Samochod kombi - benzyna, ewentualnie diesel do 30 tys

10 Lip 2017, 14:28

Dzien dobry Forumowiczom,

Zycie brutalnie zweryfikowalo moja chec zakupu auta w wyzszym budzecie- jakis czas temu dyskusja dot. samochodow w granicach 50 tys.

Niestety przez najblizszy czas bede musial wstrzymac sie z kredytem wiec budzet ulegl zmniejszeniu i wynosi w tym momecie okolo 30 tys.

Natomiast priorytety sa nadal podobne- z powodu powiekszenia sie rodziny musze zmienic mojego zasluzonego Stilo hatchback na cos ze zdecydowanie wiekszym bagaznikiem.

Mieszkam w okolicach Krakowa ale ewentualna podróż za egzemplarzem wartym przyjrzenia sie jak najbardziej wchodzi w grę.

Autem rocznie myśle przejeżdżać około 15-20 tys km Generalnie dojeżdżam około 20 km do pracy wiec nie jest to stricte trasa po mieście.

Dotychczas moja kariera motoryzacyjna opierala sie na silnikach diesla wiec chcialbym sprobowac benzyny - Nie ukrywam w tym budzecie wydaje mi sie to bezpieczniejszy wybor.


Dotychczas przejrzalem i przekopalem sporo forow i tematow i mam swoje typy - dlatego prosilbym o opinie - na co zwracac uwage itd.- osob, ktore jezdzily badz jezdza wymienionymi autami:


- Audi A4 B7/B6 1.8t Avant - nie ukrywam ze jestem troche fanem tej marki i mysle ze z silnikow dostepnych w tym budzecie bylby to niezly wybor- nie wiem zas czy pozostale podzespolu daja rade. Z tego co wiem Seat Exeo dalej przez kilka lat produkowano na B7 wiec nie sadze zeby to byla bardzo awaryjna konstrukcja

To ogloszenie mi wpadlo w oko- myslicie ze warto zobaczyc https://www.otomoto.pl/osobowe/krakow/a ... ountry%5D=
- Renault Laguna III 2.0 Benz- wersja kombi- Niezly wyglad do tego stosunek cena/wyposazenie/rok produkcji- mysle ze musialbym sie przejechac zeby ocenic czy jest dla mnie

-Citroen C5 III 2.0 benzyna- Odbylem jazde probna- co prawda w dieslu ale stosunek jakosc/cena super- nie wiem jednak jak bedzie z pozniejsza odsprzedaza czy beda chetni

- Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTD - chyba jedyny diesel ktory bym chcial- mam taki w stilo i nic sie nie dzieje- a przejechalem 60 tys km.
Mam slabosc do wloskiej motoryzacji- dodatkowo przepiekny samochod- ale chyba nieco za ciasny w srodku na ten moment chyba ciut za maly
- Fiat Croma II FL - 1.9 JTD - multum miejsca- super wyciszony- jednak w tym przypadku mam wieksze watpliwosci niz w przypadku Citroena co do odsprzedazy

Dzieki za kazda opinie i podpowiedz- mam nadzieje ze do konca roku uda mi sie cos znalezc

Pozdrawiam,
batanek89
Nowicjusz
 
Posty: 18
Auto: Fiat Stilo
Silnik: 1.9 jtd

10 Lip 2017, 14:41

A co z japońską motoryzacją? Np. Toyota Avensis II 1.8 albo Honda Accord VII 2.0 lub 2.4? Tu możesz liczyć na niezawodność i niską utratę wartości.
hondziarz
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 325
Zdjęcia: 8
Auto: honda

10 Lip 2017, 14:44

batanek89 napisał(a):Citroen C5 III 2.0 benzyna- Odbylem jazde probna- co prawda w dieslu ale stosunek jakosc/cena super- nie wiem jednak jak bedzie z pozniejsza odsprzedaza czy beda chetni


Będą. C5 słynie z komfortu, bez problemu znajdziesz chętnego.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

10 Lip 2017, 15:04

A co z japońską motoryzacją? Np. Toyota Avensis II 1.8 albo Honda Accord VII 2.0 lub 2.4? Tu możesz liczyć na niezawodność i niską utratę wartośc
Czytaj więcej: samochod-kombi-benzyna-ewentualnie-diesel-do-30-tys-vt102076.htm


Szczerze to nie zwracalem uwagi poki co na technologie z dalekiego wschodu - byc moze dlatego ze moj ojciec jezdzi takimi autami cale zycie i kojarzy mi sie bardzo:) - Mistubishi Carisma 10 lat mial- uczylem sie jazdy na tym aucie- nie moge sie przyczepic- nic sie nie psulo az silnik sie skonczyl i nie oplacalo sie naprawiac.

Przyjrze sie tej Toyocie- musze sprawdzic jak wyglada wnetrze i czy by mi odpowiadalo

Zas wyglad hondy w wersji kombi do mnie nie przemawia
batanek89
Nowicjusz
 
Posty: 18
Auto: Fiat Stilo
Silnik: 1.9 jtd

11 Lip 2017, 08:04

Wczoraj przyjrzałem sie jednej hondzie accord w sedanie, moim zdaniem dużo ładniejszy niż kombi. Bagażnik całkiem spory, nie wiem tylko jak będzie z funkcjonalnością bo dość wysoki próg załadunku, jednak bardzo fajne autko.
batanek89
Nowicjusz
 
Posty: 18
Auto: Fiat Stilo
Silnik: 1.9 jtd

11 Lip 2017, 09:27

Jeśli nie wozisz na co dzień całego swojego majątku to Accord w sedanie da radę. Skoro chcesz spróbować benzyniaka warto postawić na markę produkującą najlepsze benzyniaki na świecie :wink:
hondziarz
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 325
Zdjęcia: 8
Auto: honda

11 Lip 2017, 09:37

Nie wiedziałem, że Honda zrobiła 2JZ ;)
Serio, przestań już wywyższać tę markę, bo się niedobrze powoli robi. Z jednej strony szalony koń, który się sparzył na Francuzach, z drugiej Ty polecający w każdym temacie jedną markę. Inne nie istnieją?
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

11 Lip 2017, 09:53

galakty napisał(a):Serio, przestań już wywyższać tę markę, bo się niedobrze powoli robi


A ktoś Ci każe to czytać? Z każdym musisz wchodzić tu w konflikt byle tylko nabić kolejny post? Polecam samochody, które doskonale znam i mogę o nich wiele powiedzieć, Ty za to jak widzę znasz się na wszystkim.
hondziarz
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 325
Zdjęcia: 8
Auto: honda

11 Lip 2017, 10:28

A jak jest ze spalaniem w tej hondzie - da sie zejsc ponizej 10 litrow w miescie? Zastanawiam sie czy od razu isc w gaz czy przy mooich przebiegach mozna poki co poczekac;)
batanek89
Nowicjusz
 
Posty: 18
Auto: Fiat Stilo
Silnik: 1.9 jtd

11 Lip 2017, 10:31

batanek89 napisał(a):A jak jest ze spalaniem w tej hondzie - da sie zejsc ponizej 10 litrow w miescie?


Zależy jak duże to miasto, ale generalnie będzie bardzo trudno.
hondziarz
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 325
Zdjęcia: 8
Auto: honda

11 Lip 2017, 10:54

Przy 15-20 tyś rocznie i jak chcesz auto trzymać dłużej niż 2 lata, to LPG się opłaci.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

11 Lip 2017, 11:00

Tak właśnie myślałem żeby pojeździć 3-4 lata, wiec myśle ze pójdę w gaz. Dzisiaj jeździłem c5 w benzynie i powiem ze na ten moment to chyba mój faworyt- bardzo mi sie podoba, dodatkowo bardzo ładne wnętrze, cicho. Chciałbym znaleźć coś z hydractive ale jak sie nie uda to trudno.
Jutro jadę obejrzeć Audi A4 b7 2.0 20 v 130 km. Słyszałem ze tez daje radę, ktoś ma jakaś opinie o tym motorze?
batanek89
Nowicjusz
 
Posty: 18
Auto: Fiat Stilo
Silnik: 1.9 jtd

11 Lip 2017, 11:03

Jeden z ostatnich, normalnych silników.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

11 Lip 2017, 13:46

Poza braniem oleju i problemami z wariatorem
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

11 Lip 2017, 15:26

Poza braniem oleju i problemami z wariatorem


Mysle, ze to nie sa problemu dyskwalifikujace z zakupu- mam na mysli koszty napraw? Osprzet w dieslach jest drozszy w utrzymaniu niz wariator i branie oleju.

A jak wyglada kwestia trwalosci zawieszenia - da sie to w rozsadnych pieniadzach naprawic- mam na mysli porownanie do np kosztow zawieszenia Hydractive w Citroenie - porownywalnie, taniej- drozej?

Dzieki
batanek89
Nowicjusz
 
Posty: 18
Auto: Fiat Stilo
Silnik: 1.9 jtd