Samochód 30 tyś +/- 5 tyś

04 Wrz 2016, 19:27

Witam poszukuję samochodu w wersji sedan/hatchback z silnikiem benzynowym(ponieważ przeważnie pokonuje krotkie dystanse, potem, może chciałbym zainstalować lpg jakby się zwiekszyły km), w miarę mocnym, i zastanawiałem się nad paroma modelami:

- citroen c5 z silnikiem 2.0(fajna by była wersja exlusive ze wgledu na hydropneumatyczne zawieszenie ale są tylko w wersji z skrzynią automatyczną co mnei odpycha)

-mondeo
-mazda 6
-skoda octavia
- i tutaj nietypowe chevrolet captiva

Które auto polecicie? Najbardziej zastanawiam się nad cytryną.
TymQ
Nowicjusz
 
Posty: 23
Prawo jazdy: 01 01 2001

04 Wrz 2016, 20:09

Cytryna jest bardzo ok i nie ma jakiś większych usterek, które zrujnowałyby budżet. Jedynie co to 2,0 ma średnie osiągi.
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

04 Wrz 2016, 20:38

Wlasnie wiem, ze jest to troszke za slaby silnik, no ale co innego? A mazda octavia? Są warte uwagi?
TymQ
Nowicjusz
 
Posty: 23
Prawo jazdy: 01 01 2001

04 Wrz 2016, 21:40

Niby spoko, ale nudne jak ch...a.
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

05 Wrz 2016, 01:01

TymQ napisał(a): A mazda octavia?
narzekamy na osiągi c5 2.0, a w Octavii z benzyn będziesz skazany na 1.6 102KM, bo reszta to, mówiąc delikatnie, silniki o dyskusyjnej jakości
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14104
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

05 Wrz 2016, 08:35

Czyli octavia odpada. A jakieś opinie o tej captiva? I czy to prawda, że mazda 6 II tak zżera rdza?
TymQ
Nowicjusz
 
Posty: 23
Prawo jazdy: 01 01 2001
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    SSSuper Drift Cup 2011 - Bagicz / relacja
    Lotnisko Bagicz znajduje się ok. 7 km od centrum Kołobrzegu i ok. 4 km od Ustronia Morskiego. Położone jest przy drodze krajowej nr 11 (wyjazd z Kołobrzegu ulicą Koszalińską). Pod samo lotnisko prowadzi również ścieżka ...

05 Wrz 2016, 10:33

Captiva wg mnie ma bardzo marne wnętrze i zdecydowanie wolałbym np. Hyundaia Santa Fe
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

05 Wrz 2016, 10:55

Miałem dwa lata citroena c5 2.0 HDI i osiągi wcale nie są takie złe do wyprzedzania wystarcza, jeśli chodzi o autostrady to po prostu samochód marzenie jedzie się i auto czuje się że jedzie pewnie.
Ja miałem 2.0 HDI 140 konne na wahaczach i dawało rade ale są też seryjne 160 i zapewne będzie jeszcze lepiej, no i druga sprawa samochód jest ciężki i to może nie wina silnika tylko masy samochodu.
Po 2 latach śmiało mogę polecić komuś ten samochód bo kupić coś wygodniejszego za te pieniądze to nie lada wyzwanie a wręcz chyba nie możliwe.
No i sama sylwetka samochodu :)

@ Dodam tylko że kto ze mną nie jechał chwalił samochód za wygodę, nawet użytkownicy passatów byli zdziwieni :)
Noname93
Nowicjusz
 
Posty: 47
Przebieg/rok: 18tys. km
Auto: Kia pro ceed
Silnik: 1.4
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

05 Wrz 2016, 11:02

Czyli miales zwykle zawieszenie? No ja wlasnie chce benzyne, wolne unikac diesli to raz, a dwa nawet mi sie diesel nie zagrzeje na krotkich odcinkach. A jakie wyposazenie? I na co warto zwracac uwage przy zakupie?
TymQ
Nowicjusz
 
Posty: 23
Prawo jazdy: 01 01 2001

05 Wrz 2016, 11:13

Wyposażenie miałem słabe, co prawda miałem nawigacje, ale nie była to wersje exlusive, druga sprawa to ja miałem manualna skrzynie biegów ale mi to osobiście nie przeszkadza.
Jeśli chodzi o benzynę to Ci nie doradzę bo ja miałem diesla, ale sam nie przemyślałem zakupu, bo dużo jezdziłem po mieście, ale przez dwa lata zrobiłem 50tys i nic się nie zepsuło, tylko części które się zużywają.
Szukaj najlepiej z Polskiego salonu żeby nie była rozwalona, ja na tą chwilę kupuje tylko takie samochody, mam dość już handlarzy, no chyba że sam sobie sprowadzisz. Jeśli już sprowadzoną to najlepiej od osoby prywatnej która miała i wymieniła już powiedzmy dużo rzeczy, bo nie kupujesz samochodu z salonu tylko używane, kupisz świeżo sprowadzoną i może się okazać że dużo jest do zrobienia.
Miałem również Honde accord tylko tą starszą nie w najnowszej budzie i myślę że też możesz się rozglądnąć, ale nie będzie wygodniejsza od C5 to Ci odrazu mówię :) Materiały w hondzie też pierwsza klasa, ja sprowadziłem lekko walniętą ale z przebiegiem 100tys i szczerze? wnętrze jak z salonu ale to świadczy o jakości materiałów.
Noname93
Nowicjusz
 
Posty: 47
Przebieg/rok: 18tys. km
Auto: Kia pro ceed
Silnik: 1.4
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

05 Wrz 2016, 11:17

No wlasnie chce benzyne i skrzynie manualna, automaty mnie nie przekonuja. A jak z tym zawieszneiem na prawde bajka(chodzi mi o zwykle bo hydro dostane tylko z automatem)?
TymQ
Nowicjusz
 
Posty: 23
Prawo jazdy: 01 01 2001

05 Wrz 2016, 11:24

Powiem tak bałem się pneumatyki ale trochę żałowałem że jej nie miałem jeśli chodzi o wahacze to samochód również jest mega wygodny po prostu płynie i jest pewny w prowadzeniu.
Jezdziłem passatem firmowym też na wahaczach i szczerze ?
Bez porównania prowadzenie i wygoda na korzyść C5.
Acha i jeśli byś kupował na pneumatyce to ciężko będzie Ci chyba kupić w manualu bo mało kto w salonie brałby takim zestawieniu.
Noname93
Nowicjusz
 
Posty: 47
Przebieg/rok: 18tys. km
Auto: Kia pro ceed
Silnik: 1.4
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

05 Wrz 2016, 11:25

no wlasnie nad tym ubolewam, wiem ze mozna dorwac takei zawieszenie z manualem w silniku 3.0, ale takich silnikow jest bardzo malo. A kierownica w miare wygodna?
TymQ
Nowicjusz
 
Posty: 23
Prawo jazdy: 01 01 2001

05 Wrz 2016, 11:35

To znaczy dziwnie się kręci inaczej niż w innych autach to nie przeszkadza, ba nawet nie odczujesz różnicy a kierownica jak kierownica, ale tak jest wygodna.
Tylko patrz żeby na kierownicy były takie nakładki na niej z aluminium nie z plastiku bo on się łatwo ściera.
Noname93
Nowicjusz
 
Posty: 47
Przebieg/rok: 18tys. km
Auto: Kia pro ceed
Silnik: 1.4
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

05 Wrz 2016, 11:43

ok, dziekie wielkie za pomoc. Jeszcze ostatnie pytanei do wszystkich jako wariant citroena co byscie polecali? Mazda 6 czy mondeo, może coś innego?
TymQ
Nowicjusz
 
Posty: 23
Prawo jazdy: 01 01 2001