.5 tgdi
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

25 Lut 2021, 13:39

Witam ponownie,

Panie i Panowie miałbym do Was prośbę z uwagi, ze w dziedzinie motoryzacji jestem kompletnym laikiem, moglibyście podesłać jakieś poglądowe oferty z okolic Wrocławia +/- 100 km?

Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki.
Auta którymi jestem zainteresowany to cały czas te same bliźniacze modele z większym naciskiem na Hyundai I30 w kombi
Kluczowe pytanie diesel czy benzyna?
Zaczynam skłaniać się w stronę diesla.
Mohikanin79
Nowicjusz
 
Posty: 40
Auto: Mondeo MK III
Silnik: 1.8/ 110 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

26 Lut 2021, 19:27

Przede wszystkim to rozważ zakup dużego auta z mocnym silnikiem który spali 10-12L ale LPG np.
Subaru Legacy
Mazda 6

10 letni Diesel to pozorna oszczednosc przy zamulaniu na miescie predzej czy pozniej 2-3k na to czy na tamto będziesz musiał wyłożyć
Hyndai i30 jak Ci pasi to nie będzesz narzekał choc z pokrewnych możnaby tu dodać Chevrolet Cruze Kombi
fate
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 744
Miejscowość: krs/wwa
Prawo jazdy: 0- 0-2007
Przebieg/rok: 13tys. km
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna

26 Lut 2021, 19:36

Pisał że nie chce dużego auta
sisinho17
Początkujący
 
Posty: 247
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: I30, ceed
Silnik: 1.5 tgdi
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

26 Lut 2021, 19:59

ale pies potrzebuje - on chce tylko przyoszczędzić bo go skoda przetyrała a wystarczy zagazować :twisted:
fate
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 744
Miejscowość: krs/wwa
Prawo jazdy: 0- 0-2007
Przebieg/rok: 13tys. km
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna

01 Mar 2021, 08:36

Witam.

fate - Nie bardzo rozumiem dlaczego mam rozważyć Twoim zdaniem większy samochód od wcześniej zakładanego? Czytaj proszę ze zrozumieniem i trzymaj się tematu. Co do psa spokojnie zmieści się w małym kombi, wożę go w transporterze w bagażniku. Jeśli chodzi o LPG to odnoszę wrażenie ze to pozorna oszczędność ale może się mylę.

Czy ktoś jeszcze może odnieść się do tematu w kwestii KIA/HYUNDAI?
Dziękuję serdecznie
Mohikanin79
Nowicjusz
 
Posty: 40
Auto: Mondeo MK III
Silnik: 1.8/ 110 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

01 Mar 2021, 17:12

Zrozumiałam, że w poprzednim zjadły Cię koszta, a przy LPG można miec pojemny wygodny samochód ktory docenisz przy wypadach i wyjdzie taniej niz utrzymanie 1.6 które będzie buczeć na austradach. Na miescie jeden i drugi bedzie tak samo ciężko zaparkować, ale faktycznie przyczytałam tylko pierwszy wpis a nie dalsze komentarze. :roll: Za 30k nie masz innego wyboru jak diesel, jezeli nie bedziesz nim jezdzil dluzej niz 3 lata to moze Ci się poszczesci ze nie wpakujesz się w koszta i postój w warsztacie i przyoszczedzisz bo jednak wiecej bedziesz go dławił po Wrocławiu niż na trasach. Auto kupujesz na miejscu a nie opis z internetu, zacznij to oglądać, teraz trwa posucha to bedziesz mial raptem pare egzemplarzy na miescie, kazde kolejne ogledziny beda przychodziły Ci łatwiej a jak któryś Ci się spodoba to dogadaj się ze sprzedającym, że podjeżdzacie na sprawdzenie w warsztacie i dopiero możesz zapłacić :ok:
fate
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 744
Miejscowość: krs/wwa
Prawo jazdy: 0- 0-2007
Przebieg/rok: 13tys. km
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna

01 Mar 2021, 18:12

Z tym taniej jak 1.6 benzyna to bym nie przesadzał ;), paliwo to nie jest jedyny koszt w samochodzie. Wyjdzie to samo przy czym z gazem zawsze jest trochę zachodu, kwestia jak ktoś jest czasowy.
sisinho17
Początkujący
 
Posty: 247
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: I30, ceed
Silnik: 1.5 tgdi
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna