Samochód po zalaniu

11 Cze 2019, 18:40

Witam , mam mały problem , wczorajszej nocy wracając w najgorsza burze mojego życia do domu przez nieuwagę spowodowana złymi warunkami i praktycznie zerową widocznością wjechałem w dość głęboką wodę która prawdopodobnie zalała mi auto , dziś rano wsiadając do auta wyjeżdżając z garażu nic nie zwiastowało żeby było coś nie tak , dopiero kiedy chciałem pojechać autem szybciej niż 20km/h
Samochód stracił jakąkolwiek moc i przyspieszenie , zegar temperatury silnika stoi w miejscu a obrotomierz jest poniżej 1000 , jest to samochód z silnikiem 2.0 TDI , nie wiem jak mam to odbierać , mój znajomy mechanik powiedział że jeśli auto po zalaniu jeździ to znaczy że nic się z nim nie stało , wystarczy je rozruszać ... Proszę o pomoc kumple ;)
Kubalski001
Nowicjusz
 
Posty: 3
  • 12 Cze 2019, 09:44

    Kubalski001 napisał(a):wjechałem w dość głęboką wodę która prawdopodobnie zalała mi auto
    Jak głęboka to była woda i ile jeszcze później jechałeś autem zanim zaparkowałeś w garażu?

    Kubalski001 napisał(a):Samochód stracił jakąkolwiek moc i przyspieszenie , zegar temperatury silnika stoi w miejscu a obrotomierz jest poniżej 1000
    Być może są to skutki wczorajszego wjechania w głęboką wodę albo jakiś zbieg okoliczności. Podczas nocnego postoju w garażu mogła powstać wilgoć np. na złączach wtyczek przez co pojawił się taki problem. Przyjrzyj się dokąd woda mogła zalać silnik i sprawdź widoczne złącza czy nie ma tam wilgoci. Zacząłbym od dokładnego osuszenia silnika i jego komory w której się znajduje. Na dworzu dzisiaj upał więc szybko wszystko schnie.

    Kubalski001 napisał(a):mój znajomy mechanik powiedział że jeśli auto po zalaniu jeździ to znaczy że nic się z nim nie stało , wystarczy je rozruszać ...
    Jak woda dostała się do z złączy elektrycznych to czasem bez ich wyczyszczenia długo mogą pojawiać się problemy. Ogólnie jechałeś jeszcze po przejechaniu przez głęboką wodę więc myślę że problem będzie właśnie gdzieś w zawilgoconej elektryce (takie mam przypuszczenia).
    Cichy77
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 5225
    Zdjęcia: 62
    Auto: Mam, często zmieniam!

    13 Cze 2019, 12:51

    Woda ściągnęła mi blachy więc dość głęboko wjechałem na wysokość nadkoli
    Kubalski001
    Nowicjusz
     
    Posty: 3

    13 Cze 2019, 16:10

    A nie pomyślałeś o tym,że mogło "zaciągnąć" ci wodę do układu-? Warto to pilnie sprawdzić,jeżeli nie chcesz wymieniać silnika.
    fiatcoupepolska. pl
    fiatcoupe
    Początkujący
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 188
    Miejscowość: Brydzia
    Auto: Fiat Coupe 2.0 20VT
    Silnik: 2.0.20VT-220 KM
    Paliwo: Benzyna
    Typ: Sport/Coupe
    Rok produkcji: 1997

    13 Cze 2019, 18:03

    filt powietrza sprawdz czy nie jest mokry
    To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
    Kao
    Moderator
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 16207
    Zdjęcia: 107
    Miejscowość: Francja
    Przebieg/rok: 40tys. km
    Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

    13 Cze 2019, 18:32

    Jest suchy ale bardzo twardy , jakby się wysuszył i zbił w twardą tekturę , może to powoduje słabe ssanie
    Kubalski001
    Nowicjusz
     
    Posty: 3