Samochód rodzinny za max 35 tyś. Miasto/Trasa 80/20

26 Sty 2020, 20:17

Witajcie!

Jestem dość świeżym kierowcą, do teraz jeżdżę volkswagenem polo, z którego postanowiłem się przesiąść w coś większego, mocniejszego. Razem z tatą planujemy zakup auta którym będziemy się przemieszczać po mieście, ale również pojedziemy na rodzinny wyjazd z bagażami. Budżet maksymalny to 35k jak w tytule, chcielibyśmy żeby auto miało ok 200KM i nie było bardzo drogie w utrzymaniu. Rocznie pokonywane nim będzie nie więcej niż 10k km. Auto ma być stosunkowo mocne, komfortowe i niezawodne.
Do tej pory w moje oko wpadły:

-Audi a4/b8
-Honda accord VII lub VIII
-Lexus IS200
-Ford mondeo MK4
-BMW e90 3.0D

Jednak to tylko moje typy, osoby nowej w świecie motoryzacji, także za wszelkie Wasze rady, sugestie innych aut będę bardzo wdzięczny, z góry dzięki!;)
Dripsaye
Nowicjusz
 
Posty: 24

27 Sty 2020, 14:56

bump bump bump
Dripsaye
Nowicjusz
 
Posty: 24

27 Sty 2020, 16:30

Z tego co podałeś to accord VII 2.4 albo Mondeo z 2.5t.
Kupowac diesla na takie przebiegi nie ma sensu a do tego będzie bardzo drogi w naprawach. E90 jest drogie samo w sobie a jeszcze w połączeniu ze skomplikowanym silnikiem może być niemiło. W A4 nie m an żadnego wartego uwagi benzyniaka. Na lexusa, zapewne o is250 chodziło, tę 35k to taki minimalny budżet.
Zerknij sobie na lagunę 2.0T
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

27 Sty 2020, 18:13

Dzięki za odpowiedź @Invi, 2.0T w b8 nawet po remoncie nie jest wart uwagi?
Dripsaye
Nowicjusz
 
Posty: 24

28 Sty 2020, 13:36

bump bump bump
Dripsaye
Nowicjusz
 
Posty: 24

30 Sty 2020, 22:30

podbijam
Dripsaye
Nowicjusz
 
Posty: 24

30 Sty 2020, 22:44

Co myślicie o skodzie superb II w tym budżecie?
Dripsaye
Nowicjusz
 
Posty: 24

30 Sty 2020, 23:36

Kupić kupisz, ale jedynymi godnymi polecenia silnikami w tym aucie są diesle, które z kolei nie bardzo nadają się do eksploatacji w większości miejskiej.
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14079
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

31 Sty 2020, 00:09

dlaczego diesle nie nadają się do miast bo już któryś raz to słyszę bez wytłumaczenia, przecież nawtet po mieście często palą mniej niż benzyniaki, możesz sprecyzować czemu się nie nadają?
Dripsaye
Nowicjusz
 
Posty: 24

31 Sty 2020, 01:32

To trochę tak jakbyś pytał się po co są manuale skoro są automaty. Odpowiedź jest banalna - kasa.

Otóż obecny diesel musi faktycznie wykorzystywać jego potencjał - czyli dłuższe trasy. Jeśli samochód nie robi takich tras nawet od czasu do czasu to odkłada się nagar, który przy dłuższych podróżach, by się po prostu "rozpuścił". Sam nagar trzeba też usuwać lub będą jeszcze większa koszta.

Żeby nie było tak kolorowo z dieslem to popatrz sobie co ma taki silnik, a czego nie ma taki benzyniak i naprawę tego :) Na początek polecam lekturę o DPF. Z resztą pomyśl, skoro mniej pali to czemu nadal w ogóle jeżdżą benzyniaki i to w takiej ilości? Pomijam już w ogóle odczucia mocy takiego 100 KM diesel, a 150 KM benzyna, ale dodam tylko, że na plus silników wysokoprężnych :wink:
Marcel2727
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 435
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Bartolekk ma wtyki u moderacji
Silnik: SzybszyOdTwojego
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2020

31 Sty 2020, 07:05

Dripsaye napisał(a):dlaczego diesle nie nadają się do miast bo już któryś raz to słyszę bez wytłumaczenia, przecież nawtet po mieście często palą mniej niż benzyniaki, możesz sprecyzować czemu się nie nadają?


Dpf, egr, bardziej narażona Dwumasa poprzez ciągłe ruszanie, no i przede wszystkim czas nagrzewania silnika do optymalnej temp. pracy
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

31 Sty 2020, 11:00

Czy t tej kasie warto szukać jakiejś Insygni w benzynie? Z tego co widzę to jeśli już ktoś poleca ten samochód to z dieslem.
Risif
Nowicjusz
 
Posty: 3

31 Sty 2020, 12:46

Za tą kasę ciężko będzie Insignie kupić z benzyną turbo. Tzn minimum 1,6T bo właśnie jestem na etapie szukania ewentualnie takiej fury chociaż koledzy z forum powoli mi wybijają te auto z głowy. Bo 1,8 to raczej za słaby silnik jak i też 1,4T do tego auta...spalanie myślę że w dużym mieście na poziomie 12-14 L gdzie w Vectrze C miałem spalanie rzędu 9-10L z silnikiem 1,8 gdzie naprawdę nie jeździłem pierwszy od świateł do świateł. Jak nie ma korków to i na tempomacie też spalalem z 5,5L ale to w porach co każdy normalny śpi albo przewraca się na drugi bok :lol:
PeCaDoR
Nowicjusz
 
Posty: 22

31 Sty 2020, 12:54

Risif napisał(a):Czy t tej kasie warto szukać jakiejś Insygni w benzynie? Z tego co widzę to jeśli już ktoś poleca ten samochód to z dieslem.


Insigni. Ja nie zauważyłem żeby w ogóle ktoś ją polecał. Właściwości jezdne takie sobie, wykonanie takie sobie. Do tego duże to i ciężkie co odbija się na spalaniu. W ogóle nie wiem jaki jest sens rozważania takiego auta do jazdy po mieście
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

31 Sty 2020, 13:22

Właśnie nikt nie poleca Insigni a jeździ tego u mnie co nie miara... Skąd tego tyle i dlaczego? Wiem że 3/4 to sprowadzane ten fakt już pomijam. Czy chodzi tutaj o sam wygląd zewnętrzny? Gdzie wydaje mi się że te auto z zewnątrz wygląda drożej niż kosztuje. Przecież w podobnej cenie jak nie tańszy jest C5 z prostym silnikiem 2,0 no może kwestia rocznika? Chociaż te chyba są podobne
PeCaDoR
Nowicjusz
 
Posty: 22